Atatürk engellilerden nefret eder miydi?

Arkadaşlar bugün ekşi sözlük'te Atatürk'ün engellilerden nefret ettiğini duydum sizce bu gerçek mi daha doğrusu inanıyor musunuz bu söylentiye Atatürk gerçekten engellilerden nefret eder miydi?

0|0
3|10

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• Nerden çıkarıyorlar böyle seyleri ya ne kadar saçma Atatürk ile birlikte mi yaşamışlar

0|0
    0|0
  • Gerçekten bu soruyu sorduğuna inanamıyorum Sen bu soruyu sorduğuna göre inanıyorsun sanki

0|1
    0|0
    • inanmıyorum ama Atatürk engellilere nasıl bakardı merak ediyorum doğrusu bide ne gibi hizmetler yaptı Atatürk engellilere onu merak ediyorum

• Bence kesinlikle güzel şeyler yapmıştır

Erkekler Ne Diyor 9

• Evet ederdi engellilerden değil engelliyim diye hayati birakan insanlardan nefret ederdi onlarin kendilerini gelistirip ugraslar bulmasini isterdi.

0|0
    0|0
  • ne alaka

0|0
    0|0
  • Valla ben olsam ben de bu beyinsizlerden nefret ederdim.

Fiziksel ya da zihinsel engel, engel değildir. Yeter ki, bu "zihinsel" engelden kurtulalım. Düşünememek...

0|0
    0|0
    • bu linke tıkla anlarsın asıl özürlü bunlar yani ekşi sözlük eksisozluk.com/ataturkun-bitmek-bilmeyen-ozurlu-nefreti--2758593

• Sen hiç anlamamışsın birader ne demek istediğimi. Ben tekerlekli sandalyedeki adamlarla basketbol oynuyorum ve onları engelli olarak görmüyorum. O şekilde savunma yapıyorum, her zaman yaptığım gibi. Ya da dışarıda bir yerde gezerken birlikte, onun arabasını itmeye çalışmıyorum çünkü onun benden bir farkı yok. Ben niye ondan üstünmüş gibi ona yardımcı olmaya çalışayım ki? Öyle mırın kırın yapanlara da, "Seninle benim aramda fark yok. Engelliymiş gibi konuşma. Mızmızlanma!" diyorum ve tek başına bırakıyorum.

He tabiki kaldırımda vs. engelli arkadaşlar için uygun olmayan bir ortam varsa, seve seve yardımcı olurum. Görme engelli olur, tabiki yardımcı olurum ama arkadaş ortamında görme engelli birisine "Abi sana göre saat 2 yönünde, bardağın yanındaki çakmağı verir misin?" de derim. Kalkıp kendim almam.

Farkı anlatabildim mi?

• @Sylvester anlatabildin kardeşim asıl engel fiziksel ya da zihinsel değil Düşünememek en büyük engel doğru haklısın insan düşünemedikten sonra fiziksel engelin olsa ne olur ama imtihan dünyası işte Allah herkesi farklı sınıyor sınama dünyası kardeşim yapacak bişey yok düşünenler kadar düşünemeyenler de var Allah bizleri düşünen sorgulayan insanlardan eylesin

• Bu soruyu ciddi ciddi soruyormusun kardeş

0|1
    0|0
  • https://eksisozluk.com/entry/22967529 bu adamın yazdıklarını oku derim

0|0
    0|0
  • Koskoca Atatürk milleti için devlet kurmuş Büyük Adam.

Okuduğunuz herşeyi bir akıl süzgecinden geçirin.

0|0
    0|0
  • Yeni bir atatürk ü karalama kampanyası mı bu?

0|0
    0|0
  • Hiç sevmezdi rahmetli.

0|0
    0|0
  • Severdi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...