Bugün itibariyle metrobüse acil durum butonu geldi. Ne düşünüyorsun?

http://www.ntvpara.com/haberler/turkiye/panik-butonlu-metrobusler-yola-cikti

Bu sayede tacizlerin, olayların önüne geçilecek ve butona basılınca kameradan izlenilecek, ve polis metrobüse gelecek.

İlerleyen günlerde otobüslerde de gorecegiz uygulamayi

3|3
17|10

En İyi Kız Görüşü

• İlk başlarda evet iyi olabilir. Karşı taraf için de korkutucu, durmasına vesile olabilir ama zamanla etkisini yitireceğini düşünüyorum. Kirli düşünceli insanlarımız edebine, uçkuruna engel olamaz malesef. En yakın durakta polis gelecekmiş vs. Zamanla polisler de savsaklamaya başlar. Ülkemizde adımı atılan projeler genelde ilk seyrinde iyidir; sonrasında hüsran.

1|1
    0|0
    • Ben umutluyum ya her şeyin düzeleceğine. Kaldı ki her yerde kamera var ve en az 2-3 polis gelir yani. Polis niye taciz etsin?

• Her bayanın başına gelebilecek pürüzler geldi malesef. Duyarlı insan kadar bir o kadar da duyarsız çok fazla.'' Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın.'' fazla benimsemişler :)

• Seni dinlemek isterdim bu konuda.

Allah yardımcın olsun

En İyi Erkek Görüşü

• Bu sistem eğer kararlı olurlarsa tutar.
    Kararlı olmazlar ve kolay pes ederlerse yalan olur.
    Şimdi polis gelene kadar öhü demeye gerek yok. Duraklarda zaten devriyeler olur.
    Öylesine basar bizim insanımız derseniz öylesine basanı da cezalandırırlarsa basamazlar.
    Yani kararlı olarak uygularlar ise bir süre sonra kimse yanlış yapamaz.
    Pes edip etmeyeceklerini görürüz bakalım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Bu butona basılacak da o ana ekrana gidecek de orada incelenecek de polis gelecek. Metrobüs zaten 1 saatlik yol, bunların bunu yapması 1 saati geçer

0|0
    0|0
  • Başlarda belki etkili olabilir fakat net bir yaptırım olmadığı müddetçe bu tip olayların önüne geçilebileceğini düşünmüyorum, zamanla etkisini kaybedecek bir uygulama bence.

0|0
    0|0
    • Net yaptırımı olmayacak mı saniyosun

• Kadınlar bile bu tip olaylarda gerek kendilerini gerek hemcinslerini suçlamaya yönelirken, tacize uğrayan insanların utanıp seslerini çıkarmamalarını da göz önünde bulundururken ben ne yazık ki sizin kadar iyimser olamıyorum.

• Haklisin. Ama onlar için yapabilecek bir şey yok emin ol. Çünkü burda da görüyoruz, zevk alan bilerek yapan kızlar var. Metrobüs de tacizi seven kızlar var. Hosuma gitti diye cinsel yaşama soru açıyorlar bir de

• ıyı olmus

0|0
    0|0
  • Guzel uygulama rezil etmek lazim t aslamak lazim bunları taksim meydaninda

0|0
    0|0
  • Bence pek bir faydasi olmaz sadece adam rezil olur

0|0
    0|0
  • Iyi bence

0|0
    0|0
  • Polis gelene kadar adam yapacagini yapip kacar.

0|0
    0|0
  • Cok iyi oldu..

0|0
    0|0
  • İyi oldu ama şimdi millet eglencesine basar durur :D

0|0
    0|0
  • Zaten yokmuydu

0|0
    0|0
  • Cok ince bir düsünce bir milliyetci olarak bunun uygulanmasına sasırdım bu ülkede

0|0
    0|0
  • Halimize bak

0|0
    0|0
  • Gec kalmis bisey cok geriden gidiyrz ck

0|0
    0|0
  • O kadar duyarlı (!) vatandaşın içinde küçük bir düğmesen medet ummak biraz korkutucu.

0|0
    0|0
  • Geç bile kaldılar ama iş sadece otobüsle bitmiyor.

0|0
    0|0
    • Napmak lazım peki

• Bence idam getirilmeli yoksa böyle şeyleri yapmaya devam edicekler

• Hem böyle birşey getirilince ne olucakki 4 5 ay yatıcaklar yine aynı şeyleri tekrar tekra yapıcaklar

• Hayırlı olsun cok iyi oldu bu

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Bos yere kullanan kisi sayisinin cok olacagini dusunuyorum. Kafasi atan basar artik tum kadinlarimizi paranoyaklastirdigimiz icin. Adim atilmayacak kadar kalabalik metrobuslerde kazayla birbirinin ustune dusen icin bile basarlar. Hicbir sucu olmayan adamlar bile yok yere fislenebilirmis gibime geliyor. Ha 1 kisiyi bile kurtaracaksa cok guzel uygulama evet.

0|0
    0|0
  • Mantıklı.

0|0
    0|0
  • umarim faydasi dokunur ve tacizlerin önüne gecilir

0|0
    0|0
  • önemliydi

0|0
    0|0
  • Suistimal edilmesseki ulkemizde acik acik bos bos oylesine basilacagi belli. Birkac aya gereksiz basanlar yuzunden tekrar sokerler

0|0
    0|0
  • Uygulanabilirse ne ala.

0|0
    0|0
  • Utanç verici ama gerekli bir uygulama.

0|0
    0|0
  • bencede bizim polis savsaklar hemen

0|0
    0|0
  • Sadece metrobüslere gelmemeli tren otobüs dolmuş vapur her toplu taşıma araçlarına gelmeli

0|0
    0|0
Yükleniyor...