Hayatta edindiğiniz en acı bilgi nedir?

Ben babamın nasıl gömüleceğini öğrenmek zorunda kaldım. Mezara nasıl koyacağımı, üzerine nasıl tahtaları dizeceğimi, o toprağın elbisemde değilde ruhumda nasıl iz bıraktığını, benimle rüyamda sohbet etmesinin, beni günlerce nasıl mutlu edebildiğini, başka bir şehirde yaşadığımdan, annemle telefonda konıuşurken, "ane babam ne..."yapıyoru boğazımda düğmük düğmük yutkunmanın ne olduğunu, koskoca adam sırf filmdeki çocuk babasını kaybetti diye hüngür, hüngür ağlsmayı, kardeşinin düğününde kolsuz, omuzsuz, dağ gibi dimdik durmaya çalışmayı çok zorda olsa öğrendim. Peki ya sizin hayatta öğrenmek zorunda kaldığınız en acı şey neydi?

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Allah rahmet eylesin. Ettiğiniz dualar kabul olsun.
    Hayat bize ne de acı dersler veriyor değil mi. Çalışıp çabalıyorsunuz, tam her şeyi rayına koyduğunuza inanıyorsunuz sonra böyle bir şey oluyor ve hiç bir şey yapamaz hale geliyorsunuz. İçinizden kocaman bir parça bir anda sökülüp alınıyor.
    Siz de bir an önce ailenizi kurmalısınız. İçinizde bulunan sevgiyi, ilgiyi aktarabileceğiniz kendi ailenizi kurmak bu acıyı dindirmenin en iyi yolu. Bir de gözü yaşlı annenizi sık sık arayarak hatta imkan oldukça ziyaret ederek sevindirmelisiniz.

Fiziksel acılar geçicidir. Ruhunuzda açılan yaralar ise uzun süre iyileşmez. Hayat bunu bize en net şekilde öğretmekten geri kalmıyor ne yazık ki. Sevdiklerimin birer birer gidişlerini seyretmek çok acı bir ders.

0|1
    0|0
    • Teşekkürler çok şükür rahmetli torununu gördü. Sizde böyle bir acıyı biliyorsunuz sanırım. Kayıplarınızın hepsine Allah gani, gani Rahmet yağdırsın, and cennetlerinde Allah sizi komşu etsin.

• EİC seçiminiz için teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 5

• Başın sağolsun :(

0|1
    0|0
  • İnsanlar

0|1
    0|0
  • Ölüm Çok acı bir durum gerçekten

0|0
    0|0
  • Basin sagolsun. Mekani cennet olsun. Benimde en buyuk korkum bu yonde. Aile cok onemli.

0|0
    0|0
  • Benimde buyuk halamin cenazisini yikamak oldu :(

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...