Kapat

Hayvanlara yapılan işkenceler cezasız mı kalacak?

"Sarıldığın varlık hangi canlı olursa olsun ona "EVLAT" dediysen gidişine duyduğun üzüntü hep aynı olur...
Hayvanları parayla satmayın, barınaklara bırakmayın. Barınaklar da yapılan işkenceleri biraz önce gördüm, yüreğim dayanmıyor, içim kaldırmıyor artık. Yazarken gözyaşlarıma hakim olamıyorum. Hayvanlara yardım edin.
Hayvanlara yapılan işkenceler cezasız mı kalacak?Diyecek bir şey bulamıyorum artık...

Bu miniğin annesine tecavüz edilip, boynunu kırmışlar ve minik annesinin yanında günlerce bekleyip üzerine konan sineklere havlamış. Bu iğrençliği dilsiz bir canlıya yapan herkese yapar!
Lütfen bir anlık hevesle alıp, sonra kedileri köpekleri sokağa bırakmayın. Lütfen sokaktaki hayvanları doyurun, su verin. Masrafı çok değil bir mamanın kilosu 5 tl, artık yenekleri atmayın. Kasaplarda artan etleri alın kaynatın verin. Lütfen...
Hayvanlara sokakta görünce tekme atmak, hoşt pist demek yerine sevmeyi deneyin. Onlara vurmakla kendinizi korumazsınız, onları korkutursuzun. Konuşamıyorlar, ne istediklerini söyleyemiyorlar. Lütfen yardım edin. İşkencelere dur diyemiyoruz bari doyuralım.

Hayvanlara yapılan işkenceler cezasız kalmaya devam mı edecek? Hiç mi cezası olmayacak? Eskişehirde ki o caninin güzel kedinin kafasına damacanayla vurmasının cezası 300 tl olarak kaldı ve kapatıldı! Ve daha bir sürü olay. Çoğu barınaktaki hayvanlar sersefil. Sevmiyorsunuz bari işkence yapmayın? Dövüştürmeyin?

1|1
9|10

En İyi Erkek Görüşü

• Hayvanlar için bu kadar duyarlı olmanız sevindirici. İnsanlar içinde bu kadar duyarlı olmanız dileğiyle... !

1|0
    0|0
    • İnsanlar içinde duyarlıyım. Sorum hayvanlarla ilgili, insanlarla ilgili olanıda gelir.;)

• Teşekkür ediyorum, bende sizin annenizin ellerinden öperim. Güzel bir dünyaya kavuşmak dileğiyle :))

• Rica ederim, bende teşekkür ederim.

En İyi Kız Görüşü

• yaralı yanım şu durum ya. her sokağa çıktığımda o kadar mükemmel kediler ve köpekler görüyorum ki, belli terk edilmişler. canım sıkılıyor. yaşadığıma lanet ediyorum. şu dünya ne b. ktan yer ya. tüm hayvanları toplasam ve kaçsam keşke.

1|0
    0|0
    • Keşke keşkee. Benimde en büyük hayalim barınak açmak toplamak bütün hayvanları.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 9

• Hayvana tek vursa iyi bide karnını bıçakladı öldürdü 300 tl kadar değersiz mi bir can...
    Burası türkiye insanın bile kıymeti yok malesef kimse hayvanları düşünmez

2|0
    0|0
  • İzmir'e gittiğimde en çok dikkatimi çeken hayvanlar oldu.
    Her yerde köpekler var ama hepsi bakımlı.
    Şehir hayatına da alışmışlar.
    İnsanlar ise sevip elindeki simiti paylaşıyor.
    İşte hayvanların insandan kaçmadığı öyle yerlerde yaşamak istedim.
    Chp'li geneli ve Atatürkçü bir nesil orası.
    Nasıl oluyorsa dini kesimli yerlerde tam tersi durumlar var.
    Yoksulluk ve din birleştiği yerlerde yetişen nesiller şiddete meyilliler.
    Genel olarak diyorum tabi istisnalar her yerde olur.
    Şu anki hükümetin de hayvanları önemsemediğini hepimiz görüyoruz.
    Hayvan seven zihniyetler yok ki.

1|0
    0|0
  • İnsana değer verilmeyen bir ülkede hayvana değer bekliyoruz. Biz insan olarak hayvanlara gereken değeri maalesef veremiyoruz. Senin benim nasıl canımız varsa onlarında var. Onlar bu dünyada bize emanet. Ne yazık ki bazı yaratıklar bu sevimli dostlarımızı fazlalık olarak görüyor kendilerinin fazlalık olduğunu bilmeden. Hayvana olsun, Bitkilere olsun, İnsana olsun HER TÜRLÜ ŞİDDETE ŞİDDETLE KARŞIYIM. Gereken cezaların fazlasıyla verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

2|0
    0|0
  • asıl hayvan olanlar bu işkenceleri yapanlar. ve türk ceza kanununda hayvanları yargılamak söz konusu değil. işte nedeni bu

1|0
    0|0
  • Bu ülkede hala hayvan severler var. Ve olacak.

