Allah kendisine inanılmasına ihtiyaç duymaz. O halde neden müslüman olmayanları cehenneme atacak?

Bu dünyadaki asıl görevimiz iyi birer insan olmaksa, kimseyi kırmadan incitmeden bir hayat sürmekse eğer neden müslüman olmayanlar çok çok iyi olsalar dahi cehenneme gidecekler? Cevaplarınızı şimdiden biliyorum; çünkü Allah'a inanmıyorlar diyeceksiniz. Diğer dinlerde de Allah inancı var ama Peygamber inançları farklı. Kaldı ki Peygamberlerimizin de buna ihtiyacı yoktur, sanmıyorum.

İnanan bir insanım ama bu soru aklıma geldi ve cevap bulmak istedim. Mantıklı cevap verenlere şimdiden teşekkürler

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• Bu soruyu yıllar önce kendim içinde tartismistim
    Eğer öyle dediğin gibi olsaydı bu gün İsrail filistini ezmez Filistin israili ezerdi
    Eğer dediğin gibi olsaydı Amerika şeytan olmazdı dünyayı yöneterek savaşlara vesile olmazdi
    Eğer dediğin gibi olsaydı bugün Türkiye çoktan avrupa birliğine girerdi
    Veya suriyediki mültecileri avrupa sahiplenildi
    Kafirler muslumanlara nazaran daha hircindir
    Ve daha gaddar
    Allah ilk kitabı indirdiğinde insanoglu kendine gore uyarladı 2. 3. Kitapta da aynısı oldu
    Yanı onlarda ademden gelme bizde velakin onlar yanlış inanışta biz doğru
    Ve onlardan ne kadar günah işlerse islesin eğer musluman olursa yeniden doğmuş gibi günahsız olur bu açıdan onlar bizden sansli
    Ama eğer kâfir olarak olarak olurseler onuda Allah bilir biz bilemeyiz
    Çünkü bize hazır bir İslamiyet bırakıldı biz doğru yoldan başladık doğuştan onlar yanlış yoldan
    Diyeceksin onlar yanlış yoldan başladı ise onların suçu evet suçu yok insanoğluna
    Allah akıl verdi insanoglu mantıklı dusunme yaşına geldiğinde herşeyin farkına varır önekleri var pek çok hıristiyan musluman olmuştur onlar senin gibi dusunemiyormu sanki dusunuyor senden daha zekiler ama işlerine gelmiyor
    Sen nasıl kafiri dusunebiliyorsan anlamaya çalışabiliyorsa onlarda bizi anlamaya çalışmıştır
    Onlar bizden daha ozgur
    Dedim kolayimi secersin zorumu?

0|0
    0|0
    • Herkes kolayı seçer ama kafirler kötüdür diyerek genelleyemezsiniz ki. Ki Allah'a inanmayan kafirdir onlar kafir olmuyorlar tekniken. İnsanlara verilen değer de tartışılır tabi bilemeyiz. teşekkürler cevabınız için

• Şunu diyorum herkes seçiminde özgüdür kâfir olarak doğup musluman olan cokken neden kâfir olan parmakla sayılacak kadar az
      Kâfir dusunmustur şimdi senin gibi bide dusunup araştırsa belki müslüman olcak yanı işine gelmiyor

En İyi Kız Görüşü

• Allah ın tabiki de ne bizim inancımıza ne de ibadetlerimize ihtiyacı yoktur. asıl o imana ve ibadetlere ihtiyacı olanlar bizleriz. bütün insanları ve evreni Allah yarattı. ve bu yaratılışın bir amacı var. hepimiz bu dünyada belli imtihanlardan geçeceğiz ve buna göre iyi amellerimiz ağır basarsa cennet, kötü amellerimiz ağır basarsa cehenneme gidilecek. biz de hem Allah ın rızasını kazanmak hem de cennete gitmek için Allah a iman edip kurana ve sünnete uymalıyız. bunu Allah ın ihtiyacı olduğu için değil, kendi ihtiyacımız olduğu için yapıyoruz.

0|0
    0|0
    • Sorumun cevabı bu mu?

