18 oldum evden kaçmak istiyorum?

Lütfen bana yardım edin. Ben bugün 18 oldum. Aylardır bu yaşı bekledim ben. Çünkü gerçekten çok büyük bir depresyon içindeyim kendi içimde. Okulu bıraktım açıktan okuyorum hayatta hiç özgüven sahibi olmadım. Çünkü bu yaşa kadar hep evdeyim, ailem baskıcı asla çıkamıyorum dışarı hapis hayatı, markete gitmek bile suç. bir kez aldım başımı evde tekken kaçtım Kadıköy'e ilk kez kendimi Mutlu hissettim. bir küçük kız ayakkabımı çok beğendi sordu sonra dedi abla neden başın önde utanacak neyin var? Güldüm. Öyle belli işte özgüvensizliğim. Ailem beni dışarı asla bırakmıyor herseyime laf atılıyor babamdan o akşam dayak yedim bana ne muamele etti anlatamam. Defalarca konuştum ağladım kimse anlamadı artık ya ölmem ya da kaçmam lazım. Evden kaçsam ailem beni aramak için polise gitse kendi Rıza'm olduğu bilinse müdahale edilebilir mi? Lütfen işin duygusal bölümünü geçerek sadece bilgi verin. Ben artık yaşamak istiyorum.

0|0
14|24

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşın reşit olduğu için polis hiçbişey yapamaz hatta sen istemediğin sürece ailene nerde olduğunu bile söyleyemez. Ama kaçmak mesela değil be güzelim kaçsan nereye gideceksin? Evde gördüğün muamelenin aynısını gittiğin yerde görmeyeceğinin garantisi var mı? Madem bu denli bir rahatsızlığın vardı bunu neden polislere anlatmadın? Ailenin sana şiddet uyguladığını ve onların yanında kalmak istemediğini belirttiğin zaman polis seni sosyal hizmetlere göndermek zorunda sosyal hizmetlerde 18 yaşına kadar bakmak zorundaydı... Neyse geçmişi kurcalamadan gelelim bugünümüze. Evden kaçmak çözüm değil hele ki birine kaçmayı düşünüyorsan o hiç çözüm değil kullanırlar seni güzelim dikkat et. Nacizhane tavsiyem eğer kaçmayı kafaya koyduysan kaçıp polise sığın polis seni bir sığınma evine yerleştirir orda yaşarsın...

0|0
    0|0
    • Gerçekten gücüm var Zaman'la herşeyi de oturturum... Üstte ki görüşlerde beni anlayabilirsin. Çok üzülüyorum dayanacak halim yok yemin olsun ki yok

• İlk kaçmadan işi bulucam ayarlıcam öyle kaçıcam. Evi de ayarladım sayılır biri var güvenilir tanıdık beni anladı dinledi kendisi emlakçı ev konusunda yardımcı oldu maaş ile gayet güzel geçinirim

• Hakkında hayırlısı güzelim ne diyim

En İyi Kız Görüşü

• Oncelikle disarinin evden daha kotu oldugunu bilmende fayda var haber seyrediyorsan bilmen lazim eger o evden cikarsan o eve geri dönemeyeceğini de 18 yasinda olmak demek kendi basina ay ev tutayim ay sunu yapayım demekle olmuyor hele bir disini sık meslegini eline al ondan sonra kendi basina duzenini kur. Etraf cakal dolu seni yalniz bulduklarinda rahat vermezler her ne olursa olsun bak emin ol ne kadar kotu olursa olsun bir kizin sirtinda ailesi olmasi lazim sinirlisin ailene karsi farkindayim ama onlarda cevrelerindeki bir takim sorunlardan dolayi boyleler

0|0
    0|0
    • Sokakta kalmayacam.

