Yaşlıların sıralara neden uymazlar?

Otobüse bincez sırayı beklemeden atlar, abdest alcaz çeşmenin önünde adamın kalkmasını bekleriz, adam kalkar kalkmaz hızlı davranıp otururlar. Neden yani? Aramızda yaşlı yoktur ama sizde yaşıyor musunuz diye merak ettim. Neden böyle davranıyorlar?

Güncellemeler:
Başlıktaki "yaşların " yerine "yaşlılar" olacaktı.

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Böyle davrananlara bazen rastlıyorum. Eğer gerçekten ihtiyacı varsa onun öyle davranmasina gerek kalmadan hemen kalkıp yer veririm ama bazıları ciddi anlamda yaşlılığını kullanıp açıkgözlülük yaptığını zannediyor. bir kere kolumdan ameliyat olmuştum ameliyattan çıktım üstümü giyip kendimi direk dışarı ordan da otobüse attım. Doktorun yanındakiler zaten yarayı doğru düzgün sarmadi yanimda kimse yoktu bir de üstüne kolum tam uyuşmamıştı ameliyat sırasında ve inanılmaz acıyordu. Otobüsse tıklım tıklim doluydu. Herkes koluma çarpıyor filan en son biri sargıyı gördü kalkti buyrun oturun dedi teşekkür edip oturdum kafamı çevirdim 45-50 yaşlarinda bir teyze kafamda dikilmiş sürekli kalkmam için ittiriyor kolumun üstüne üstüne atıyor kendini. O anın acısıyla kadını diğer elimle öyle bir itmişim ki kadin neye uğradıgını şaşırdı. Daha sonra başka birinin başına geçip kendine zorla yer verdirdi bir de zorla kaldırdığı çocuğa bağıra bağıra senin gibiler kalmadı oğlum sağol sağol dedi.

Yani bir çoğunun ciddi anlamda ihtiyacı oluyor ayakta duramıyor bunu hemen farkediyorsun veya banka sırasındayken adamin bunaldığını fark edip yaşlı diyip sıra verebiliyorsun ama bunlar senden benden diri olduğu halde insanların iyi niyetlerini su istimal etmeye çalışan insanlar. Böylelerini gördüğümde açıkçası yer, sıra vermiyorum.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Baba adamlar napsin bir ayagi cukurda isleri cabuk halletmeye calisiyorlar

0|0
    0|0
    • Olabilir :D ama bazen yaptıkları şeyler sinir bozucu oluyor.

Kızlar Ne Diyor 2

• diz kapağımı kırmıştım ama mecburen okula devam etmek zorunda olduğum için otobüse biniyordum huysuz ihtiyarın teki ayağıma takılı onca çelik çubuğu göre göre ben yaşlıyım kalksana dedi de Allah tan başka biri yer verdi de olay çıkarmadım

0|0
    0|0
  • Bende anlamıyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• anlayışlı olmak lazım bence. neden davrnırlar bilemem ama anlayışlı güler yüzlü olmak lazım. bundan bir 40 sene sonra bizde yaşlı olucaz ve bize normal gelen hareketler gençlere abes kaçacak diye düşünüyorum ben.

0|0
    0|0
    • Tabiki anlayışlı davranmak gerekir ama neden böyle davrandıklarını anlayamıyorum.

• Yaşlılar saygı gösterilmeli mutlaka.

0|0
    0|0
  • Yaşlı bahaneleri işte

0|0
    0|0
Yükleniyor...