• evet. meleklerin de yaratılış amacı bu insanların da cinlerin de. zaten insanı yaratan, onu en mükemmel şekilde donatan, tüm dünyayı hayvanları bitkileri insanın hizmetine sunan, bize bunca nimet verip bunca şeyi lütfeden Allah ı inkar etmek, O'na iman etmemek ne kadar mantıklı? Allah önümüze iki yol açmış. demiş ki kulum eğer iman edip ibadetlerini yerine getirisen, kurana sünnete uyarsan al cennetim senin olsun. Ama iman etmezsen cennet kapılarım sana kapalı.. tercihi insanlara bırakmış. yani durum böyleyken, biz Allah ın rızasını ve cenneti kazanmak için ona iman ve ibadet etmeye ihtiyacımız var. buna Allah ın değil bizim ihtiyacımız var. bunları yapmazsak çünkü sonsuz cehennem diyor. Allah şirkten başka bütün günahları affederim diyor. merhameti o kadar geniş.. ama düşün, bu kadar merhametli olmasa dünyada onu inkar eden insanlara su bile verir miydi? fark edersen Müslüman olmayan ülkelerin refah durumu çok yüksek. bu da Allah ın lütfü ve merhametinin bir göstergesidir.

• ancak kafirlere karşı öteki dünyada bir merhameti olmayacak. çünkü ne kadar iyi insan olursa olsun iman etmiyorsa bunun hiçbir kıymeti yok. iman edip kötülük işleyenler de cehennemde cezasını çekecekler. yani şunda emin ol, Allah mutlak adil olandır. kimsenin hakkını yerde bırakmayacak. zerre kadar iyiliğin de zerre kadar kötülüğün de karşılığını verecek. kafirlere bu iyiliklerinin karşılığını dünyada veriyor, Müslümanlara da ahirette verecek, bir kısmını belki dünyada verecek.

Erkekler Ne Diyor 9

• İşte o yüzden en baba tanrı Odin'dir. Öyle 'bana tapının' demez, bulunduğu yere kendi fedakerlığıyla gelmiştir, insanın yediğine içtiğine değil yaptığına bakar, abartılı vaatlerde bulunmaz.

Kimseye de sonsuz mutluluk falan vaadetmez, hayatta şeref ve onurdan büyük hiçbişey yok, gün gelip benimle omuz omuza durmak istiyorsanız, kendinizi bana kanıtlayacaksınız der.

Öyle cehennem, bana bilmem kaç kere dua edin gibi şımarıklıkları yoktur.

0|0
    0|0
  • yok öyle bir şey :D zamanındada putperest olmayanlar cehenneme gidecekti :D uzantı. net :D

1|0
    0|0
  • cunku biz Allahin ayineleriyiz. ben gizli bir hazine idin bilinmek istedim buyuruyor. nasil insan bir askere benzer oyle asker nizamli intizamli olur padisahin sozunden cikmaz. tekedu temeyyezu minel gayz diyor kuran ayeti. cehenbem dahi hiddete geliyor parcalanma derecesine geliyor. nasil szi hicten var eden varligi ile haberdar eden bir zat i akded in emirlerine uyulmaz diye yni cennet dahi ucuz olmadigii gibi cehennem dahi luzumsuz degill

0|0
    0|0
    • Ne dediğinizi gram anlamadım

• Siz kafir diyorsunuz da müslüman olmayanlara kafir demiyoruz ki gayrimüslim diyoruz. Gayrimüslimler de Allah'a inanıyorlar fakat buna rağmen cehenneme gidecekleri yazıyor.

• gayri muslim de tahribat yapar. vazifesini yapmaz. cehennemin dereceleri var. bir kafir ladar ceza cekmesede yine azap gorur allahu a lem. gayri muslum niye ceza cekiyor niye o insan cehenneme gidecek diyorsan Allahin taktiri cunku Allah doledigini hidayete erdirendir. ama onlara da bir nevi bu dunyada istediklerini veriyor ki orda hak talep rtmesinler. burdan Allahin bizi musluman olarak yaratmasina bir daha sukur etmek mânâsi cikiyor

• Allah insanlara da ihtiyaç duymaz. Neden yarattı?
    Dünyaya güneşe ve aya da ihtiyaç duymaz... Neden yarattı?

0|0
    0|0
    • Kendin cevapla bana niye soruyorsun.

• Senin söyleyecek sözlerin vardır diye düşündüm.

