Aranızda ateist olanlar var mı?

eminim vardır. onları bir görelim. görelim de yalnız olmadığımız için burada mutlu olalım :)

Güncellemeler:
hemcinslerim nerede :)
arkadaşlar anladık inançlısınız da karşınıza her çıkanı kendinize benzetme çabanız komik. paylaşım zaten inançlılar için yapılmadı.

0|3
15|66

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Deist Müslüman nasıl oluyo sorma :D

0|1
    0|0
    • çok merak ettim ama :D

• Şimdi sana öyle bir açıklama yaparimki.. bekleme yapamam :D dinin sürekli kullanılması özellikle mantık dışı şeyler beni itiyo kızların kapanması saçlarını göstermemesi vs buyruluyo.. O zaman dünya erkekler üzerine kurulu biz köleyiz bu nasıl bir kulluk :D burada desitlik belirirken tek bir tanrı var din yok allah var Müslümanım :D

Erkekler Ne Diyor 65

• ateistlik kadar saçma bir şey yok şu dünyada. başlangıcı olan bir evrende nasıl ateist olmayı başarıyorsunuz? her şeyin ve tüm canlıların tesadüfen oluştuğuna nasıl inanıyorsunuz çok merak ediyorum :D

4|4
    0|0
    • gel bir de bizim taraftan size bak :)

• @gizliozne86

Tanrı size cennet vaat etmese ve cehennemle korkutmasa bu kadar dindar olur muydunuz? Yoksa siz Tanrıya değil onun vereceği ödüllere mi inanıyorsunuz? Tanrı sadece bir aracı mı? Sizce varlığından şüphe edilecek denli bilinmez olan birine sırf o bir şeyler vaat etti veya cehennemle korkuttu diye boyun eğmek mantıklı ve ahlaki bir tutum mudur? Sakın Tanrının sınavı tam da bunun üzerine olup boyun eğenleri cezalandıracak olmasın?

Diyelim ki seninle çok iyi bir şey yapıyoruz ama sen ödül umarak yapıyorsun bense hiçbir şey beklemeden. Sence hangimiz daha ahlaklı veya vicdanlıyız? O halde ateistin Müslümandan daha yüksek bir ahlak ve vicdan seviyesini temsil edebileceğini kabul eder misiniz? O halde ateisti neden yakıyor dininiz? Neden vicdana, ahlaka, sevgiye değil de bir güce tapınıp onu övmeye değer veriyor? Tanrının kendisi acaba ne kadar ahlaklı? (Çünkü Kuran’da Allah’a inanmayanların iyi amellerinin de boşa gideceği yazıyor. Bu zihniyet bize Kuran’ın Tanrısını

• @chveneburi sordugum soruya veremedigin cevapla, aslinda kendi kendine bir cevap vermis oldun, ve buda ne kadar aciz bir durumda oldugunuzun kanıtıdır..

Sordugum soruya mantıklı bir cevap verirsen bende ataist olcam
      Peki sen mantıklı bir cevap bulana kadar Allaha inanacakmısın?

Ayrıca Ben" evrenin genislemesi" örnek verirken ben "evrim teorisin uzmanı"degilim demen resmen komedi.. Güldürdün beni☺

• Ateistim, cevaplara baktim ve bu Müslümanlarin cehaleti icimi kararrti.
    Yani basit sorulara bilem biraz düsünce yüreterek kendileri Cevaplayamiyorlar.

ilk okul cocugunun soracagi sorulari soruyorlar ve bunlara gercekten Cevap bekliyorlar.
    Durum icler acisi ya

1|0
    0|0
    • acınası durumdalar. dahası ordan burdan kırpılmış saçma sapan bilgilerle bilimsel soru soruyorlar güya :D

• inaniyorsan inaniyorsun, inanmiyorsan inanmiyorsundur, ki kaldiki inanmadigin seyi yok sayamazsin cunku senin icin yoktur zaten ve olmayan biseyin inkarı sacmadir, kendinizi ispatlamak icin veya farkli olma cabaniz icin baska seyler deneyin artik,
    Şu an teknoloji o kadar gelismis durumdayken, tek bir DNA yi tek bir atom parcasini tek bir madde olusturmaya basaramazken, hala mantık ve bilim diyorsunuz,
    Bundan asirlar önce bilim ve teknoloji yokken, bilimin henuz yeni kesfeti DNA, Evrenin genislenmesi gibi bir cok seyden KURAN-I KERiM de ayetlerle acikca anlatilmasina hala bir aciklama getiremediz..
    Sizin babalarıniz bile onca arastirmanin sonunda pes edip Allah varmıs derken, iki kelime okuyup veya duyup ici bos sozlerle kendinizi gosterme cabasindasiniz

0|0
    0|0
  • ateistim, yorumlara bir bakmak istedim müthiş cehaletleriyle yine şaşırtmayı başardılar beni.

