Kadına siddetin önüne geçmek için neler yapılabilir?

Siddetin kadını erkegi yaslısı çocuğu yoktur tabii ama Türkiye'de en çok siddete, sözlü ve fiziksel tacize uğrayanlar kadınlardır... Türkiye'de kadın olmak öyle bir hale geldi ki artık kadınlar dışardan yemek söylerken bile çekinir hale geldiler. Acaba siparişi getiren kişi ne kadar güvenilir? Hatta böyle durumlarda olmasa bile evde erkek var gibi davranılıyor yani evde beni koruyacak birisi var yanlış birşey yapma mesajı vermek komik ama ülkemizin acı gerçeği... Ve ne yazıkki kadınları bu duruma getiren biz erkekleriz bazen haberleri açtığımda erkek olmaktan utanır hale geldim. Peki bunların önüne geçmek için ne gibi önlemler alınabilir? Hepinizden yorum istiyorum. Ben ornek vereyim bir tane.. Ne kadar şiddet karşıtı bir insan olsamda bence ülkemizdeki ceza sistemleri hiç caydırıcı değil. Ağır cezalar gelmeli mesela şiddete şiddet, kadın oldurene ölüm cezası, tecavüz suçundan yargilananlarida hücrede 2 3 tane gay arkadaşla başbaşa bırakacaksın nasıl bir duyguymuş görsünler bak bakalım cesaret edebiliyor lar mi birdaha

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• bu iş ne olağanüstü şeylerle kadını korumakla, ne de vicdansızca ve akıl dışı bir şekilde cezalar yaratmak veya cezaları artırmakla çözülür. tüm bunlardan vazgeçip erkek çocukları doğru düzgün yetiştirmeyi öğreteceksin. çocuğa erkekle kadını değil, insanı ve insanı göstereceksin. saygı, sevgi, hoşgörü gibi insanca duyguları aşılayacaksın. anca öyle..

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• Şiddet gören bir insan olarak yasadigima şukredıyorum allah hepimizi ıslah etsin kimseye el kaldrımaya kimsenin hakkı yok ne geciyor ellerine anlamıyorum

0|1
    0|0
    • Bana kalırsa kadına çocuğa şiddet uygulayan erkek zaten güçsüz erkektir. Dışarı çıkıp birilerinden baskı görür ne bileyim dayak yer sesini bile çıkaramaz daha sonra gelip acısını kendinde kadından çocuktan çıkarır. Bosuna kadına şiddet uygulayan erkek aciz erkektir denilmemis sonuna kadar katılıyorum.

• Evet ve ustelik el ustunde tutum bir dediginı iki etmedim herseyinı eksıksız yaptım ama o psikopat gibi hic birseyden memnun olmadı

Erkekler Ne Diyor 3

• Her iki taraftada çoğunlukla suç olduğu için, ağır ceza vermeye insafımız el vermiyor. Çünkü, bizim kızlar, sadık ve kibar olmadığı sürece bu kadına şiddette azalma görülmez. Çünkü, pisikopatlar dışında kimse kimseye sebepsiz yere şiddet uygulamaz! Ayrıca, rus gelinler genellikle şiddete uğramaz neden acaba? Bunu bir kendinize sorun. Ayrıca, Azerbaycanada gittim. Azeri erkekleri bizden daha fazla şiddete meyilli oldukları halde, kadınları şiddete uğramıyor. Nedenmi? Çünkü, Azeri kızları kibar ve sadıktır çoğunlukla.

0|0
    0|0
  • bence erkekleri hadım etmek lazım yani başka çare yok :D

0|1
    0|0
  • Kadinlar Kadinligini bilse siddet görmezler zaten

0|0
    0|0
    • Yorum bile yapmak istemiyorum iyi geceler

Yükleniyor...