Nasıl bir baba olurdunuz?

Nasıl bir baba modeli oluştururdunuz? Baskıcı, arkadaşça, anlayışlı vesaire.
Kızlar siz eşinizin nasıl bir baba olmasını isterdiniz?

👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶°•°•°•°Nasıl Bir Baba Olurdunuz👶👶👶👶?

2|3
84|220

En İyi Erkek Görüşü

• ben kızıma oje sürdürtmezdim onun normaldede güzel olduğunu anlatırdım

18|9
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 219

• bir kadını ağlatmamayı öğretecek bir baba

11|0
    0|0
  • burç yorumlarına bakılırsa, çok klas bir baba olucam..
    çocuklar için bulunmaz bir eğlence ve oyun arkadaşıdır. Onları istedikleri her yere götürür, kılıktan kılığa girerek onlar için şaklabanlıklar yapabilir. çocuklarına yeni ufuklar açar, çocukların kafalarını değişik düşünce kırıntılarıyla zenginleştirir, gece yatmadan önce onları masaldan masala sürükleyerek eğlendirir.

Çocukların böyle bir babayı sevmemesi söz konusu dahi olamaz. Çocukların maneviyatını zenginleştirme konusunda ondan daha istekli bir baba bulamayacağınızı siz de kısa sürede anlayacaksınız. Çocukların akıllarında sürekli yeni düşünce ufukları açacak, siz ise olanları uzaktan derin bir hayranlıkla seyretmeye doyamayacaksınız. Çocuklarla ilgili sorun çıktığı zaman anneleri onları azarlarken, balık burcu babaları onların dertlerini sabırla, zevkle, istekle dinleyecek, çözüm üretecek, onları sevgiyle bağrına basacaktır. Balık burcu erkeklerinin çocuklarının da kendileri gibi hayal dünyası uçsuz bucaksız bir şekilde uzanacaktır.😏

1|0
    0|0
  • Dedesinden daha iyi bir baba olurdum ama gerek yok

4|0
    0|0
  • İyi bir baba olacağımı düşünüyorum. Hayırlısıyla.

4|0
    0|0
  • Benden olsa olsa DembaBa olur.

Hiç kendime yakıştıramıyorum. Ben aile zincirimin son halkasıyım asd

1|0
    0|0
  • Çok yardımcı bir baba olacağımı bilmeni istiyorum.
    Mesela, bebek gece yarısı acıkırsa;
    ... Sen gelene kadar yatakta senin tarafını sıcak tutacağım. :) ne kadar da iyi babayım :)

6|0
    0|0
  • 4|0
    0|0
  • Ben babamdan gördüklerimi, çocuğuma uygulamazdım. Bebeklikten yetişkinliğe kadar geçen yolda herzaman bir iletişim içerisinde olurdum. Günümüz çocuklarını zaten görüyorsunuz. Onlar sorumsuz anne ve babanın temsilcisidir. Aslında yeri geldiğinde otoriter yeri geldiğinde arkadaş olmak gerek şahsen ben oyle bir baba olurum.

4|0
    0|0
  • Makyaj yapmak, saçlara toka, eşarp vs bağlamak, evcilik oynamak (her ne kadar anlamıyorum desemde) bir süre sonra sen bu oyunu oynamayı bilmiyorsun diyerek kaç kere tribin alasını damarlarımda hissettiren..

-sen artık erkek değilsin seni kız yaptım erkeklik hakkını kaybettin artık benimle evcilik oynayabilirsin.. sen benim ballı babişimsin.. sözüyle eriyip bittiğim tek aşkım..

4|0
    0|0
  • iyi bir baba olurdum sanırım çocuklarıma her şeyin iyiliğini güzelliğini en doğru bir bir biçimde anlatırdım hem baba hem arkadaş gibi.. oğlum olusa bir erkeğin gerektiği şekilde yetişmesini sağlayacağım kızım olursa muhtemelen ona hikayeler okur saçlarını tarar renkli tokalar seçerdim. .

1|0
    0|0
  • 4|0
    0|0
  • Kız çocuğum olunca. Onu prensesim olduğundan şımartırdım. Boş zamanımda onunla oynardım. Tüm servetim o olurdu. Saçının teline değil zarar gözünden bir damla yaş düşse dünyayı yakardım. İleride evlenecek damat adayına kan kustururdum. Ona zarar gelmesin diye çırpınırdım. Okuturum iyi yerlere gelsin diye çabalarım. Erkek çocuğum olunca. Alırım onu her faaliyette yanımda taşırım. Her şeyi onunla yapardım. Hiç kızmam. Hep göstererek öğretirdim hata yapınca.
    Genel olarak. Onlarla geçirirdim oyun bile oynardım onlarla. Çocuklarıma iyiliği güzelliği öğretirim. Kötülük yapmamalarını tembihlerdim. Bir kötülük meylettiklerini hissettiğim zaman aynı şeyin kendilerini yapılmasını istemediğinizi başkasına yapmayın derdim. Okuturdum bilim insanı yapar insanlığa faydalı olmalarını sağlardım.

