Nobel ödüllü yazarımız sayın aziz sancarın bir söyleşisinde lisede ülkücü olduğunu ifade etmiş detay?

evet aziz sancar mardin savurlu arap kökenli bir bilim adamımız lisede iken ülkücü olduğunu ve halen o eğilimde bir insan olduğumu ifade etmiş sizcede orhan pamuktansa aziz sancarı içselleştirip benimsemek bizim yararımıza değilmidir ülkücülerdende toplumda böyle bir çok değerli kişinin çıkması bazı hainlere kapak olsun bana katılanlar?

Güncellemeler:
devam
hadi ama

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• Evet

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bir ülkücünün böyle başarılı bir bilim adamı olması ülkücü ideolojinin dogrulugunu ispatlamaz, herhalde bilim adamımız da bana bu konuda katılacaktır. Üstelik sol kesim bu ülkede bilimde ve edebiyatta çok daha aktiftir. bunun sebebi de solun ideolojik yanlarından ziyade muhalif yanlarından ötürüdür. gayet tabi sağcı bilim adamı da olur ancak düşünsel atılımlarda en gerekli şey olan sorgulayıcılık, yanılma payını kabullenebilme, henüz ülkücü zihniyette pek görülmüş bir şey değildir

0|0
    0|0
    • aslında bir ülkücü olarak bu görüşünüze karşı olmam gerekirdi ama ne yazıkki söylediklerinizin % 95 i doğru sadece ülkücülerin dürüstlüğü doğruluğu ve ülkelerini ne kadar sevdiklerini unutmamak gerekir

• Mhp ideolojisi benim gözümde son derece vasat ve yerinde sayıklayan bir ideoloji. Turancıılıksa baştan bir saçmalık. çünkü ne kadar kabullenmek istemezseniz de orta Asya Türkleri ile hem tarih hem Coğrafya hem kültür bakımından anadolu Türkleri ayrılırlar. ve bu birleşme orta çağda bile mümkün değilken şu çağda buna girişmek , hayali buna yönlendirnek enerjini buna harcamak gereksiz ve aptalca olur. Türkiye Türkleri yanlışı dogrusu ile pragmatistir ve günün konjoktürüne uygun davranabilmesi onu özümseyebilnesi ile islam ve Türk devletleri arasında her zaman önde olmuştur. Ama bu yeterki değildir. Ben gerçekten ülkücü ideolojinin bir gr faydası dokunsaydı bunu açık açık söylerdim. ama gerçekten tek bir faydasını göremiyorum. vatan aşkı diye tutturup toprağa bir değer atfediyor ama toprağın değerini açıklayabilecek ifade gücü ve kavrayıştan yoksundur. çünkü toprak tek basına birşey ifade etmez.

• Zaten yapılan fetihlerde kuru bir toprak sevdası için yapılmamıştır o günün konjoktüründe siyasi ve politik şeylerdir bunlar. Bugunun dünyası farklı. Aziz Sancar görüşü ne olursa olsun bence bugunun dünyasında ne olmalı nasıl uyum sağlamalı bilen biri. belki bunu anlayan diğer kişilerden tek farkı milliyetini ön planda tutma milletini yüceltme hasretidir. bundan dolayı ne ben onu kınarım ne de bilim insanlıgına halel getirir bu.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• Hainler var eyvallahta şu an ülkücü diye sevinmemizi mi bekliyorsun ülkücülerim gram faydası mı var ülkeye? Sancar müslüman milletini ülkesini geçmiş tarihini seven komple biri. Biri ülkücü biri atatürkçü yapmış 😄

0|0
    0|0
    • adam ülkücüyüm demiş istersen söylesisine bak ayrıca ülkücülerde atatürkü sevemez diye bir kuralmı var atatürk benimde önderimdir

• senle laf yarıştırılmaz kardeş:)

• Sen adamı mhpli yaptın tamam istediğin gibi olsun kendi partime çekme amacım yok onu baştan söyliyim 😄 ama şu bir gerçek düşün ki rte lisede demiş ki ben ülkücüyüm adam mhpli mi

• Bunlar boş işler genç.
    Ülkücü ya da solcu...
    Etiketin ne önemi var, böylesine bir zekâyi elimizde tutamayip kaçırdıktan sonra?

Asıl sorulması gereken soru şu;
    "Bu topraklarda zihinlerdeki prangalara ne zaman kalkacak da, hürriyeti tadsn zihinler vedud birer değere dönüşecek?"

Ayrıca, sütü/kanı bozuk olmayan herkesin, elbette bu topraklara aidiyeti olacaktır... Bu da gayet tabii..

0|0
    0|0
  • Mardin Arapları genelde vatansever olur normal

0|0
    0|0
Yükleniyor...