2|0
    0|0
  • La şöyle fotolar paylaşmayın Allahın aşkınıza böyle insanları yakalarsam analarını... siteden hep şikayet alıyorum bu yüzden küfür etme yüzünden benimde 3 yaşında köpeğim var hala koynumda yatıyo pitbull birde düşünün hala bebek sanıyor kendini kimseye saldırmaz etmez sosyal bir köpek insanoğlunu Allahından bulsun yaaaa

1|0
    0|0
    • Pitbull diye saldırgan olacak hali yok. Her hayvan bebek gibidir. Kedi, köpek, kuş, balık, aslan vs vs... Her hangi bir hayvanı beslesen yine o sana Evlat olur. Bir çok örnek gördüm. Her hayvanı seviyorum, her hayvana aşığım ve her hayvanı sevebilecek kadar büyük bir yüreğe sahibim.
      Köpeğinin adı ne?

• Oooo süper 😂

• Evlenelim hemen :D

• Ne güzel bir insan

1|0
    0|0
    • Anlamadım?

• hiç bir çıkar için yazmadım inanın

• Biliyorum, farkındayım 🙏🏼

• bazi hayvanlar arasında simbiyotik ilişki olur ondan kaynaklı

0|0
    0|0
    • Nasıl yani?

• kurdun eşseği yememesi falan yani bazi insanlar var hata kurtlarla oynarlar canlilar arasinda bu tür ilişkiler olabiliyor ve aslinda insan her türlu hayvanla aslan da dahil dostluk kurabiliyor internette videolari var ama aynı zamanda en büyük kötülüğü yine insan yapıyor tuhaf canlilariz

• İnsan insana neler yapıyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Ağlamamak için kendimi zor tutuyorum şu an...
    😢😢😢😢😢
    İnsanı sevmeyen hayvanları hiç sevmez, hayvanları sevmeyen zaten insanlara da değer vermez.
    Ama benim bir öğretmenim vardı İngilizce hazırlık sınıfında. 9 tane kedi bakıyormuş evinde. Ama o hocamın mesela dışarıdaki Kedilere, köpeklere... vs. olan tavrını anlatmaya kelimeler bulamıyorum. Yanlış anlaşılmasın , kötü davranmıyor ; tersine bir insan kadar değer veriyor , konuşuyor, karsisindaki hayvan tepki verdiğinde veyahut bir şeyi istemediğinde "Tamam sen bilirsin" diyor... sanki karşısında bir insan varmis gibi...
    Şimdi bu zavalliciklari, masum hayvanları görünce birden aklıma geldi... de anlatayım dedim...
    Kimisi hayvana hayvan gibi davrandığını zannederken insan olmaktan çıkar, kimisi de insan gibi davranır bir "hayvan"a... veya hayvan sandığımıza... İNSANDAN DAHA BÜYÜK BİR HAYVAN YOK... Bu da ayrı mesele...

1|0
    0|0
    • Ah işte tam olarak annemi anlattın:) kızım, oğlum diye seviyor. Evde 3 kedimiz var ikisi hamile sanki torunları olacakmış gibi el bebek gül bebek büyütüyor onları. Bizden çok onlara Evlat diyor çünkü gerçekten biz bile bir şey olunca bağırıyoruz. Rabbim korusun sokaktakileri, yardıma muhtaç olan bütün hayvanlarımızı. Sadece kedi köpekten de ibaret değil bu olay kutuplarda öldürülen hayvanlara da çok çok ayrı üzülüyorum.

• Evet bir keresinde kürkünü almak için derisi yüzülen bir fok görmüştüm Facebookta... adeta kanım dondu... altında da "kürküm için derim yüzdüler son nefeismi veriyorum..." kabilinden bir cümle yazıyordu... hatta 1-2 sene önce bu vahşetin videoları da dönüyordu internette , ama kaldıramam diye seyretmemistim...😞😞😞😞

• O hayvanlara işkence edenlerin kafasını koparırım! Eğer öyle bir işkenceye rastlarsam önümde elimden ayıramaz kimse o pis mahlukatı

1|0
    0|0
  • insanlara yapilan hicbir seye acimam ama hayvanlara yapilanlari kabul etmiyorum allah onlarada oyle acilar oyle durumlar yasatsin

1|0
    0|0
    • Bende öyle bende bir insana yapılana üzülmem fakat şu dilsizlere, mazlumlara yapılanlardan bıktım artık.

• Kedimi hatırlattın ağlattın.. Düşünceli hayvan sever insanları görmek çok güzel. Onur verici.. Satın almayalım, sahiplenelim. Bakamicakları hayvanı sokaga atmak yerine sahiplendirseler nolur ki sanki? Biraz duyarlı olmak, biraz kalpli, biraz vicdanlı olmak gerekiyor.. Hepsi bu ve hepsi bedava..

1|0
    0|0
    • Keşke öyle yapsalar, insan insana iyi olmuyor bari insan hayvanlara iyi olsa. Artık hayvanlar insanlardan çok insanşık yapıyor bize, insanlığı öğretiyor şu yukardaki küçük yavru köpek gibi..

• Keşke böyle kocaman bir evim olsa böyle olabildiğince yuvaya muhtaç hayvanların hepsini alabilsem baksam onlara oynasam.. İnsanlardan daha güzel dostlukları var. İnsanların vicdanlı ve yardımsever olmaları dileğiyle...

• Aynısını bende düşünüyorum umarım bir gün gerçekleşir..

• Kıyamam ya :(

1|0
    0|0
  • Allah belalarini elbet verecek
    Biz bize dusen görevi yapalım da

1|0
    0|0
  • Kanım dondu ya bu kadar olmaz

0|0
    0|0
    • Bu kadar oluyor işte kahretsin!

• Dilsize bunu yapan karıya, kıza herşeyi yapar. İğrenç. Vicdan yok kimsede