Erkekler, BEYLER TESETTÜRLÜ BİR BAYAN NASIL OLMALI?

Giyim konusunda eşiniz tesettürlü giyimi tamamen boydan sade bir kapalılık mı olmalı yoksa renkli yine abartısız boydan olmasada tesettürlü mü olmalı? BEYLER TESETTÜRLÜ BİR BAYAN NASIL OLMALI?Erkekler, BEYLER TESETTÜRLÜ BİR BAYAN NASIL OLMALI?

0|0
4

En İyi Erkek Görüşü

• Tesettürün kendisi bir ziynet malzemesi olacak şekilde çekici olmayacak. Çünkü Kur’an tesettürü emrederken kadının ziynet ve cazibesinin örtülmesini istemiştir. Ziynet ziynetle örtülünce, karşı cinsin ilgisini çekmesi bakımından kimi zaman daha çekici bir görüntü ortaya çıkabilir. O zaman giyinmiş çıplaklar türer.
    Bol olacak; vücudun ayrıntılarını ortaya çıkarmayacak.
    Şeffaf olmayacak.
    Erkeklere mahsus bir giysi olmayacak.

1|0
    0|0
    • nisanlım tamamen örtünmeni istemiyorum dedi de ondan sordum ben tamamen örtünme ve sade giyim giyiniyorum zaten dikkat cekecek renkler makyaj kısa dar kesime karsıyım zaten ama... o ise yasına göre giyin diye kızıyor.

• Şimdi başörtülü var birde başı örtülü var bunlara dikkat etmek lazım.. dinimiz bu konuda hassastır o örtüyü takan kişininde biraz hassas olması gerekir sonuçta siz islamın bayrağını taşıyorsunuz.. Allah toplumdaki kadınları islamın temsilcisi olarak seçmiştir buna göre giyinmek daha doğru olur... Kadınların sürekli nesneleştirildiği bir toğlumda yaşıyoruz... televizyonu açtığımızda reklamlarda yarı çıplak kadınlar görüyoruz.. ama düzgün bir şekilde örtünerek kadınlar diyorlarki biz bunun bir parçası olmak istemiyoruz...

• Anladım demek istediklerini peki. Amacına göre hareket etmeye devam o halde tesekkür ederim.

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...