'Cool' olmak mı? 'Kul' olmak mı?

Modernizmin tesirinde kalan gençliğin durumu ne kadar içler acısı en başta dil olmak üzere her şey yozlaşıyor. "Manyak bir film, by by, koptuk abi" şimdi de bir 'cool' olma hali kısacası maskaralık. Giyim kuşamdan, saç şekline, yürüme ve konuşma tarzına kadar tesirini gösteren bir anlayış bu. Buna‚ kendini başkalarına beğendirme, kabul ettirme ruh hâli de denebilir. Artık gençler bütünüyle popüler kültürün tesirinde. Talepleri bile, zevklerini kendi çıkarlarına göre ipotek altına alan bu dayatmacı kültüre göre şekilleniyor. "Cool olma" sevdasına tutulmuş gençler neyi talep ederler? Markalı elbise ve ayakkabı giyme, garip şekillerde saç boyama ve kesme, rahatsız edici müzik dinleme, erken yaşlarda ehliyet alıp arabayla hava atma bu gençlerin tutkuları arasında sıralanabilir. Zîrâ insan, yalnız bu talepler için dünyaya gönderilmemiştir. O, iradesiyle, sözüyle, aklıyla, vicdanıyla ebediyete ve Cennet'e namzet yaratılmış mükemmel bir varlıktır. Talebi Allah'ın rızası ve ebediyet olduğu takdirde genç, "kâmil insan" olma yoluna girer; talep edilen, ardı arkası kesilmeyen nefsî arzular olduğu takdirde ise genç, hayvanî isteklerin kıskacında büyük mânevî boşluklara dûçar olur. Ondan dolayı gelin 'cool' değil Allah'a (c. c) kul olalım.
'Cool' olmak mı? 'Kul' olmak mı?

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• hiç biri olmamak en iyisi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Allahin yarattigi kulu kucumseyerek mi daha iyi kul oluyorun peki? Allah 'cool' gorunecegim diye kasan genci senden ayirmazken kusura bakma da biz kim oluyoruz ki boyle ayrimci yargilar savuruyoruz

0|0
    0|0
  • Kul olmak daha güzel

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Kul olmak.

0|0
    0|0
  • Ben cool bir kulum ve yukarıda anlattığın gibi değilim fakat o anlattıklarını yapanlar gerçekten maskaralık yapıyorlar, başka bir şey değil. Cool adam dediğin sakin olur sakin davranır ve olanları umursamaz, en azından ben öyleyim :D

0|0
    0|0
  • Emine emeğine sağlık bu sitede senin gibi düzgün adamlar görmek güzel

0|0
    0|0
  • Kimseyi dış görünüşüyle tarzıyla yargılayamazsın dünyaya bir kere geliyorsun ve gençliği bir kere yaşıyorsun herkes dilediğince yaşar ve anne babasından başka kimseye hesap vermez bende rock metal dinliyorum tarzıma yansıtıyorum küpede bileklikde takarım ve denilen o kadar şeyi önemsemiyorum ve ötekileştirmeden dışlamadan uzak durun kendiniz gibi olmayan insanlarada soğuk bakmayın

0|0
    0|0
Yükleniyor...