1|0
    0|0
  • Arkadaşça ve daha çok yol gösterici tarzda olmayı düşünsemde Giydiklerine kesin karışırdım :D Gerektiği yerde anlayışlı gerektiği yerde baskıcı. Sanırım karakter yapımdan ötürü oteriter olurdum fazlasıyla

1|0
    0|0
  • Evlatlarimi terketmicek kadar serefli bir baba olcam Ben

3|0
    0|0
  • Böyle olmayacagım kesin

1|1
    0|0
  • Baba olmazdım.

1|0
    0|0
  • Süper baba

1|0
    0|0
  • Ah bir kızım olsa çok istiyorum aynı bu fotodaki gibi hem arkadaş hem dost :))

3|0
    0|0
  • Benden güzel bi' eş olmaz belki ama güzel bi' baba olurdu..

Bunu biliyorum..

2|0
    0|0
  • Ben minik kizimla bu beceriksizlikle mutfakta kek falan yapmaya calismak istiyorum 😊

3|0
    0|0
  • Ben kadar iyi baba zor bulunur bence

2|0
    0|0
  • IKi oglum var, Her konuda anlasiyoruz. Ozur dahi diliyebiliyorum, Cocuklarimda benden ozur diler.

Bisiklet turlarimiz en guzelidir :)

1|0
    0|0
  • Bir ara bir arkadaş uzun uzun yazmıştı nasıl bir baba olurum diye 😄 kopyala yapıştır yapardım silmeseydim 😄 hatırlamıyorum neler yazdığını şimdi 😄

0|0
    0|0
  • Kendim yaşayamadığım duyguları , ona fazlasıyla yaşatmak isterdim. Berkide onu bu dünyanın çirkin ellerine atmak istemezdim

1|0
    0|0
  • Benden olmaz :D :D :D :D :D :D

2|0
    0|0
  • Yeri geldiği zaman bir baba. Yeri geldiği zaman bir arkadaş. Yeri geldiği zaman bir abi. Ama onlara iyi bir rehber olup onlar hayatın her türlü zorluğuna hazırlardım. Gözüm gibi bakardım çocuklarıma. İyi yetiştirirdim onları. İnsanlara ve kendilerine faydalı bir insan olarak eğitirdim.

2|0
    0|0
  • Kendi hayatımdan baz alınarak yaptığım hata ve doğruların evladıma yansıtılmasını amaçlayan beklemediğim bir davranışda nasıl davranabileceğim konusunda ince eleyip sık dokuyan yetiştereceğim kişide en önemli olan vefa ve merhamet duygularını aşılayan özgüveni ve kendine saygısı yüksek olmasını sağlamayı ilke edinen tüm aktivtelerin ilk arkadaşı olan (mangal halısaha ) ama daha çok düzgün bir insan yetiştirmeye çalışan eğer yaptıklarım işe yaramazsa son nefese kadar evlada dua eden bir baba olmaya çalışırdım.

0|0
    0|0
  • Yerine göre yapmam gerekeni iyi bilerek davranırdım. Ama ben evladımın aklına geldiğimde benim onun en iyi arkadaşı olduğunu unutmamasını isterdim ve benden asla korkmasın asla yalan söylemesin isterdim. Onu asla ezmez her daim ilgilenir ve sevgisiz bırakmazdım. Annesini çok sevdirirdimki ben ölürsem kimin kime emanet olduğunun bilincinde olsun. Zararsız biri olsun insanlığa faydalı olsun diye herşeye rağmen iyi bir insan olabilmesi için elimden geleni yapardım. Eğer maddi durumum iyi olmasa asla evlenmem. Ki iyi olması için her zaman elimden geleni yapıyorum ve maddi durumumun iyi olacağından şüphem yok. Okuması için maddi ve manevi bütün desteği sağlardım ama notu zayıf olsa bile kızmazdım. Hiç bir çocuk beceremediği bişey yüzünden aşağılanamaz.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    189

Kızlar Ne Diyor 83

• Sevgisini göstermekten çekinmeyen hatta çocuğuyla aşkım canım diye konuşan, arasına gereksiz mesafeler koymayan, çocukla dost olabilen. kızını kısıtlayarak oğlunu da erkeksin ne yapsan yeridir diye yetiştirmeyen bir eş isterdim

4|1
    0|0
  • i141.photobucket.com/.../...v4veh1qe3n2wo2_500.gif
    benden daha çok kızımızı/oğlumuzu sevsin isterdim
    45.media.tumblr.com/.../...u8WBlL1s5qp7oo1_500.gif
    ve hayatında koşulsuz güveneceği ve asla ondan vazgeçmiyeceği bir babası olduğunu hissettirsin çocuğumuza
    45.media.tumblr.com/.../...oyN9LF1rmv620o1_500.gif

