Maneviyatı zayıf olan insanı kandırmak çok mu kolaydır?

Arkadaşlar sizce türk insanının en zayıf noktası nedir?

• A duygusal olması
    25% (20)31% (9)27% (29)Oy Ver
  • B dini kullandırması
    18% (14)31% (9)21% (23)Oy Ver
  • C sürüyle hareket etme psikolojisi
    22% (18)10% (3)19% (21)Oy Ver
  • D sorgulama yeteneğini kaybetmiş olması
    35% (28)28% (8)33% (36)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|6

En İyi Kız Görüşü

• "TÜRK" diye sınıflandırmayalım lütfen.
    Saydığın şıkların herhangi bir Irkla alakası yok.
    Müslümanların büyük çoğunluğu İslamiyeti hep kulaktan doğma bilgilerle yaşadığı için gerçek dinin ne olduğundan bir haberler ne yazık ki...
    Kuranı kerimin anlamını açıp okumaya zahmet etmeyen insanlar 'falanca hoco şunu dedi, filanca hacı böyle yaptı' deyip onlara göre yaşıyorlar. Sorsan Allaha inanç tam ama itimat yok. Peygamberler, hacılar hocalar şeyhler Allahtan daha üst mertebede neredeyse... hal bu olunca Allah diyen herkese kulluk etmeyede hazır vaziyetteler. Çok üzülüyorum, kuranda çoks uyarıyor Yaratıcı halbuki ama zahmet edip açıp öğrenen yok denecek kadar az...

2|1
    0|0
    • eski işyerinde bir çocuk vardı 25 yaşlarında bana dedi 5 yaşından beri namaz kılıyorum dedim din gününü sahibi alemlerin sahibine şükürler olsun yanlız senden yardım dileriz ve senden yardım isteriz bizi dogru yola hidayate edir allahım bu hangi surenin anlamı diye sordum en basiti bilmiyorum dedi hafızım diyor bide gerisini sen düşün

• aynen gelde bu adama ülkede olup bitenler anlat :D

En İyi Erkek Görüşü

• Maneviyat, insanları kandırmanın en iyi yollarından biridir, Zayıf olması durumunda insan kolay değil daha zor kandırılır. Çünkü aklı çeşitli masallarla bulandırılmaz.

Türk insanının zayıf noktası sorgulama yeteneğinin sıfır olmasıdır, hiçbir şeyi eleştirel düşünceyle ele alamaz, sorgulamaz, öyle inanır, çünkü boğazına kadar cehalete batmıştır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• C ve D ölümüne yarışır. Sorgulamaktan korkan ve sürüye uyan bir toplum haline geldi insanlar. Sindirildiler. Ne denebilir ki?

0|1
    0|0
  • Sorgulama yeteneği sıfır

0|1
    0|0
  • D sorgulama yeteneğini kaybetmiş olması

0|1
    0|0
  • aslında maneviyatı yüksek olanları daha kolay kandırırsın. duygularına çok kolay yenilebilirler çünkü

0|1
    0|0
  • kendisi araştırıp öğrenmek yerine hep hazıra konmasıdır asıl mesele

1|1
    0|0
    • aynen bideşu var adam hoca ortamında sarıklıların ortamından para kazanıyor mesela o ortamdan çıkarsa gelirini kaybetme korkusu var dini ticarete alet ediyor şerefsiz adam

• dini kullandirmasi

0|1
    0|0
  • Maneviyatı eksik olan insanı hiç bir şekilde kandıramazsın örnek bilimadamları

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• dini kullandırması (bkz: siyaset)

#insanlarıböylekandırıyorlar

0|1
    0|0
  • Her yönden.

0|1
    0|0
  • bizim millet aziz nesine göre aptaldır
    kimine göre ise uyanığın önde gideni
    aslında bence doğrusu şu;
    çocuk gibi olgunlaşmamış bir milletiz
    nasıl ki bir çocuk yeri geldiğinde gayet cin fikirli ve zeki davranabiliyorsa
    ama
    yeri geldiğinde çok kolay kandırılabiliyorsa
    bizimkiside o hesap

0|1
    0|0
  • Körü körüne inanmak bilhassa din konusunda.

0|1
    0|0
  • Sanmıyorummmm

0|1
    0|0
Yükleniyor...