Memurum ve şikayet edileceğim yaptırımı ne olur?

Acil tıp teknisyeni stajyeriyim. 18 yaşındayım. Benimle görüşmek isteyen bir bey vardı, kendiside askeriyede bir memur. Hiç görüşmedik yüz yüze ama telefonda ısrarı üzerine konuştuk. Bugün tekrar buluşmak istedi. Reddettim daha sonrasında başımdan gitmesi için nöbetim olmazsa tamam dedim. 1600 liralık organizasyon yaptırmış haberim yoktu ve gitmedim. Sen benim duygularımla oynadın, 1600 senin yüzünden hiç oldu adli mercilere şikayet edicem seni dedi. Yakında tebligat gelir diyo. Bimere de şikayet edecekmiş dolandırıcının memur olmasına gerek yok dedi. Sonuçta parasını alıp yemedim dolandırıcılığa girer mi şikayet ederse ne olur?

0|0
23|45

En İyi Erkek Görüşü

• Kişilerin huzur ve sükununu bozma

MADDE 123 – (1) Sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması halinde, mağdurun şikayeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.
    Burda haklı taraf sensin ssni rahatsız eden o.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• :D ya hayatımda duyduğum en saçma şikayet türleri arasında ilk 10a girer. merak etme hiçbir şey olmaz. bende hukukçuyum. bizene isterse bir trilyonluk organizasyon yaptırsın, sen ona gitmek zorunda değilsin. içini ferah tut. tebligat falan da gelmez.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 44

• Dolandırıcılığa değil nitelikli tacize girer , adam seni makasa almış şantaj yapıyor. Canının istediği yere şikayet etmesini söyle , ifadeye çağrıldığında olmayan 1600 tl lik organizasyonun içeriği ve amacını , dahası istemediğin bir şey için yaptığını söylediği harcama için şantaj yaptığını söyleyeceğini söyle ve konuyu bitir bir daha da cevap verme.

Bu senin korkularını sana karşı kullanıyor

1|0
    0|0
  • Hahajja cok komik her davete gelmeyen dolandiricimi oluyor sana ayak yapiyo belki 1600 lirakik bisey yapmadi bile

1|0
    0|0
  • Ben böyle bir abazlık sacmalıklık görmedim onun ısraraı lan konustuğun seninlen sevgili olduğun dandı herhalde.

1|0
    0|0
  • Hiçbir Şey Olmaz. Kendisine Mesaj Yazma Sakın Ararsa Durumu İzah Et Görüşmek İstemediğini Söyle Devam Ederse Karakola Git Şikayetçi Ol.

0|0
    0|0
  • Hiçbirşey olmaz. Salaklığına yansın

1|0
    0|0
  • Hiç bir şey yapamaz korkma

0|0
    0|0
  • Hiçbişey olmaz bende memurum

1|0
    0|0
    • Kendi kendine gelin güvey olmuş.

• Yemiş seni hiçbi bok yapamaz

1|0
    0|0
  • Sana ayak yapmış korkutmaya çalışmış Taciz davası açsan sen haklı çıkarsın

1|0
    0|0
    • Nerden biliyosun. Ya bir avukata mı danışsam

• Böyle düşününce mantıklı geliyor ama bş yandanda korkuyorum

• Bu arada şakamı ciddiye alma ha adamın latife yaptım dediğim gibi hiç bir şey olmaz adam seni korkutarak seninle birlikte olmaya çalışmış

• Hic bir sey olmaz rahat tut kendini. Hatta ben yerinde olsam gider savcılığa TCK m.105 ilr m.123 den sikayetci olurum

0|0
    0|0
  • hayır, dolandırıcılığın manası bu değil
    stajyer içinde hali hazırda memur olmadığın için işlem yaplmaz

Bimerde çalışanlarında gülmeye ihtiyacı var

0|0
    0|0
  • havlayan köpek ısırmaz..
    o da şerefsizliği ve karaktersizliği ile kalır..
    sıkma canını kardeşim.

0|0
    0|0
  • Bir şey olmaz kanıt yok

0|0
    0|0
  • Savcılığa Sikayet etse beyinsizlikten 2 yıl yatarı var. Hatta bu beyinle askeriyeye nasıl memur oldun deyip memurluktan bile atarlar. yani hersey ona olur.
    Kısacası sana hicbisey olmaz korkma sana zarf atıyor :/

0|0
    0|0
  • Hiç bir şey olmaz blöf yapıyor rahat ol

0|0
    0|0
  • S. gitsin , sen ona de ki aramaya devam edersen seni savcılığa şikayet edicem beni taciz ettiğin için de.. arama kayıtlarını ve mesaj ları da silme sakın , adi şerefsiz

1|0
    0|0
    • Ya ısrarcı davrananlardan nefret ediyorum. Kendiside memur zaten bende bende seni şikayet ederim tehtid ediyosun seninde buna hakkın yok dedim sen kendini kurtarmaya bak yaptırımı 5 yıl hapis diyor. Bide asker ya, gerçekten ciddiye bindirmesinden korkuyorum.

• Ya ben şikayet etmem uğraşmak istemiyorum. Sadece oda benimle uğraşmasın istiyorum. İçim rahat olsun mu şimdiii 👍🏻

• Olsun tabi ki hiç bişey yapmaz bimer.. ısrarcı davranmaya devam ederse şikayet et , neden etmiyosun.. yapışıp kalır

• Hiç bir şey yapamaz, korkma! Yiyorsa gitsin de şikayet etsin bakalım, ne sonuç alacaksa?

