İslam'ın kadına bakış açışı kadını kısıtlamıyor mu?

Şu hadislere bir bakın. Neye göre bunlar gerçek değil? Gerçekten öğrenmek istiyorum.
Namazı bozan şeyler kara köpek, eşek, domuz ve kadındır.
Sahihi Müslim, Salat 265; Tirmizi Salat 253/338 Ebu Davud, Salat, 110/720
Kocanın vücudu irin ile kaplı dahi olsa ve karısı onu yalayarak temizlese yine de kocasının hakkını ödemiş olmaz.
İbni Hacer El Heytemi 2/121 Ahmed b. Hanbel, Müsned, V, 239
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Şurası muhakkak ki kadın, şeytan suretinde gelir, şeytan suretinde gider. Biriniz bir kadında hoşuna giden bir husus görürse, hemen hanımına gelsin; zira bu, nefsinde uyananı giderir."
Kaynak: Müslim, Nikah 9, (1403); Ebu Davud, Nikah 44, (2151); Tirmizi, Nikah 9, (1158)
Ayet yazmıyacağım buna bile kızanlar olacak. Bunlara mantıklı bir açıklama var mı acaba?

0|1
1921

En İyi Kız Görüşü

• Kardeşim hadisleri anlamadan sorgulamayın Allah aşkına sizin yüzünüzden milletin aklına vesvese düşüyo adam akıllı anla sonra sor

1|1
    0|0
    • Peki sen anladıysan doğrusunu soruyorum ben de. Araştırma yaptım ve bu tarz söylemlere uydurma hadis deniyor ama neye göre gerçek hadis değil ve neye göre yorumlayacağız. Gayet net açık cümleler hangi kelime yanlış çevrilmiş mesala?

• Yani kadının erkek irinli olsa bile yalamasıyla hakkını ödeyememesine karşılık bir hadis söylenmemiş öyle mi?
      Kadın şeytandır derken nefsi erkeği de katan bir yorum yok o hadiste cümlenin anlamı olarak zaten direk kadın şeytandır diyor. O söylediklerin ayrı cümleler buna dahil değil İranlılar farklı şekilde namaz kılıyor. Ama İslamı kabul eden Allah ve Hz Muhammed'i kabul etmek zorunda. Namaz İslam'da her kesimin ortak noktada buluştuğu şehadet gibi bir kavram değil. Buna alevilede örnek. Başka hadislerde var tek bunlar da değil.

• Ben açıklamamı yaptım bence siz inanmak istemediğiniz için saptırıyosunuz

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 20

• yazan kişi ataerkil toplumda yetişmiş bir erkek sonuçta. bu soruna karşı 3 türlü savunma gerçekleştiriyorlar genelde
    1-kuranda öyle bir şey yok
    gayet var bir sürü ayet sıralarım buraya
    2-o dönemin şartlarına göre kadınlar güçsüzdü erkeğe bağımlıydı gibisinden saçmalıklar
    bu dönemde hiçbir kadın hiçbir erkeğe bağımlı değil eğer bütün zamanları kapsayan, evrensel bir kitap olduğunu söylüyorlarsa "o dönemde" diye hiçbir ifadeye başlamamaları lazım başlıyorlarsa demek ki o kitap geçerli değildir.
    3-bir öğrenmişler "cennet annelerin ayakları altındadır" diye
    öbür dünya kandırmacasından ibaret. kadına resmen "sen dünyada damızlık görevi gör erkeğini tatmin et biz senin öbür dünyada gönlünü alırız" demektir bu. ayrıca kadınlardan değil annelerden bahsediyor bütün kadınların anne olma gibi bir zorunluluğu yok yani yeterince kapsayıcı değil.

1|0
    0|0
  • Beyniniz almiyosa inanmayin mk,

0|0
    0|0
  • Hadisler kesin olmasada ayet olarak kadınlarla ilgili çok ayet var. Genel olarak bakıldığında 2. sınıfa atma olayı görülebiliyor.

