Evlilik öncesi ilişki, zinaya ceza getirilmeli midir?

Şeriate göre evlilik öncesi ilişki yaşayanlara 80 sopa vurulur.

Evlilik öncesi ilişki, zinaya ceza getirilmeli midir ?
(Zina yapan gence 80 kırbaç)

Ayrıca diğer bazı dönemlerde de zina suç sayılmıştır. Zina ve namussuzluğa karşı uygulanan bir diğer ceza ise testere ile uygulanan bir ceza. (Aşağı fotoğraf)

Tabi bu cezanın İslamiyetle uzaktan yakından alakası yok. Bu zaten Müslüman olmayan bazı kavimlerin bu tarz suçlara uyguladıkları ceza.

İslamiyet öncesi Eski Türkler'de de zina yapanlar mahkemede yargılanmıştır. Hristiyanlıkta da zina yapmak yasaktır.

Peki sizce zinaya yasak olmalı mıdır? Ben bunun bir cezası olması düşüncesindeyim.

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

• Bize ne yapma evlenmeden baskasina karışmayiz

0|0
    0|0
    • Belli başlı kurallar olmalı ama.

• Zaten o tacizci ve tecavüzcülerden nefret ediyorum olay burayada kaydı artık öyle bir nefret oldu ki bu evlilik öncesi cinsel ilişkiye kadar kin doldu bende bunlar yüzünden.

• Valla sapiklari hadim etsinleer

En İyi Erkek Görüşü

• Her koyun kendi bacagindan asilir. İki tarafinda rizasiyla olan zinaya kimsenin laf etmeye hakki da yok ona lafta dusmez

0|0
    0|0
    • Ortalık yerde çoluğun çocuğun gözü önünde düzüşmeyecekler o zaman. Evinde kim ne bok yiyorsa yesin.

• @SetresiUzunKatip bende sana diyorumki her koyun kendi bacagindan asilir bunun islamla veya baska bir dinle alakasi yok. Müslümanlikta zorlama yok herkez kendi gunahinin bedelini ödemicekmi ödicek o yuzden allah adina zulüm eden işid gibi olmayin cunki allah hicbirzaman kendisi adina zulum yapanlar bizden deildir demistir.

• Bende diyorum asılsın haklısın zaten ev vb... özel mülktür izinsiz giremez kimse evinde yapsın ne istiyorsa ama dışarıda kimsenin ahlakını bozmaya hakkı yok kimsenin.

Kızlar Ne Diyor 2

• Ben tam tersini dusunuyorum isteyen istediğini yapsin herkesin kendi karari

0|0
    0|0
    • O halde uyuşturucu içen bir adama da karışmasın devlet? Aynı kapıya çıkmıyor mu?

• İyiki devletimiz uyuşturucu yasağı alkol yasağı getirdidr yolsuzluk gasp tecavüzde ilk sıradayız sağolsun. Hollandada serbest adamlar refah?

• Ben suna inaniyorum yasak olunca bazılarının daha cok ilgisini çeker ve yapmak isteyen ztn yollunu bulur
      Bu arada yanlış anlamayin bende karşıyım

• Olmali

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Değilim isteyen istediğini yapmakya özgür Tanrı her insana beyin vermiş düşünsün diye iyi kötüyü ayırt etsin diye kendi iradesiyle hareket etsin diye.

0|0
    0|0
  • Zinaya ceza getireceksen, para vereceksin insanlar evlenecekler. Zinaya düşmeyecekler. Yasak ve infaz değildir İslamın metodu. Alıkoyma ve günaha giden yolu mühürleme / kesme dir.

0|0
    0|0
  • 80 sopa 10 müslümanın önünde İslamiyete dahil diye biliyorum

0|0
    0|0
    • Zaten o dahil ben testere olayı dahil demedim.

• Aynen olsun valla. Kiz yok laaan piyasada hepsi evlenmeden kadin olmuş 😕

0|0
    0|0
  • Şeriat mış ulan şeriat la yaşayanlar buraya özeniyor siz oralara neyin kafasındasınız anlamıyorum ki şeriat olsa ülkede sen şeriatı sorgulayamazsın bu sitede farkındasın dimi?

0|0
    0|0
    • Şeriat diye bir şey mi yazdım? İranda o diğer ülkelerde uygulanan şeriat mı sanıyorsun? Zaten Türkiye'de gelse bile tam anlamıyla uygulanacağını sanmam. Sİyasette yalan var. Sİyasette bir yerlere gelebilmek için yalan da söylemen gerek ama Kur'an yalan söylemeyeceksin diyor. Yani tam anlamıyla uygulanacaksa gelsin derim sadece ama sanmıyorum.

• Laikliği istemiyoırum demedim.

• Bak sen kendi gönderinde herşeyi açıklamışsın islam ülkeleri dışında ki kısımlarda uygulanan işkenceyle attığın fotoğraf bile değil ken iran dan attığın renkli hd sayılabilecek seviyede bir fotoğraf onlar bu işleri bırakalı yüzyıllar geçmiş

Yükleniyor...