Çin in nüfusu Türkiye den kat kat fazla olmasına rağmen niye işsizlik oranı bizde çok daha fazla :/ ?

evet çinin nüfusu bir milyar ama işsizlik oranı bizde çok daha fazla niye böyle :/ ?

Güncellemeler:
tüm görüşlere teşekkürler..
kfjsşkjdsfıj

0|1
2|15

En İyi Erkek Görüşü

• bunun pek çok sebebi var. Çinde de işsizlik var elbette bizimki kadar yok ama orada da var gittiğim için biliyorum az çok. ama en büyük sebebi siyasi yöneticilerdir hiç şüphesiz. çin de insanlar devletin kalkınması ve devletin bekası için çalışırlar. devlet de halka bunun karşılığında hizmet verir ve vergileri düşük tutar ancak çok maaş vermez. bizim ülkemizde ise insanlar karın doyurmak ev geçindirmek için çalışırlar devlet de vergileri yüksek tutar. çin de üretim ve ihracat yüksek düzeydedir bizim ülkemiz samanı bile dışarıdan ithal eder. çin de dünyanın değerli madenleri arasında olan yakut zümrüt ve elmas işlemesi ve iracatı vardır türkiye de dünyanın en değerli madeni olan bor madeni çok fazla vardır ancak rezerveleri amerikanın elindedir. türkiye işleyemez ve satamaz. daha bunun gibi pek çok nedeni var. bu konu siyasetten başlar dinden bile çıkar...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• torpil çok. hadi o torpille işe aldığı hak ediyor olsa ama neyse ama hak etmeyenleri gidiyorlar emek harcamış kendini geliştirmiş insanların yerine işe alıyorlar...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Çünkü bizim halkımızda da halkımızın seçtiği yöneticilerde de beyin yok. En bariz örneği, Suriyeli vatan hainlerine ödenen para. Sırf Suriyeli vatan hainlerine ödenen paraya ses edilmesin diye, asgari ücreti sözde yükselttiler. Bizim ülkemizden bir cacık olmaz.

0|0
    0|0
  • ne diyor mehmet akif isleri var dinimiz gibi dinleri var isimiz gibi. adamlar surekli faal halde sifir gaflet. strateji desen politika desen hepsi onlar ama iman yok. baki olan yere calismayan dunyanin isini ne kadar da yapsa bos bos bos ahirete sifir azik ile gider

0|1
    0|0
    • sorumun cevabını alamadım

• is begenmiyoruz, herkes memur olmak istiyor kimse isci tamirci sinifina girmiyor. iltimas cok fazla. disa cok bagimliyiz kendi uretimimiz cok nadir seyler var. ama onlarda bilinalti olayi cok yuksek. kucuk yaslarda plan ve programlama yapilip tanzim ediliyor. ama bunlarin hepsi gecicek cok iyi yerlere gelecegiz. umarim biraz daha aciklayici olmustur

• çok iyi yerlere mi geleceğiz? " Türkiye'de yüksek öğrenim görenlerin oranı 1965'e göre 14 kat arttı. Ama Yüksek Öğrenim mezunlarının kitap okuma oranı 1965'in de altında kaldı."

• Bzde asgarı ucreti bgnmıyolar haklılarda cnku gecım phalı ama cınde gecim ucyz işçilrde ucuza calışıyolar

0|0
    0|0
  • İnsanlar iş Beğenmiyor Ve nankörlük var Gürcistan sınırında yaşıyorum Yıllarca üniversite okuyup bankada çalışan bir bayanın aylık maaşı türk parasına göre 1200 tl iken emekli aylık geliri türk parasına 250 tl iken ülkemizde insanlar tutumcu değil

0|0
    0|0
  • Her gördügün 10 t-shirt'den 4'ü her gördügün 10 oyuncaktan 5'i Çin'e ait bence en küçük örnekle anlayabilmişsindir.

0|0
    0|0
  • ADAMLAR her b... üretiyolarda ondan bizim türkler hazır istiyor herseyi dısardan siparis veriyor e ülkede işsizlik mi biter böyle

0|0
    0|0
  • Sen hiç ekonomi haberi okudun mu?
    Ya da bir ekonomi dergisi?
    Veya dünyada işsizlik isimli bir rapor?

0|0
    0|0
  • adamlar boyna çalışıyor bizimkilerde herkesin gözü yüksekte iş beğenmeyeni çok güzel kardeşim patronlarda çok tabi öyle işte enterasan bir durum onlarda ise öyle değil bir yerden bir girelerler elma kurdu gibi ordan çıkarlar

0|0
    0|0
  • ihracat rakamlarını incelersen anlayabilirsin.

0|0
    0|0
  • soru çok mantıksız

0|0
    0|0
    • niye böyle düşündünüz açıklarsanız sevinirim

• işsizlik yok demedim ben işsizlik oranları bizden çok düşük dedim

• bence yeterince açık yazdım

• Çünkü Türkiye, insanına değer vermiyor

0|0
    0|0
  • Bizde millet rahatına düşkün, iş beğenmiyor. Bir de yatırmlar az...

0|0
    0|0
  • türkiyede işsizlik yok iş begenmeme var herkez 5bin maaş 6 saat iş istiyor

0|0
    0|0
  • 1.4 milyar civarı sanırım nüfusları; kat kat fazla falan değil. Eyaleti oluruz ancak :))))

Oy verenler; neden olduğunu açıklasın

0|0
    0|0
    • akşamdan beri düşünüyorum ve işsizlik oranlarımız arasında fark var baya merak ediyorum

• İstihtam bitti. Sağolsun iktidar ne iş, ne egitim ne de istihdam birakti. Emin olun; büyük sorunlar bekliyor bizi

• haklısın eğitim zaten en büyük sorun

Kızlar Ne Diyor 1

• Nufüsa göre iş var demek ki

0|0
    0|0
Yükleniyor...