• Soruma verecek cevabınız yok ve gerçekten zeki görünmeye çalışan birisiniz. Zekanız vardır da boş. Lütfen saçmalıklarınızı kendinize saklayın ya. Yoruldum okumaktan

• Allah herkese akıl vermiş bunu onu bulsunlar idrak etsinler demiş doğru yolu bulamayana da ceza olarak cehennem bulunuyor

0|0
    0|0
  • mantık aramaya gerek yok inanç sonuçta

0|0
    0|0
    • Mantıksız şeye inanır mısınız peki başka bir şey söz konusu olsa. Bir konuda bir şey söylesem ve mantıksız bulsanız burun kıvırırsınız. Sormak, sorgulamak iyidir :)

• inançta mantık olmaz zaten en başından mantıksız bir olay

• Diger mümin kardeşlerine iyi davranmadıklari için yasakladıgı şeyleri yaptıklari için

0|0
    0|0
    • Müslüman olmayan ve mümin kardeşler?

• Nedense yılanlardan hiç korkmam

• Oooo laf soktu :) peki
      Baştan alalım hadi bakalım başla

• Kuranda çok soru var açıklamasız karışık sonumuz hayır olsun inşallah

0|0
    0|0
    • Nihat Hatipoğlu'na sormak istiyorum bazen 😄

• İyi bir felsefe ile şaşırtmak lazım dinciler nefret eder

• :))

• Sen hiç çıplak gezdinmi dışarda herkesin önünde?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• "Ne? İnsanları kendisine inanmaları koşuluyla seven bir Tanrı ha?
    Bu sevgiye inanmayanlara korkunç gözlerle bakan,
    tehditler savuran bir Tanrı!
    Ne yani!
    Her şeye kadir bir Tanrı duygusu saklı kalmak koşuluyla bir sevgi!
    Onur duygusunu da,
    öcalma susamışlığını da altedememiş bir sevgi!"

Friedrich Nietzsche

0|0
    0|0
  • (Güya) Doğru olan dine yönelip doğru yaratıcıya inanmadıkları için.

Zaten İslam dinine göre insanın asıl görevi iyi olmak falan değildir.

''Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.'' (Zariyat 56)

0|0
    0|0
    • Bu Allah'ın kudretine ters değil mi? Neden ihtiyaç duyuyor ki

• Buna kimsenin makul bir cevabı yok. Genelde 'ihtiyacı yok, ama niye öyle yaptığını yine Allah bilir' derler.
      Tüm alemlerin yaratıcısı olan böylesine ulvi bir varlığın bunu istemiş olması bile ego sahibi olduğunu gösterir. Eh bu da kusursuz bir tanrı anlayışına uyar mı? Pek sanmıyorum.

• Garip bencede.

• Diger dinlerde Allaha inaniyorlar derken senin benim gibi inanc degil. Namaz kiliyorlar mi oruc tutuyorlar mi? Ayrica yaptigin iyilikleri Allah rizasi icin yapmalisin eger sadece iyilik olsun diye yapiyosan muslumanda olsan sevap islemis sayilmazsin

0|0
    0|0
    • Şurda ters düşeriz; Bir iyilik sevap işlemek için yapılmalı sizin kurduğunuz cümleye göre. Bence sevap düşünülmeden, gerçekten isteyerek yapılmalı iyilik

• Allah rizasi icin yapilmali dedim bende zaten ayni fikirdeyiz aslinda ikimizde :)

• Ben bir şey yaparken Allah'ın Rıza'sı var mı diye düşünmüyorum doğrusu. Siz düşünüyor musunuz? :/

• insanlar ve cinler kulluk diye yapsın diye yarati Allah bagislamayi sever hata yapmazsakdi Allah bizi yok edip başka bişey yaratirdi

0|0
    0|0
    • Zaten yaratıcı ama. Kudret sahibi. Hiçbir şeye ihtiyacı yok neden bu sebep için bizi yaratmış ki

• denemek için bizim insanlar daha çok bilmedik şeyler var emin ol

• Elhamdülillah Müslümanım

0|0
    0|0
  • Bndede bu tarz bir sürü cevapsiz soru var ve cevaplari kimseden alamadm. mesela islam dini en son din olarak geldiyse adem le havva nasıl musluman oluyor. ya da allahin adini kalpden zikrederken melekler bile duymazmis , allah duyarmis sadece , ama seytan yapmamasi icin vesvese verirmis, hersey cok mantik disi

0|0
    0|0
    • Şey diyorlar herkes müslüman doğarmış aslında ama bunu İslamiyet yokken nerden bilecekler? Madem öyleydi İslam dininin Peygamber'i neden en son gönderildi?

• 😂😂😂😂

• Hahha oyle ama knkis 😄😄😄

Yükleniyor...