• Verecek biri var yukarıda dedim

Erkekler Ne Diyor 23

• Kimileri bulamaz; olanlarda degerini bilmezmis yegenim benim.
    İstanbul da olsam gel istedigin kadar kal derdim inan.
    Kanunen resitsin artik. kimse bir sey diyemez ama; birde ama si varcanim kizim.
    Hicmi haberlere bakmiyorsun?
    O kadar tecavüz öldürme olaylari olurken nereye gideceksin?
    Sürüden ayrilani kurt kapar sözünü hicmi duymadin?
    Ailen nekadar kötü olursa olsun yapma derim.
    Yagmurdan kacarken dolu ya tutulursun.
    Yazik etme gencligine.
    Gidebilecegin kimse olsa ona giderdin sanirim.
    Kendi ayaklarinin üstünde durabilecegin zamana kadar beklemen en dogrusu olmAzmi?
    Distan okuyormussun; gir bir ise hayati tani önce yegenim benim.
    Ne dersin?

0|0
    0|0
    • Yorumlarini yeni okudum.
      Herseyi iyi düsünmüssün.
      Güvenebilecegin hic kimsen yokmu?
      Ben Hollanda da yasiyorum. Turkiye yi anca haberlerden ve bu siteden taniyorum.
      Özgecan olayini ve buna benzer haberleri gördükce yüregim sizliyor ya...
      Insanlik nereye gidiyor dedirtiyor inan.
      Yorumum bu korkular üzerine inan.
      Ben bir kizim yok diye üzülürken o ailenin derdi ney acaba?
      Kalacagin ve calisacagin yer güvenlimi?
      Onu bari bildir lütfen.
      Aksam vakti ne diyecegimi unuttum inan.
      Baba olmak Allah vergisi olabilmek her yigidin harci degildir.
      Umarim korkularim Sana daha dikkatli olman icin yol gösterir.
      Güncellemeyi unutma olurmu?

• Kimse seni zorla geri getiremez. Peki ne yapacaksın? Nerede yaşayacaksın? Gün gelir babanın yediği dayağı özlersin. umarım karşına iyi bir erkek çıkar ama sanmam, ailesinden kaçanların karşısına genelde ailesini aratacak biri çıkıyor. Daha çok zorluklar çekebilirsin. Daha yaşın çok küçük bence sağda solda gördüklerinle kendini depresyona sokma. Herkesin bir aile yapısı var seninki de böyle.

0|0
    0|0
  • Gün gelecek, bu günleri arayacaksın.
    Keşke babam her gün beni dövseydi de birlikte olsaydık diyeceksin.
    Hiç evden çıkmasaydım diyeceksin.
    Otur evinde...
    Allah büyük.
    Okulunu oku.
    Üniversiteye git ve meslek edinirsen inşallah hakkından daha güzel şeyler olacaktır.
    Ortam kötü kardeşim.

0|0
    0|0
  • 100.000 doların var mi

0|0
    0|0
  • Dışarda hayat toz pembe değil. Şuanki durumundan daha beter olabilirsin. Ama kim ne derse desin sen bunu yapmadan rahat etmeyeceksin. Şurda bile sana yardım etmek amacıyla sana yaklaşmaya çalışanlar mevcut.
    Umarım başarırsın

0|0
    0|0
  • Kaçmak kolay da ya sonrası? İlle de ailenden uzaklasmak istiyorsan başka bir şehirde üniversite kazanabilir ya da iş bulabilirsin. Kaçıp gitmek çok çocukça, daha doğrusu cahilce.

0|0
    0|0
  • bu devirde bir kız kaçamıyoki , kaçsa tacizcilerin sapıkların hırsızların hedefi oluyo.
    O yüzden o yaşta bir kızın yalnız başına kalması pek güvenli değil.

Yani sen bakma bu biz özgürüz vs. havaları yaratan diğer hemcinslerine.
    Onlar hangi ülkede yaşadığını unutuyor bazen

0|0
    0|0
    • Bir erkek için değil kendim için. Dayanamam daha fazla lütfen anlayın beni. Nefes aşmak için çıkıp geldiğim de bana bacım muamelesi yapıp tekme ATA'n babayı kaldıramam yeter

• Ben senin yerinde olsam, önce bir miktar para biriktirir , işimide ayarlar, ardından evden ayrılırdım.
      Evden kaçıp hangi parayla nereye gidicen?

