Ailenizle ne kadar vakit geçiriyorsunuz?

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQT58BEYt918c3sgRi1U_U8dxx8jD4ySiKuCG2_y_oIKztoE38OesmPQ-rYtQ
Çağımızın getirdiği bilgisayar, internet, televizyon, cep telefonu vs. Artık çoğu evde iki televizyon bazılarında üç tane bile var. Anne kendi dizisini izliyor, baba maç vs. izliyor, çocuklar pc başında ya da telefonla oynuyor. 😁 Sizce bu durum ailemiz açısından kötü bir hal almıyor mu? Ne zaman bir araya gelip aynı odada toplanıp sohbet, muhabbet edebiliyoruz? ya da en son ne zaman anne ve babanızla dertleştiniz? Bu durum aile bağlarımıza zarar vermiyor mu? Sizin düşünceleriniz neler?

1|0
11|9

En İyi Kız Görüşü

• çok az evde herkesin bilgisayarı var ve sadece yemek yerken bir araya geliniyor. Ve kesinlikle aile bağlarına zarar veriyor

0|1
    0|0
    • Çözüm bulmak gerek.

• eig için teşekkürler :)

• Rica ederim. :)

En İyi Erkek Görüşü

• 90 larda cocuk olmak guzeldi soba basinda kestane yapip edilen sohbetlerin tadini bir daha asla alamayacagiz...

0|1
    0|0
    • Nerde o günler, ayaklarımı sobaya dayardım. Kışın sobanın borusu kankim olmuştu. 😁

Kızlar Ne Diyor 10

• Elbette bu bir ziyan. Teknolojiyi yanlış değerlendirmekle ilgili. Kendi ile sohbet etmeyen, kendini duymayan insanların aile içinde muhabbete duyduğu meyil ne kadar olabilir? Aslında bu anlaşılma ve ifade etme durumu ile de çok ilgili.

0|1
    0|0
    • Kendimizi anlamadan en yakınlarımızı bile anlayamayız.

• Aynen öyle, susmalarını anlayacak, bakışlarını anlayacak. Cinsellik herkesle yaşanır dediğin gibi ama insanın yüreğini anlayabilecek biri olması, değişen ruh halini anlayabilecek biri olması bambaşka. İnsanın yüreğini gözü kapalı emanet edecek birisi.

• oldukca evet

0|1
    0|0
  • Hiç denecek kadar.

0|1
    0|0
  • Çok az

0|1
    0|0
  • Okul olduğu için fazla değil

0|1
    0|0
  • ailem bnle ilgilenmiyo ki onlalarla ilgieyim :(
    sadece abimle pes oynuyoz o kadar :D

0|1
    0|0
  • Evde herkesin elinde birsey 😂 hep beraber oturup telefonları elimize aliyoruz 😄

0|1
    0|0
  • Onlarin yaninda telefonla ugrasiyorum. İkisi bir arada :)

0|1
    0|0
    • Onların yanında olman bir şeyi değiştirmiyor, sonuçta telefonla uğraşıyorsun. :)

• Arada laflara karisiyorum canim. Full ugrasmiyorum

• Bazen kendimizi öyle kaptırıyoruz ki, konuşulanları bile duyamayabiliyoruz. 😁

• Akşama kadar

0|1
    0|0
  • Çağımızın hastalığı mutsuz olma sebebimiz

0|1
    0|0
    • Niye böyle, niye bu kadar esirleştirdik kendimizi. 😔

• Yok sanmıyorum zaten. İnsan olmanın gerekleri elbet var ama her birimizin mutlaka eksikleri oluyor.

• Mutla öyle ama genel olarak arayışlar başka bile değil

Erkekler Ne Diyor 8

• Uzakta oldugumdan az :/

0|1
    0|0
  • Akşamları full time çay sigara :)

0|1
    0|0
  • Çok geçiririm

0|1
    0|0
  • Okul dolayısıyla ayrı yaşıyoruz