0|0
    0|0
  • bu hadisler uydurma böyle saçma sapan şeyleri okuyup inanmayın cennet annelerin ayaklarının altındadır

0|0
    0|0
    • Uydurma olduğunun kanıtı ne peki? Birçok ortadoğu ülkesi ve hatta Türkiye'de kadınların çektiği sıkıntılarda bu zihniyetin payı yok mu? Kadına şeytan gözüyle bakan insan sayısı azımsanmayacak kadar. İşimize gelmeyen hadisi red mi edelim? Araplar öyle yapmyor mesala. O zaman bizim çok övündüğümüz İslam anlayışıda onlara göre hak değil.

• araplar azmış bir toplumdu aile içi fıtış seks yapıyorlardı. onların kültürü başka bizim kültürümüz başka uydurma olduklarına dair kanıt aramaya gerek yok okudugun zaman anlarsın. bak her kadının kucagında bir şeytan vardı demişti bana bir arkadaş bunu diyen de kızdı. kadınlar tehlikelidir ama aşağılık olarak görmemek lazım

• Anneme sordum sahih olmadığını söyledi.

0|0
    0|0
    • Ben de sahih olmadığını biliyorum ama buna kanıt var mı? Bunu bulamadım yukarda gerçek olmadığının söylendiğini yazdım.

• Neyini açıklayalım? Yanlış bir durum mu var burada? Gayet olağan hadisler.

0|0
    0|0
    • Al işte ne doğru beyfendi? Kadın erkeğin vücudu irin kaplı olacak ve yalasa da kocasının hakkını ödeyemeyecek bu ne iğrenç bir ifade. Neye göre bir benzetme yapılmış hadi sanat diyelim ona da. Bunu nasıl savunursun? Kadın nasıl şeytan olur şeytan suretiyle gelir? Aksine bu zihniyet yahudi mitolojisine uygun hani düşman olduğunuz. O kadar pislik yapan erkek varken neden kadın şeytan? Şuna kadının gücünden, zekasından korkma deyin de olsun bitsin.

• Erkeklerde gözlerini yere indirsin madem kadına şeytan diyeceklerine. Bu geçerli değil.

• Köpek balıklarıyla dolu bir havuza kan damlatıp, onların sakin olmalarını beklemek söz konusu olabilir mi? Sen kan damlatmayacaksın ki köpek balıkları ısırmasın. Cinsellik içgüdüseldir zira.

• Nerden baktığına bağlı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Kısıtlıyor

0|0
    0|0
  • Evet kıstlıyor

0|0
    0|0
  • Islam uydurmadan ibaret kadini ikinci sinif goren bir din bosver

0|0
    0|0
  • 1. yazdıgın hanefı meshebı ıle ılgılı olmayabılır tam bılemedım 2. ncisi o devirde kadınlar calısmıyordu ezılıyordu ya erkek ona bakıyordu sahıp cıkıyordu o yuzden olabılır. 3. ncu erkekler zaten her halttan etkılenıyo aldatmaya meyıllenırsen karına gel dıyo yanı o hıs gıtsın ne var bunda?

0|0
    0|0
  • Kadın derken hangi anlamda kadın olduğuna dikkat edilmelidir. Sen ben gibi kadınlardan bahsedilmiyor. Kadın yüzyıllardır baştan cıkarıcı bir cazibe unsuru olarak kullanılıyor ve sunuluyor cünkü kadın seytanın bir insanı tuzağa düşürmedeki en temel unsuru. Kadın zaafların en büyüğü. Sadece anlam olarak bakmalısın genelleme yapılamaz. Yapılcak olsa cocukları da anne ve babaları da eşleri de bu sekilde yansıtılacak ayetler hadisler bulunur ve işin içinden çıkılamaz.

0|0
    0|0
    • Namazı bozan şey kadındır diyor. Nasıl çeşit bir kadın düşünebilirim. Ben birkaç hadis paylaştım. Başka hadislerde var sıradan kadınlardan bahsediyor, araştırabilirsin.

Yükleniyor...