1|1
    0|0
  • İyi bir baba olurdum 😂😂😂

1|1
    0|0
  • baba değil de hoş bilinçli bir anne olurdum bence

2|0
    0|0
    • Detayı okusaydın keşkem Yaren 😠

• ama anne olmak istedim :((
      eşimde bilinçli yakısıklı cocuguna bakabilen sorumlulugunu alıp onu iyi yetiştirmek için elinden geleni yapmaya razı biri olsun isterim

• Ağladığında uyanıp teskin eden, mamasını yediren, oyun oynayan ilgili bir baba olur İnşallah :))

2|0
    0|0
  • Benden hiç iyi bir baba olmazdı😄

1|1
    0|0
  • Çocuğumuza da bana baktığı gibi sevgi dolu bakan, akıllı, onu çok bunaltmayan ama varlığını desteğini her zaman hissettiren, fedakar bir erkek isterdim ama yok malesef.

1|1
    0|0
  • Oyş yerim😍
    Bilmem ki anlayışlı olması sevgisini gösterebilmesi yeter bence :D

1|0
    0|0
  • Bu cocuk ne kadar ya 😂

1|0
    0|0
  • bu fotoğraftaki gibi çocuğun her istediğini yappsın :DD

1|0
    0|0
  • Çocuğunu çok sevsin. Asla bırakmasın onu. Her zaman destek çıksın ama koruyup kollamasını da, birşeylerden saklamayı da bilsin. Öyle her dediğine evet demesin. Onun için iyinin kötünün ne olduğuna en doğru şekilde karar versin. Çok sevsin herşey ve herkesten çok. Hatta benden bile çok kızımızı sevsin. Hep onun için uğraşsın ve ileride evlenecek yasa geldiğinde kızımız sadece onun gibi "babası gibi "biriyle evlenmek istesin 💕

1|0
    0|0
  • Eşimin çocuklarıyla ilgilenen onlarla vakit geçirmeyi seven sorumluluk sahibi bir baba olmasını isterim

1|0
    0|0
  • Su an hayatımda olan insanin en büyük hayali bir kız cocugu. Adını bile koyduk hatta dövme yaptırdık ikimiz de bileğimize. Bebekle ilgili hayaller kurduğumuzda su an evlenmemiş imkânsız da olsa hadi evlenelim de yapalım sevelim diyor. Böyle kolay fetholuyor işte. 😸 çok iyi bir baba olacak pembe tütüler minik topuklular falan almak istıyor ona 😻

1|0
    0|0
  • Arkadaşça davranmalı, eğer kızım olursa zaten ona çok değer vermesini isterim. İlgili ve çocukça davranabilen biri olmaşı

1|0
    0|0
  • Sevdigim adam mükemmel bir baba olacağından eminim ☺

1|0
    0|0
  • Hiyarli baba olcam ben

0|1
    0|0
  • Otursun kızımızı boynuna markete gitsinler kwmdndn

1|0
    0|0
  • Benim kızımın babası böyle olsun 😊

2|0
    0|0
  • hahhaha supermıs :D

1|0
    0|0
  • Anlayışlı ve çılgın 😄😄

0|0
    0|0
  • fotodaki gibi olsun allahım yerim ya :D

1|0
    0|0
  • Anlayışlı bir baba olurdum herhalde 😄

1|0
    0|0
  • Anlayisli ona dogru yolu gösteren esi gibi kizinda sahiblenn vakti geldimi okula götüren parka götürn bide alisverise giden tamm 8 yasndn sonra o götürmesede olur cekemez hahhaa bögle bir baba kisacasi
    Babam gibi evlaltima bir baba isterm ins 😊

0|0
    0|0
  • çok tatlılar :)

0|0
    0|0
  • Anlayışlı

1|0
    0|0
  • Oje süren baba adayı varsa direk evleneyim :d

1|0
    0|0
  • İlgili, çocukla çocuk olan, son derece eğlenceli biri olabilir.

1|0
    0|0
  • Kızına dinini anlatacak, sürekli birbirleriyle bilgi paylasacaklar, birbirlerinin sohbetlerine doyum olmayacak. Bir babanın kizina verebilecegi en guzel sey edep, ahlaktir. Bunlar olduktan sonra sevgi baglari o kadar kuvvetli oluyo ki. Yalniz edep ahlak denilen kavramlar sert bir sekilde anlatilmamasi gerekir, o zaman o baskıya dönüşür bilmem anlatabildim mi 😄

0|0
    0|0
  • Muhtemelen eşim de böyle bir baba olacak 😁

0|0
    0|0
  • Benden baba olmaz

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    53
Yükleniyor...