Askere gencecik çocukların alınması sizce doğru mu?

malum her gün şehit haberleri alıyoruz gencecik canlar hayatının baharında hiç birşey yaşayamadan yitip gidiyor. bu devlet üç beş çapulcuyla mücadele edemiyormu. özel askerler yetiştirilsin bu iş için onlar profesyonel bir şekilde yapsın işlerini kurban bayramın da kan görünce eli titreyen çocuklarız çocuğuz lan çocuk bide evladı ölünce vatan sağ olsun diyenler var ulan canın gitmiş vatandan sanane bu durumda bile show peşindesiniz. dediğim gibi ya özel askerlik olsun bir meslek gibi ya da alım yaşını büyütsünler. sizin düşünceleriniz?

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle katiliyorum. Askere gitmek icin yasını büyüten 97 li bir cocuk vardi ve şehit olmustu. Niye vatan sağolsun benim oğlum öldükten sonra niye vatan sagolsun savaş yok birsey yok. Yok yere kaç tane can yitip gitti. Insanlari cennette oglunuz sizi bekliyor diye kandiriyorlar isyan etmesinler diye edenleride karaktersiz ilan ediyorlar. Kendi ogullari gemiciklerde beklesin dolassin gencecik kardeslerimiz sehit olsun ve vatan sagolsun. Satan cok oldukca vatan sagolmaz diye soz varya aynen oyle. Bedel odencekse herkes odesin asker veya polis degil

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Subay, astsubay, uzman ve polisler yapmalı güvenliği.
    Halk da askere gidebilir eğitim alabilir ama çatışmalara göndermek yanlış.
    Bir savaş durumunda eğitimli olmaları için amaç
    20 yaşındaki gençler çocuk zaten.
    Akılları her şeye sarmıyor.
    Gidip ölüyor ama siyasi açıklar yüzünden canından olduğunu anlayamıyor.
    He savaş halinde halk savaşır ama teröristlerle uzmanlar ilgilenmeli.
    Hani sanalda asalım keselim deyip o işleri başkalarının 20 yaşındaki çocuklarına yaptırmak yanlış.
    Kendi kardeşinizi, çocuğunuzu düşünün oralarda çatıştığını.
    Kör kurşuna gider mi diye uyuyamadığınızı.
    Çatışma işi profesyonellerin işi olmalı.
    Askere giden halk ise halk güvenliği için devriyeler vs gibi görevlerde yer almalı.
    Kavgalar, hırsızlık gibi vs.

0|1
    0|0
    • ne güzel söylemişsin kendi kardeşinizin çocuğunuzun oralarda çatıştığını düşünün işte çoğu insan yapamıyor empati kuramıyor. ateş maalesef bu konuda düştüğü yeri yakmıyor bizim gibi bilinçli insanların yüreğide yanıyor

Kızlar Ne Diyor 1

• günümüz askerliğinin neresi mantıklı ki bunda mantık arayalım. ben askerde mantık aranmaz sözüne en katılanlardanım. askerliğin başladığı yerde mantık biter.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Ya artık zorunlu askerliğin bir mantığı yok ki. Eskiden seferberlik olduğu için askerler savaşa girmiş falan filan. Tamam vatan toprağını savunmak mantıklı fakat adamın eline g3 verip gönderiyorlar dağın başına. Adam şu ana kadar öyle bir zorluk bile yaşamamış hayatında. G3 gibi dandirik bir silahı halen kullanıyorlar ve 6 şarjörle o askerin bir şey yapabileceğini falan zannediyorlar. Resmen ölüme davetiyedir bunun adı. Türkiye'de zorunlu askerliğin kalkması lazım. Artık devir savaş devri değil teknoloji devri. İsteseniz de istemeseniz de artık bitti o savaş devri.

0|1
    0|0
  • hiç gereği yok kardeş hazır yapmışız zaten bitmiş, 25 yaşında olursa 4 yıl sonra tekrar gideceğim anlamına geliyor. afedersin de s*çayım böyle adaletine

0|1
    0|0
  • M. Kemal yeni nesil gençlere emanet etti. Gel gör ki gençleri...

Birincisi Şu an yasak olan yerler de rütbeli askerler var. En düşüğü uzman.
    İkincisi her 20 yaşına gelen kişi askerliğini yapacak ki zorluğu öğrenecek , vatan sevgisini öğrenecek.

0|0
    0|0
    • korktuğumdan yazmadım yanlış anlaşılmasın ama hayatın zorluğu öğrenilcek diye canıyla sınanmaz ki insan. hayatında bıçak tutmamış adama silah veriliyor hadi vatanı savun kendini savunabilirmisin diye soran yok. üzülüyor insan gerçekten.

• öyle bişey olsun emin ol bu gençlerde aynısını yapar kız erkek genç yaşlı bu vatan savunulur. aynı şey değil.

• Şimdi ki devir de eğitim almazsan bir şey yapamazsın.

Yükleniyor...