Evli kadınlar tek soyad kullanabilecek?

artık evli kadın isterse tek kızlık soyadını kullanabilecek miş bence avukat doktor akademisyen gibi kendi soyismi ile isim yapanlar icin güzel bir gelişme bence siz ne düşünüyorsunuz

0|0
6|11

En İyi Erkek Görüşü

• O bayanın grlenek göreneklerine bağlı olup olmamasına bağlıdır. Batılaşıyoruz tamam böyle bir hakkı tabi ki olmalı her bayanın bana neden etkekler bayanın soyismini almıyor diye soranlar da olur neden erkekler derler ne ayrıcalığınız var. Olay ayrıcalık değil evlenildiği zaman ailen artık rşin ve çocukların olur önceden kardeşlerin anne baban vardı ama anne babanızın da anne babası vardı onlar da artık ayrıldı yeni bir aile kurdular. O ailenin korunmasını sağlayan zorluklara göğüs geren erkektir tabi ki bayanların yardımı kocasının arkasında duruşu ona destek verişi küçümsenemez ama erkek nüfusuna alır eşini çocuklarını onları bağrına basar kendi soyundan kendi canından olur eşi çocukları. Soyadının drğişip değişmemesi ne farkettirir kağıt üzerinde birkaç harf farklı olur kime ne kaybettirir ve kime ne kazandırır ama o bir jesttir bayanın eşine yapabileceği. Bir görgüdür bu batılılaşma konusuna gelince 18 yaşından sonra anne babasının yüzüne bakmıyor çocuklar ama biz ölene kadar her gün gidip geliyoruz ziyaretlerine ne zorunluluğumuz var ki oysa aynı şekilde soyismini değiştirmesine de gerek yok bayanların. Yani yaşlı anne babanızı da kendiniz bakmak yerine huzur evlerine verebilirsiniz ama gerçek insan yapmaz değil mi durumu olan bir insan bu bir saygıdır hürmettir aynı şekilde iyi bir kocaysa eğer evlendiği kişi ona bu hürmeti göstermemesi çok saçma olur ama tabi yok benim soyadım x olmasın z kalsın diyorsa illa ki olsun sorun olmasın birbirini sevsinler yeter ama drdiğim gibi gerçek seven insan soyismim o değil de bu kalsın muhabbetine girmez benim görüşüm tabi bu

0|0
    0|0
    • fazla romantik oldu bu ama realiti o kadar romantik deel
      bulasık camasır ütü ev kişi kaynana vb.. problemler aman zor işler bunlar

• pek göremedim ben onlardan

• İstersen yaz bana evlenrsek görrsün 😄

En İyi Kız Görüşü

• Güzelmis😄

1|0
    0|0
    • neden

• Bazi arkadaslar evliligin bir anlami kalmadi demis. Sadece bir soyadi icin evleniliyorsa hic evlenmesinler. Isteyen yine esinin soy adini alir fakat istemeyene de bu imkan sunulursa bunun nesi kötü?

• bencede kadın doktor acmıs muayane isim yapmıs herkes onun evlenip evlenmedigini nerden bilsin

Erkekler Ne Diyor 10

• Bence saçma bir uygulama zaten eşinin soyadının yanında kullanmasına kimse müdahale etmiyor ki eşinin yanında kızlık soyadını da kullanılabiliyor ki hemde benim soyadımı kullanmayacak ise ne anladım ben o evlilikten aile olma bilincine aykırı bir durum

0|0
    0|0
  • Umrumda değil naparlarsa yapsınlar.

0|0
    0|0
  • Soy adımı kabul etmeyecek kadınla işim yok

#Türkerkeğii

0|0
    0|0
  • kafaya göre
    beni ırgalamaz

0|0
    0|0
  • bence artık bir erkeğin evlenmesi bu şartlar altında tam bir aptallık

1|0
    0|0
    • neden

• :-) valla evlenmek cok sacma sade cocuk isteyen biri yapmalı

• aynen benim için de evlilik çocuktan ibarettir o kadar.

• Saydığın mesleklerdekiler için bir şey demiyeceğim de diğerleri kompleskten başka bir şey değiller...

0|0
    0|0
  • Kesinlikle sacma buluyorum

1|0
    0|0
    • neden

• Nedenini sana ne kadar anlatsamda ise yaramaz cunku sen bu soruyu sorarak kendini buna inandirmis sartlamissin zaten olacak seymi bu yaaa bizim taaaaki atalarimizdan gelen bir orf ve adetlerimiz var nesil ilerledikce daha neler neler gorecez duyacaz

• Kullansın bize ne ya :D

0|0
    0|0
  • Benim soy ismimi rededen kadin zaten bnimle evlnemez:)

0|0
    0|0
  • Çok saçma ne var yani koca soyadı alsalar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Saçma

0|0
    0|0
    • neden

• Neticede bir aile olunacak soyad aynı olmalı şahsen benim annemin babamın soyadı farklı olsa garipserdim

• iyi haber

0|0
    0|0
  • Saçma buluyorum

0|0
    0|0
  • Gereksiz görüyorum.

0|0
    0|0
  • Kadınlar evlenince erkeğin soyadını almaları gerekiyor. almak istemeyenler evlenmesin kardeşim

0|0
    0|0
Yükleniyor...