0|0
    0|0
  • Haklarini bilmeyen bir memur... Pek samimi gelmedi bana soru.

0|0
    0|0
  • korkutmak için zarf atmış aklınca..

0|0
    0|0
  • Hiç bişey olmaz

0|0
    0|0
  • Vay mal vay deseydin :D

0|0
    0|0
  • Yok ya salak herif kendi kendine gelin güvey olmuş. Neden dolayı dava açacak. Buluşmaya gelmediğin içinmi

0|0
    0|0
  • hayır. insanlar senet , çek ödemiyor bişey olmuyor. seni korkutup görüşmeye çalışıyor. sen ona şunu de " ben seni şikayet edicem , memurluktan attırırırm " bu ona yeter

0|0
    0|0
  • ahaha gıtsın bıldıgını yapsın salak mı ne adamda yaa. sıkayet edecekmıs bırde ulan ne catlaklar var hee:) hem sen nıye takıyorsun kı. sen mı 1600 luk yere gotur dedın sankı bır doner yeterdı :)

0|0
    0|0
  • acaba neyin kafasını yaşıyo sorarmısın bende kullanmak istiyorum :D
    sanki zorla ona organizayson yaptırmışsın
    kafan rahat olsun bir b. k olmaz

0|0
    0|0
  • :) bebemi kandırıyo o danglak :)

0|0
    0|0
    • Bilmiyorum 😔

• Beni korkutmaya çalışıyor da olabilir ama asker adam ciddi olur diyede korkuyorum açıkcası. Gidiyorum adliyeye dedi

• benden de selam soylesin :) ikide çay :)

• ne diyecek ki sikayette

0|0
    0|0
  • Hiç bişey olmaz

0|0
    0|0
  • hastamısın yavrum sen. s. ktırsın gıtsın nereye şikayet ediyorsa etsın bı bok olmaz rahat ol

0|0
    0|0
  • Hayır girmez. Salağın tekiymiş

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14

Kızlar Ne Diyor 22

• kanunsuz suç ve ceza olmaz. bir kimsenin duygularıyla oynamak, başkaca bir suç oluşturmadığı sürece (hakaret, dolandırıcılık vs. gibi) suç oluşmaz. yani senin yemek teklifini kabul etmemen suç değil. bu tarz tacizkar davranışlarının devam etmesi halinde şikayet edeceğim dersin.

0|0
    0|0
  • yaptırmışta seninle ne alakası var yani bu özel bir davet gitmediysen gitmedin bunun ne cezası olacak anlamadım

0|0
    0|0
  • tebligata ne yazıcakmış? gerekçe neymiş şikayet için ben buna salça oldum ama bana yüz vermedi param gitti mi yazıcakmış için rahat olsun yazışmaların vs. varsa sakla.

1|0
    0|0
  • Hiçbir şey olmaz o yüzden dava da açamaz

0|1
    0|0
  • Kendine iyi bir avukat bul. Karşı dava aç.

0|0
    0|0
  • Hiçbir şey olmaz kaale bile alma. Bir suç bile değil yaptığın :)

0|0
    0|0
  • Saçmalamış boşver bir pok olmaz

0|0
    0|0
  • Tribe girmiş bence..

0|0
    0|0
  • nealakası var dedirten bir durum.
    Allah akıl fikir versin

0|0
    0|0
  • özel bir konu ikiniz arasında bimer e falan yazamaz merak etme , yazsa da bimer gtüyle güler..

0|0
    0|0
    • Dolandırıcılık diye tutturdu. Keriz misin nesin yaptırmasaydın organizasyon bana mı sordun diyemedim

• dolandırıcılığa bimer mi bakarmış , bir kere bimer e kurum şikayet edilir , ya da görevini yerine getrmeyen ihmal edenler şikayet edilir. nebiçim askeriye memuru bu adam bilmiyo mu bunları..

• Saçmalıyo zibidik sakın inanma amaç 2 çeşit korkutup seni buluşmak ya da o harcanmayan parayı koparmak :) Tamam bekliiyorum de kenara geç suçlu olan bilakis kendisi ;)

0|0
    0|0
  • of korkutmuş seni ya. bir yere gidip gitmemekte özgürsün sonuçta. hiçbir şey yapamaz merak etme. neler daha duyucaz tövbe tövbe

0|0
    0|0
  • Hayır be gözünü korkutmuş. Suç teşkil edecek hiçbir şey yok ortada.

0|0
    0|0
  • Ne diyecek bulusmaya gelmedi sikayetciyim mi diyecek:D:D

0|0
    0|0
  • korma hiç bir şey yapamaz

0|0
    0|0
  • neyi şikayet edecekmiş ya sallama m alı

0|0
    0|0
  • Ya bırak böyle adamlardan bir cacık olmaz.

0|0
    0|0
  • telefon konusmları var ıse sende onu sıkayet edebılırsınkı

0|0
    0|0
  • meslektaşız senle ayrıca sorun olur mu bilmiyorum ama sanmıyorum

0|0
    0|0
  • hayır ya etsin can güveliğmden endişe edip gitmedim desen yeter hele şu zamanda

0|0
    0|0
  • O kazanır

0|0
    0|0
  • bir haltta yapamaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...