• Evden kaçarsan daha kötü şeyler olabilir, Biraz daha sabret.

0|0
    0|0
  • dostum insandan üstün olan ailesidir. onlar senin toprağındır. senin köklerin onlar ile güç kazanır. sen hayatın pembesi yalanlarına kanma sonra yalan dolu pembe hayatın karalara bürünür yanan sen olursun

0|0
    0|0
  • Polis seni alır karakola götürür kendi rızanla ayrıldığına dahil kayıt tutulur ayrılırsın.
    Bir kaçak olarak söylüyorum
    gidecek yerin olsun
    en az 900 tl paran olsun idare ersin seni

0|0
    0|0
    • MAKYÖZLÜK eğitimi aldım gidip bir yerde çalışsam 2000₺ alırım bana yeter artar

• Alırsın bu kafayla babayı

• kaçma yaşın gelmiş

0|0
    0|0
  • Valla durumun cidden bunaltici ama oda çözüm değil ki

0|0
    0|0
    • Ölmek ya da bu başka çarem yok.. Çünkü inan beni hiç anlamadılar benim hiç arkadaşım yok yemin ederim sanalda gruplarda ARKADAŞLARIM var tek başka yok.. Savunamadım kendimi hiç hep saf oldum güvensiz oldum. Bundan sonra yok öyle

• Cicim istersen takip et konuşalım çözüm değil her ne olursa olsun

• tamam kabul et

• Bir abi istersen bana yazabilirsin kuzum.

0|0
    0|0
  • Reşitsen istediğin yere gidebilirsin. Ailen polisle molisle alamaz.

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim

• Merak etme herşeyi hesapladım tartıp ölçtüm yoksa bu özgüvensizlikle yemezdi kaçma göçme. Rahatım

• Umarım. Yine de konuşmak istersen...

• Benim ailem de baskıcı fakat ben bu durumu yendiysem sen de yenebilirsin.

0|0
    0|0
    • Sen erkeksin ben kızım benim kadar zorda kaldın mı benim ailem anlamıyor ki kardeşim

• Kusura bakma okumadım :/ allah yardımcın olsun sen harbiden kaç dövüyolarmış oha la

• Annem değil babam olacak arkadaşım

• Akıllı ol dışarda hayat çok zor

0|0
    0|0
  • Kime guvebim nereye kacacan

0|0
    0|0
  • ben kaçırayım seni :)

0|0
    0|0
  • evden kacip nereye gideceksin

0|0
    0|0
  • Ailenin olmamasi nası bir his bilirmisin. Bilsen eminim kaçmak istemezsin

0|0
    0|0
  • Rıza da reşitse kaç ona:-)

0|0
    0|0
  • İstem attim E. Cecen

0|0
    0|0
  • Burdan yazmakla olmuyor ki tanıdığım yakınım olsan yardımcı olurum elimden geleni yaparım pek bir şey bilmiyoruz ne var neler dönüyor bilemiyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Seni cok iyi anlıyorum. Benzer durumlarını bende yaşadım. Varsa bir imkanın git bir yerde çalış , çünkü kaçmak çözüm değil
    eğer çalışırsanız size karışan olmaz günün bir çok saatinde görmezsin kimseyi. İkna et onları gir güzel bir yere çalış... özgürlük senin en doğal hakkın. 18 yaşına girmen seni reşit etmiyor malesef aile ne derse o...
    dua et Allah büyük

1|0
    0|0
    • Çalışsam iş hayatım yorulucam kazandığım parayı istediğim gibi harcayamam halamlar babama bişeyler diyip o parayı aldırır eminim. Anne tarafını severim bir . Ama beni bu yaşta ölüme itiyo hepsi bu yüzden hiç birini sevemiyorum

