Nedir sizin derdiniz? Hayatı ıskalamanıza, neden olan, iş yerinde odaklanmanızı engelleyen, hayatı, hızlı bir trenin içinden, ray mıcırlarını seyir edermiş gibi, seyir etmenize ve o ruh haliyle omuzlar inik kalmanıza neden olan ne? Sizin derdiniz ne?

Derdiniz nedir?

0|0
8|3

En İyi Kız Görüşü

• hayat bana düşman

0|0
    0|0
    • Hayatın verdiklerini hangi düşman verebilirki?

• Hadi ya haksızlık oldu o zaman

• Canın sağ olsun ama sana tavsiyem hayat iyi bir dost sana nefes verir, büyümek ve olgunluk verir, mutlu olmak ya da olmamak, ondan tad almak ya da almamak o senin becerin hayat haddini bilir o işlere karışmaz.

En İyi Erkek Görüşü

• Aşktır benim derdim. Mümkünnse hiiç gitmesin

Aşk derdinden olur âşık mizâcı müstakîm
    Âşıkun derdine dermân itseler bîmâr olur

(Aşığın mizacı aşk derdiyle mükemmelleşir.
    Aşığın derdine derman olunursa o hastalanır)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Dunyadaki dertleri gorup dinleyince derdimi dert denilemeyecek kadar gereksiz buluyorum artik

0|1
    0|0
  • bilmiyorum böyle bir bosluktan nasıl çıkar insan soru çok güzel anlamsızlıklar icinde anlamı arayıp bocalıyorum en dibe battıktan sonra mı dermanı bulur insan derdiyle yasamayı öğrenmek midir derman bilmiyorum gercekten..

0|1
    0|0
    • Umuttur insan, kendine, ailesine, memleketine, gelecek nesline umuttur. Yeterki kendi bilsin bunu. İnsan bu derdi sevenide var, mululuğu içinde büyütürse bir çocuk gibi, mutluluk yayar insan, zemzem gibi kesilmez, bıraksa dertle çevirmese kalp pınarının etrafını, göze, göze çağlar, gönülden dünyaya taşar, tıpkı bir çocuğunki gibi. Boşlukta İnsanın kalbinde, huzurda, mutlulukta, umutta yeterki kendinde arasın çözümü. Başkasının aşkı mutluluk vermez insana, başkasına aşıklık mutluluk verir, kendi içindeki kadarla yetinmeyi biliyorsa. Kimse kimseyi mutlu edemez, ama insan başkasının vesilesiyle mutlu olur.

• teşekkür ederim abi bende öyle umuyorum belki bir gün bizde hayatın göz kırptıklarından oluruz

• Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır.
      Gerçekten, zorlukla beraber bir kolaylık daha vardır.
      Bunlar İnşirah suresinden iyi günler kardeşim.

• Ben derdimi sever olmuşum kime ne derdimden

0|1
    0|0
  • Derdim yok fghhh

0|0
    0|0
  • Onu bulamadık bir türlü

0|0
    0|0
    • Arama o zaman sende ne derdi, nede mutluluğu, bunlar aranıp bulunmaz, insan kendisi üretir. b. k. n. z. çocuklar.

• Süt varken maya bulmak lazım bence, bir kazan yoğurt ararken, eldeki sütü bozmaya gerek yok.

• Her sey

0|0
    0|0
    • Herşeyi kendine dert edeceğine, o herşeyi kendini mutlu etmek için araç kılsan, olmamı? Meselâ çocuklar gibi

• Parasızlık

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Ben o mevzuya kaç kere küllük boşalttığımı hatırlamıyorum

0|0
    0|0
  • Hangi bir derdimi anlatayım ki o kadar çok var.

0|0
    0|0
Yükleniyor...