1|0
    0|0
  • thor nerde :)

1|0
    0|0
  • Yanacaksiniz ddh

0|1
    0|0
  • Abla gece gece trollemeye gelmiş, Dawkins okuyup. www.cennetvaadi.com/.../richard-dawkinsin-itirafi-kanitlayamiyorum .

0|0
    0|0
    • trollemek derken? yoksa ben de mi dawkins gibi aslında içten içe inanıyorum size göre :D

• Hayatını bu yola adamış, ateizmin babası, neredeyse tüm bilimsel ispatlarını ortaya koyan adam çaresizse ve siz ateizmin temel veri kaynağı olan bilimle direkt olarak ilgilen miyorsanız - ki ilgilendiğinize ihtimal dahi vermiyorum - sizinki sadece bir sempati ve bu oldukça bayağı.

• senin beynin var mı ben görmedim o zaman yok

• Ben Deistim

1|0
    0|0
  • Ben.

1|0
    0|0
  • Hepinizi Cumaya Beklerim bir Gelin bir Görün bir Dinleyin bir Duyun :D

0|0
    0|0
  • Yok çok şükür

0|0
    0|0
  • vardır ıllakı

0|0
    0|0
  • Vardir

0|0
    0|0
  • Aklı başında bir insan ataist olmaz! gözünü kapayan yanlız kendine gece yapar, ALLAH vardır çok şükür, bunu elbet anlarlar. Cehennem boşa yapılmadı orayı dolduracakların olması gerekiyor;)"Ve kendilerine Rablerinin âyetlerinden herhangi bir âyet geldiği zaman mutlaka ondan yüz çevirirler. (YASİN/46)"
    "O kâfirler, beni bırakıp da kullarımı dostlar edineceklerini mi sandılar? Doğrusu biz cehennemi o kâfirlere bir konukluk olarak hazırladık. (KEHF/102)"

0|0
    0|0
  • Buyur

0|0
    0|0
  • yok malesef. putperest çok burada

0|0
    0|0
  • Ateistler yalnızken yalnız olabiliyor. Tek tanrılı dinlere inananlar yalnızken yalnız kalamıyor.

0|0
    0|0
  • ateist değilim ama herhangi bir dine de inanmiyorum. Bence mükemmel bir tanri yok. Ama tanrı olabilir belkide tanrı maddedir. Belki evrenin kendisi bir tanrıdır.

0|0
    0|0
  • neden ateistlik anlatsana biraz?

0|0
    0|0
  • Yanacaksınız yanacak, çıtır çıtır hemde, ya da alev alev gürül gürül, cehennem yakıtları sizi hemen tövbe edip arındırın kendinizi ;)

0|0
    0|0
  • cumaya giderken size selam olsun

0|0
    0|0
  • Ah kosmos ah. Her şeye kadirsin. Sana inandım sana sığındım. :)

0|0
    0|0
  • Görsen ne olur görmesen ne olur? 😊

0|0
    0|0
  • Şey hani laf var ya çıktıgı yeri begenmez falan diye aha tam sizlik 😂😂 sizide çekmek isteriz bu tarafa tabi niyetiniz varsa

0|0
    0|0
    • çıktığı yer derken? arabistandan çıkmadım ben kardeş. sen arap olabilirsn. ben deglm

• elehemdulillah Müslümanım

0|0
    0|0
  • Degilim... Ama saygi duyuyorum...

0|0
    0|0
  • Bir ateist olarak şundan kesinlikle emin oldum ki herhangi bir dine inanan birinden çok daha gönlü zengin , merhametli bir o kadarda sevmenin sevilmenin değerini biliyor ateistler.

0|0
    0|0
  • ateist olmadıgını söyleyip gizli ateist olan bir cok ınsan olduguna ınanıyorum burda Şu an .

0|0
    0|0
    • neden gizlenme gereği duyulsun ki. çok saçma

• gizlenme değil. gizli ateist. dusuncelerı fıkırlerı ateist olup bunu kendıne ıkna edememek. ne tam dın ınancı var ne yok. olmadııgnı kendıne bıle ıtıraf edemeyen adam. cok var oyle tanıdıgım.