• Ölmek de çözüm değil be yavrum. Senden biraz uzak dursunlar da parani alsalar da olur...
      bence böyle

• reşit olduğun için kocaya bile kaçsan bişey yapamazlar ama baban bulup seni öldürebi, lir o yüzdne tedbirli ol derim

0|0
    0|0
    • O ne hakla öldürebilir? 18 olduğum reşit olduğum ve kendi rızamla sadece yaşamak için yapacağım herşeyi. Bir erkeğe kaçmıyorum öyle

• yani şöyle demek istedim sinir krizi geçirir alır tabancasını bulur öldürür tabiki bu yasadışı

• Yapamaz bulamadıkça

• Nerede oturuyorsunuz? Aklım almıyor hakikaten. Nasıl bir yetiştirme üslubu bu? Anne-baba olmak hüküm sürmek mi evlat üzerinde?

0|0
    0|0
    • İstanbul PENDİK. Nefes alamıyorum kalp hastasıyım yazık bana artık

• Allah yardımcın olsun.

• 3ay

Mesaj atarmısın

• Dışarda tek başına yaşamak kolay mı sanıyorsun?
    HAdi diyelim kaçtın..
    Sonun ya kerhane olur ya mezarlık.
    Gerisini sen düşün.

0|0
    0|0
  • profiline baktım hiç de baskıcı bir ailen varmış gibi durmuyor

0|0
    0|0
    • Dışarıya yansıtma şeklim o. Yoksa gel üç gün kal ya da sana markete gitmek istediğim de annemin baban kızar gitme diyişini atayım?

• Kaç bence aslında bu ayrı eve çıkmak ama senin ailen gibi insanların ağzında kaçma olarak tabir ediliyor 18 yaşındasın ve bir işe gir ilk önce işini sağlama al işe gir tutacağın evi ayarla sonra git.(Ha birde sakın ola kimseye güvenme kız-erkek fark etmez) .

0|0
    0|0
  • O yaşlarda hepimiz düşündük hatta ben ses sanatçısı olacaktım falan :D bir kaç yıl sonra yemin ediyorum ki güleceksin buna

0|0
    0|0
    • Hep ağladım ben. Durumlar farklı

• Paran var mı? Yoksa dışarda on katı mahvolursun haberin olsun tacizcileri goruyoz

0|0
    0|0
  • Kadin siginma evine git. Polise basvur.

0|0
    0|0
    • Nasıl? Ne yapabilirim ki polisle

• işte evde senii dövüyolar mı sövüyolar mı anlatıp şikayetçi olcaksın. kadın sığınma evine yerleşme talep ediceksin. bu kadar basit.

• Yağmurdan kaçarken doluya tutulmada sonra hey yavrum bakmazlar adamın gözünün yaşına harcarlar seni.

0|0
    0|0
    • Yok diyorum arkadaşlar şimdi de siz üstüme geliyorsunuz

• Reşit oldugun icin kimse karışamaz ama paran varsa git

0|0
    0|0
  • Çocuksun daha büyü geçer hayaller aleminde yaşıyorsun galiba

0|0
    0|0
  • Polis bulsa da istersen ailene bildiremezler bile. Sadece iyi olduğunu söylerler. Ama kaçacaksan sağlam birinden yardım al veyada alma ama sakın ola para yok diye kötü yollara düşme kötü arkadasliklar kurma.

0|0
    0|0
    • Kendi mesleğim var elimde boru gibi sertifika var giderim bir yerde Makyöz olurum rahatça

• Eve kapanık olan Birgün açılırsa tam açılır rahatlıktan dolayı ona dikat et ne çok insan tanıdım senin gibiler Di ve şimdi ise temiz ayaklar değil. Sadece uyarıyorum yanlış anlama. bir kere ikan eder arkadaşların iki kere eder yok dersin üçüncüde sende evet dersin belki. bir adım atmadan 3 kere düşün ve asla yapmam da deme sakin.

Yükleniyor...