Türban farz değildir?

Nur suresi 31. ayetinde kadınlara saçlarınızı ve göğüslerinizi örtün denmemiştir. Gögüslerinizi örtün denmiştir. Fakat sonradan birileri "örtü" kelimesini "başörtüsü"ne çevirmişlerdir. Kuran'ın orjinalinde "başörtüsü" diye bir kelime geçmez.

Kuran'da Ahzab Suresi 59. ayette çarşaf (cilbab) vardır. Çarşaf ise ev kıyafeti değil dışarı kıyafetidir ayrıca şartlı farzdır. Müslüman kadınlar dışarı çıktıklarında eza görme durumları varsa çarşaf farzdır. Eğer böyle bir durum yoksa farz olmaz.

Eğer hakaret ederseniz sonucunu siz düşünün avukatım. Rabia Kazan laf edilmeyecek.

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Memnun oldum bende İlahiyatçı.

0|0
    0|0
    • Çok komik hanımefendi.

• komik değilsin son kez söylüyorum.

• Paylaşım yapıyorsan her yoruma açık olacaksın. Avukat olunca herkes seninle aynı düşünecek değil. buda son yorum.

En İyi Erkek Görüşü

• Örtünüzü göğsünüze indiriniz diyor bir, bir de ziynetlerin görünmemesi durumu var.

Çölün ortasında yarı çıplak gezen arap kadınlarına bahsediyor bence bunu.

Yoksa vücut hiç belli olmasın, eller ve yüzden başka şey görünmesin gibi bir lafı yok Kuran'ın. Rahibelerin giysilerine öykünen müslümanların adeti. Ki hristiyanlar o dönemde kadının ve kadına dair herşeyin şeytanlık olduğuna inanırlardı.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...