• Saglama almak yani:D agnostik diyelim o zaman sana

• Sonuna kadar Allaha inaniyorum
    Oda olmasa, ne bok yerdim

0|0
    0|0
  • Yalnızsın aramızda mitolojik tanrilara inananların oldugunu sanmiyorum,

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    35

Kızlar Ne Diyor 14

• Insanlarn istediğine inanmaya, müslüman olma tercihine, Allah'ın varlığına (yani bir yaratıcının olduğuna) nanmasına öncelikle saygı gösterilmelidir. Inanmak istememek tabiki senin tercihindir, fakat yorumlarında alay emek doğru değildir. Yani senin inancın sana benimki banadır :) Hiç bir inananın buralara gelipte "Allah'ın varlığına inananlar nerede hadi gelin toplanalım"dediğine pek rastlamadım, günümüzde genelde bunu 15/25 yaş arası arafta kalmış, olgunlaşmamış, çocuksu düşünen ateistliğin bile ne olduğunu tam kavrayamamış genç nesil yapıyor. Eğer ki ateistsen inanmayışını savunur, tartışırsın o ayrı, fakat inanalarla dalga geçip alay etmen hoş değil, artı mantıklı hiç bir yorumunada rastlamadım yoksa tartışabilinirdi sizinle :)
    Huzursuz olmak, kızmak, üzülmek, dünya üzerindeki kötülüklerden rahatsız olmak bunlar insani duygulardır, sizin inançsızlığınızın esas noktasıda insani zaaftır ve bu insani zaafınızı Allah'a yüklemeye çalışmanızdandır :)
    Ben inançlı bir insanım, inanmayanada sadece saygı duyarım, çünkü kendi seçimidir. Rabbim kabul ederse kuluyum ve müslümanım, bizim inanışımızda zorlama yoktur, alay yoktur, aşşağılama ve kibir yoktur, bize öyle öğretilmiştir ve aklımız erdiğinde de bunun kötü bir yanı olmadığını kendimde düşünmüşümdür.
    Sadece cehennemden korktuğu için ve cennetle ödüllendirilmek istediği içinAllah'a inanan bir müslüman kanımca yoktur en azından ben öyle. değilim."Allah'a inanmazsak cehenneme gideceğiz hadi inanalım"mantığı ile zaten iman edilmez.
    Insan muazzam bir şekilde eksiksiz yaratılmıştır. Kuran bunu bize 1400 yıl önce haber vermiştir. Şöyle bir ayet vardır:
    "Sonra o su damlasını bir alak (embriyo) olarak yarattık;ardından o alak'ı (hücre topluluğu) bir ciğrem et parçası olarak yarattık;böylece kemiklere et giydirdik;sonra onu inşa ettik.(Mu'minun süresi /14)"
    Bu bir insan sözü olamaz :) Son yüzyılda bilim, insanın yaradılışını daha yeni açıklayabiliyorsa, nasıl oluyorda 1400 yıl önce böyle bilimsel bir söz yazılabilir?

0|2
    0|0
    • Tebrikler çok akıllı bir cevap vermişsiniz. Ateist ya da inançlı olmak önemli değil önemli olan saygı göstermek iki tarafada👍🏻👏🏻👏🏻

• Deistim. Dine ihtiyac duymuyorum.

1|0
    0|0
  • Yohhtur

0|0
    0|0
  • Ateistlik aralarinda en scma olani. Yoklugunu kanitlayamadigin seyin varligini inkar etmek sana da mantiksiz gelmiyor mu

0|2
    0|0
  • Evet var

0|0
    0|0
  • Yohh

0|0
    0|0
  • Cumaya beklerim😂

0|0
    0|0
  • Bir özenti cahilliktir gidiyorsunuz

0|1
    0|0
    • sizinki nedir? arap köleliği

• :D acınası durumdasınız

• Ozenti belki ama cahil kim tartisilir. Yaklasik 1500 yil once yazilmis bir masala inanmak cok mu mantikli peki. Lutfen annelerinizden duydugunuzun uzerine iki uc kitap okuyun ve gercek bir gorusunuz olsun

• Mutlu olunacak neyiniz var akılsızlarrrrr

0|1
    0|0
  • agnostiğim :)

0|0
    0|0
  • varızz

0|0
    0|0
  • Hayir inancim var

0|0
    0|0