Sizce özgürlük nedir? Özgür olduğunuzu düşünüyor musunuz?

düşünmüyorsanız neden? Erkek ve kız için özgürlük farklı mıdır?

0|0
616

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 16

• Özgürlük kısıtlamaları kabullenmektir.

1|0
    0|0
    • Kısıtlamalar mı bizi özgür yapan

• Kısıtlamarın dışına çıkamadığımız için onları kabul edip belli bir alana içinde yaşadıklarımız oluyor özgürlük. Buna özgürlük denirse tabii.

• kız erkek için farklı değildir. özgür değilim en başta bedenle sınırlıyım fizik kanunlarının dışına çıkamıyorum daha sonra ise vicdanım sınırlıyor kanunlar sınırlıyor istediğim zaman dünyanın herhangi bir köşesine gidemiyorum. belirli sınırlar içinde özgür olduğumu zannediyorum sadece. o an istemediğim bir şeyi zorla yapmak zorunda bırakılmadıysam özgür olduğumu düşünürüm bu da kesin değil aslında istenmeyen durum bir sistem olarak bütün dünyaya genellenmişse onun da dışına çıkamam.

1|0
    0|0
    • yani her şeyi mecbur bırakıldığımız için yapıyoruz?

• biraz öyle sanırım sadece bazı şeylerde bunun farkında olmuyoruz köle olduğunun farkında olmamak kimse beni buna zorlamıyor istemesem yapmam gibi. şöyle bir durum da var birisi seni esir alsa tecavüz etse kaçma şansın olsun olmasın onu istemediğinin farkında olursun bu durum seni çok rahatsız eder. o kişinin üstünde bir güç yoksa sana belirli sınırlar dahilinde özgürlük hatta yetki verirse durum ilkinden farklı bir hal alır. kapitalizm de biraz buna benziyor tek fark istediğin zaman gidebilirsin diyor gidebilirsin ama dışarda aç bir aslan sürüsü seni yemek için beklerken nasıl gidesin.

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...