Sizce özgürlük nedir? Özgür olduğunuzu düşünüyor musunuz?

düşünmüyorsanız neden? Erkek ve kız için özgürlük farklı mıdır?

0|0
6|16

En İyi Kız Görüşü

• Özgürlük hayali bir kavramdır hiçbirimiz özgür değiliz

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Özgürlük denen bir kavram yok. Özgür olmak için vicdanın olmaması lazım. Dünyanın en zengini olman lazım vs vs çok şey var.

1|0
    0|0
    • dünyanın en zengininin de özgür olduğunu sanmıyorum

• benim demek istediğim de bu zenginlik de bir yere kadar onlarda özgür değiller böyle bir kavram yok

• Sorumun cevabında belirttiğim gibi elbette zengin olmak tek başına kafi değildir.

• Özgürlük kısıtlamaları kabullenmektir.

1|0
    0|0
    • Kısıtlamalar mı bizi özgür yapan

• Kısıtlamarın dışına çıkamadığımız için onları kabul edip belli bir alana içinde yaşadıklarımız oluyor özgürlük. Buna özgürlük denirse tabii.

• özgürlük falan yok

1|0
    0|0
  • Bolca özgür olduğumu düşünüyorum.

1|1
    0|0
  • Özgürlük kalpte ve beyindedir. Kalbini ve beynini sağlıklı kullanabiliyorsan özgürsün demektir ve ben özgürüm olmadığım kadar özgür

1|0
    0|0
  • İstediğini yapmak özgürlük değildir onun adı zevk serbestliğidir. özgürlük istemediğini yapmamaktır

1|0
    0|0
  • özgürlük tüm canlılar için aynıdır. bir kuş kafese kapatıldğnda bir köpek klübeye bağlandığnda... bir insan susturuldğnda özgürlğü gider...

1|0
    0|0
  • maaşımın % 25 ini vergi olarak verdigimizi duşunursek çokda ozgur değiliz..

1|0
    0|0
  • bir kartaldan daha özgürüm

1|0
    0|0
  • Allah katında özguruz insanlar katında mahkumuz ama keşke allah katında mahkum olsaydık

1|0
    0|0
  • Eğer bir tanrı varsa özgür olabilmek mümkün değil. Var olmaktan asla kurtulamayız dolayısıyla sonsuza kadar esiriz.

0|0
    0|0
  • Özgürlük kişinin kendi iradesindeki olaydır
    Sen zindanda da olsan inanıyorsan özgürsündür

1|0
    0|0
  • Niye hapistemiyiz

0|0
    0|0
  • Özgürlük Americada bir heykelin adıdır yoksa özgü falan degiliz

0|0
    0|0
  • Farklıdır

1|0
    0|0
  • kız erkek için farklı değildir. özgür değilim en başta bedenle sınırlıyım fizik kanunlarının dışına çıkamıyorum daha sonra ise vicdanım sınırlıyor kanunlar sınırlıyor istediğim zaman dünyanın herhangi bir köşesine gidemiyorum. belirli sınırlar içinde özgür olduğumu zannediyorum sadece. o an istemediğim bir şeyi zorla yapmak zorunda bırakılmadıysam özgür olduğumu düşünürüm bu da kesin değil aslında istenmeyen durum bir sistem olarak bütün dünyaya genellenmişse onun da dışına çıkamam.

1|0
    0|0
    • yani her şeyi mecbur bırakıldığımız için yapıyoruz?

• biraz öyle sanırım sadece bazı şeylerde bunun farkında olmuyoruz köle olduğunun farkında olmamak kimse beni buna zorlamıyor istemesem yapmam gibi. şöyle bir durum da var birisi seni esir alsa tecavüz etse kaçma şansın olsun olmasın onu istemediğinin farkında olursun bu durum seni çok rahatsız eder. o kişinin üstünde bir güç yoksa sana belirli sınırlar dahilinde özgürlük hatta yetki verirse durum ilkinden farklı bir hal alır. kapitalizm de biraz buna benziyor tek fark istediğin zaman gidebilirsin diyor gidebilirsin ama dışarda aç bir aslan sürüsü seni yemek için beklerken nasıl gidesin.

Kızlar Ne Diyor 5

• Bence özgürlük ne olursa olsun
    insanın kendi istediği gibi davranması
    Ve istediği şeyleri yapmasıdır

1|0
    0|0
  • Hiçbir şeye kimseye bağlı kalmadan yaşamak özgür olduğumu dusunmuyorum

1|0
    0|0
  • gamsızlık.

1|0
    0|0
  • Hepimiz yeterince özgürüz. Kisitlandigimiz konularsa dinle alakalı. yani müslüman olan bir insanın yapmamasi gerekenler.

0|0
    0|0
    • müslümanlıkla bir alakası olduğunu düşünmüyorum digerleri yeterince özgür mü afrikada ki çocular ne kadar özgür ya a filistindekiler ya da dünyanin herhangi bir yerinde sömürülen kullanılan insanlar ne kadar özgür her seyi dine baglamak kadar yersiz bise yok..

• Hayır yanlış anlamissiniz. Ben bir müslümanım ve dinimin izin verdiği kadar özgürüm. kendi ahiret hayatim için zaten. herneyse. ben tesekkur ederim

• evet biraz yanlis anlamisim kusura bakmayin :)

• Erkekler kızlara göre daha özgür

1|0
    0|0
Yükleniyor...