Siz katılıyor musunuz bu görüşe?

Geçen gün okulda moralim bir şeye ciddi anlamda bozulmuştu. Oldukça üzgün ve mutsuzdum. Bunu fark eden bir hocam geldi yanıma ve sordu önce. Kısaca anlattım ve çok üzgün olduğumu söyledim. Bana şöyle söyledi " Seni üzen olaylar karşısında üzülmeden önce düşün. Bu olay 1 yıl sonra da moralimi bozacak mı? Aklıma geldiğinde yine üzülecek miyim ve bu sorun her neyse o zaman da benim için önemli olacak mı? Hayatta bu tür olaylar karşısında kilit noktan bu olsun. Eğer bu sorulara cevabın evet ise, üzülmekte haklısın üzülebilirsin. Eğer hayır ise ( ki genelde % 80-90 oranında hayır olur) üzülmemelisin ve buna hakkın olmadığını düşünmelisin. "

Hocamın bu sözleri beni etkiledi. Doğru söylediğini düşünüyorum fakat hayata geçirmek o kadar da kolay değil. Anlık üzüntüler hepimize uğruyor. Fazla takmamak için ne yapmak gerek bilemiyorum :) İyi geceler diliyorum herkese.

0|0
2|1

Erkekler Ne Diyor 1

• Kendini kendin için değerli bulmuyorsun değer sadece başkası sana değer verince olmaz sen kendine değer vermedigin sürece mutsuz olursun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bende kendimi bu şekilde motive etmeye çalıştım ama o an ki üzüntü ne yaparsan yap geçmiyo ama bir şekilde de geçiyo geçmesi içinde seni mutlu edecek şeyleri daha fazla yapman gerekiyo bana göre :/

0|0
    0|0
  • Üzülmek istiyorsan üzül sonra daha kötü acısı çıkar. Ben 2 3 yıl önce üzüldüğüm şeylere hala deli gibi üzülüyorum çünkü çok fena yaktı beni

0|0
    0|0
Yükleniyor...