Bu durumdan nasıl kurtulacağım?

ben lise okuyorum. sıkıntılarım var zaten.çok sinirliyim. eskiden koluma façada çekmiştim. terör örgütüne katılma düşüncelerim oldu halada devam ediyor bu düşüncem. bugün okulda kavga çıktı.üstüme iftira atıldı. zaten rezil bir sınıfta eğitim görüyorumİğğrenç insanlarla dolu. bugün üstüme iftira atıldığı için bana iftira atan kızı sıkıştırdım, dövdüm, aşağıladım, dışladım. evet hata yaptım ancak beni sınıfa dışladılar. bununla konuşmayın dediler. kavga çıkartınca herkes beni dışladı. nedense hep beni dışlarlar. aslında böyle kavga eden birisi değilim. yerine göre davranırım. doğruyu yanlışı bende bilirim ancak o an kendimi tutamadım. asıl doğruyu yanlışı bilmeyen onlar. sınıf cidden iğğrenç insanlarla dolu ya.3 dakika sonra hata yaptığımı anlayıp, dışlandığımı hissedince 2 saat ağladım ve banagüldüler. sonra rehber hocaya gittik. pazartesi gelin dedi. aslında gitmem iyi oldu.çünkü bazı sıkıntılarımda vardı.öyle 2 saat boyunca sıraya boş boş baktım.. gözümü kırpmadım.. sustum.. zil çalıncada hızlıca gittim okuldan. o sıraya bakarken sadece evde intihar edeceğimi düşünüyordum. ve cidden az sonra banyoya banyo yapma bahanesi ile girip başımı suya daldırıp boğulmak istiyorum. insanların beni kanlar içinde görmesini istiyorum. insanlara güvenerek en büyük sırlarımı bile açıklıyorum. onlar bu niyetimi kötüye kullanıyor. derslerde felanda aşırı panik yapıyorum. ailemde birşey olmaz, herkeste olur vb. şeyler diyor. bu beni daha da sinirlendiriyor ve üzüyor. o an intihar etmek istiyorum. sınıfa adımımı atmamak için Şu an intihar edebilirim. rehber öğretmene anlatmak istediğim, yardım almak istediğim konularda var ama anlatamam örneğin ilişkim, yaptığım bazı ayıplar vb. benim okumayada hevesim yok zaten. Okulu gereksiz buluyorum şeriatçı kafasındayım. kapalı değilim ama kafam tam bir şeriatçı kafası. bu kafadan memnunum.. ailem zaten sorunlarımı dikkate almadığı için psikoloğa gidemiyorum. hiçbir imkanım olmuyor. sizce rehber öğretmen psikoloğa yönlendirir mi?

Güncellemeler:
güncel
arkadaşlar lütfen tavsiyede bulunur musunuz? :(

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Durum vahim, Allah yardımcın olsun ama şunu bilmeni isterim dertsiz tasasız insan yok. En ufak bir sıkıntıda intiharı düşünmek acizliktir. biraz sabırlı ol. Herkes laylaylom yaşamıyor bu dünyada zaten.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Direk psikiyatri ye gönderir o da tedavi eder

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• iyi bir arkadaş bazen psikoloktan daha faydalıdır. sınıfın çok kötüymüş tamam ama hiç mi yok dert dinleyecek birileri. sır diye bir şey yok. ayıp şeyler yaptım diyorsun herkes hata yapıyor. eğer pişmansan utanmana gerek yok yaşadıklarını herkese anlatma tabi ama iyi insanlara anlat dinlemeyi başaran insanlara, illaki vardır etrafında dinlemeyi bilen birileri. hem şeriatçıyım diyorsun hem intihar edicem diyor bu ne kafa ben anlamadım ergensin işte yaptığın hatalar yenilerine yol açıyor. biraz olgun davranmaya bak on sene sonra bu yaptıklarına güleceksin. ama keşke dememen için gayret etmen lazım geçmişi çok düşünüyorsan şimdiyi dikkatli ve verimli yaşa unutma şimdi de geleceğinin geçmişi zaten

1|0
    0|0
    • bir insan artık ne kadar karşı gelebilir bu duruma? yapamıyorum artık. psikoloğa ihtiyacım var. profesyonel bir psikoloğa ihtiyacım var. arkadaş ne yapsın bana? hepsinden nefret ediyorum... Lanetlenmiş gibiler...

• ben de kavga ediyorum insanlarla üzülmem kafaya takmam bir dakikamı bile almıyor. heleki hiç değer vermediğim birileri ile kavga etmişsem. unutma kimsenin yaptığı yanına kalmıyor cazasını sen kesmek zorunda değilsin insanların sen önce kendini düşün kendini keşfet neye yeteneğin var nelerden hoşlanıyorsun onu bulmaya çalış ve yeteneğin neredeyse peşinden koş unutma bu dünyada herkesin ayrı yeri var herkes bu dünyanın bir parçası. pes etmek, dünyayı bırakmak demek sana haksızlık etmeye çalışan insanlara bu dünyada vereceğin bir hediyedir. iyi ve doğru olmaya çalış unutma hem iyi olman hem de doğruyu yapmaya çalışman gerekiyor. mükemmel olamazsın ama mükemmeli istemen lazım. zaten iyi olmak yetmez bu apaçık ortada. senin doğru olanı yapman lazım ve pes etmek en yanlış harakettir. hayatı futbol maçı gibi düşün belki çok iyisindir yeteneklisindir ama takıma uymuyorsan takımla birlikte hareket etmiyorsan iyi olmanın bir anlamı kalmaz maçı kaybedersin.

• ya yanlış oynar oyundan atılır karşı takıma avantaj kazandırırsın ya da doğru oynar galibiyeti hakedersin

• Sakin ol liseli. Ergenlikte geçici zaten.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...