Sizce namus nedir?

sizce namus kavramı ne anlama geliyor tecavüze cinsel istismara uğrayan bir sürü insan var duyduğumuz şahit olduğumuz hatta kimileri eteğe kıyafete bağlıyor ve ne acıdırki haklı bile çıkarıyorlar bu tecavüzcü istismarcı sapıkları hatta kızları acımadan öldürenler ölüm emirleri verenler bile oluyor anneler babalar kendi evlatlarına kıyıyor sorunca namus diyorlar ve nedense bedel hep kızlara kesiliyor neden sizce neden var bu haksızlık yetsin artık namussuzlar yüzünden namussuzlukla suçlanmak istemiyoruz namusun cinsiyeti yoktur namussuz namussuzdur

Güncellemeler:
erkeklerin çoğu gerçekten çok güzel yorumlar yazdılar teşekkür ederim bazıları hakaretten vazgeçemiyor hala kalbinde namus olan iffetini kaybetmez gözle gördüğünü namussuzlukla iffetsizlikle suçlayan ahlakını kaybeder

0|1
6|15

En İyi Erkek Görüşü

• Bence namus kendini kontrol etmektir insanın içinden gelen tabiri caizse hayvani duyguları kontrol etmesi ve kendini eşi için saklaması ona sadık olması gözünün ondan başkasını görmemesi çocukları için örnek olmasıdır yani namus kısaca kişinin kendini bilmesi ve bul bildigini karşıdakine anlamasıdır. Gelelim senin soruna sorunun cevabı basit Araplardan bize geçmiş pis bir alışkanlık herşeye kadına yıkmak Türk Kültüren göre kadın erkek eşittir her konuda yönetimden ev işlerine kadar han fermanı uygun bulursa eşide uygun bulmadan geçerli olmaz kadın yemek yapıyorsa eşi evi korur bebelere bakar bu şekildedir herkes için kuralllar aynıdır bu araplardan bize geçen bu alışkanlık bide cahillikle birleşince böyle pis olaylar yaşanıyor

0|0
    0|0
    • Eksigimi ekliyorum Tecavüz gibi zorla yapılan canice olaylardan sonra kişinin namusuna leke gelmez ama psikolojik olarak yara alır.

En İyi Kız Görüşü

• namus kesinlikle bahsedildiği gibi cinsellikle alakası olan bişey değildir kimseye zarar vermeden hak yemeden yaşanılan hayat namuslu bir hayattır ama sen gidip iki rızası olan sevgili sevişmiş diye namussuz dersen oda senin yobazlığını gösterir

0|0
    0|0
    • yav he he, nikâhsız bir erkekle birlikte olan sevişen bir kadın iffetsizdir, kendinizi avutmayın böyle şeylerin arkasına sığınarak.

• teşekkürler eig için :)

• rica ederim anlamlı bir yorum bence eig olmayı hak ediyordu

Erkekler Ne Diyor 14

• namus sözünde durmak doğru konuşmaktır
    türkiyede anlam karmaşası vardır
    örneğin en basit tanımı
    her kızı elleyip bakire kız istemek
    bana göre namussuzluktur
    veya kendi karısını kızını kollayıp
    milletin karısını kızına acımamak
    veya
    kıza çakmak için iyi davranıp işi bitince tekmeyi basmak
    veya en basit anlamda
    pazarda görürüz
    güzel meyvayı öne dizip arkadan kötü meyvayı vermekte namussuzluktur

2|0
    0|0
  • Araplardan gelen bir bomba daha tÜRK IRKINA. Yani Amerika Japonlara attığı nükleer bombayı biz yeseydikte şu Arap kültürünü yemeseydik. O nikleer bomba daha hayırlı olurdu bizim için.

2|1
    0|0
  • Namus insanin düşünceleridir düşnceler önemlidir asil olan bedenen yapilmis yanlisliklar herkeste olabilir 😊

1|0
    0|0
  • Bakin açık söylüyorum bence artik o kavram yok konu çok iyi tam benlik bak bizde toplum olarak bir geri kafalılik hazır düşüncelik diye bir şey var kız kısa etek giymiş ayıptır ama her erkeğin hoşuna gider öküz gibi bakarız giyince suçlu olur kız haklisin artik kızlara namus soruvaksan erkekten de sorulmalı kesindir bu erkek bakmazsa kız giyer mi giymez

1|0
    0|0
    • erkekler baksın diye giyiyorsa bir kız onu, zaten her türlü şeye açık demektir bu.

• @UandMe iste herkes senin gibi değil isteyen de var istemeyende demek istediğim toplumsal yapı bak mesela evlilik bence sadece toplum baskısı oldu ardık

• birader neyse iyi geceler sana.

• namus, güzelliğin sadakasıdır.
    hz ali (ra).

1|0
    0|0
  • Namus bacak arasıdır.

0|1
    0|0
  • namus geniş bir kavram aşık olup iki genç kaçsa evlense namus elden giti derler öldürürler. mesala bizim sülaleden bahsedeyim amcamın kızı eşinden boşandı 3 çocuğu bıraktı ertesi gün gitti başkasınla evlndi kapalı bir kadındı bunu yapan evliykende demek o adamla ilişkisi vardı namus bacak arasında değil kalpte birazda niyette iki insan birbirini sevip birlikte oluyorsa ben ona namus demem resmi bir evlilik olmadan yapılan bir ilişki dinen günah namussuzluk değil iki insanı bir birine düşürmek ne bileyim eşini aldatmak bunlar namussuzluk bana göre

0|0
    0|0
  • Peki namus nedir bunu yazında bilsin insanlık 😄 naklen izliyoruz buyrun

0|0
    0|0
  • hikaye

0|0
    0|0
  • namuslu olmak lazım

0|0
    0|0
  • Namus bacak arasının ne sıklıkla acildigidir.

0|0
    0|0
  • Namus tecavüzle kaybedilmez aldatmayla kaybedilir

0|0
    0|0
  • Namus, insanın kendine yakışanı giymesidir.

0|0
    0|0
  • erkeğin namusu kadınıdır, kadının namusu ise iffetidir başka soru?

0|0
    0|0
    • @rumuzyok07 . o. psu yemedimi niye engeli koydun al sana son nüktem motor...:
      benim annelere saygım olduğu için onlara laf söylemem, senin gibi motorları mikmek için pek çabaya gerek kalmaz yeter ki ben yapmak isteyeyim ama dediğim gibi biz erkek o. pusu değiliz senin gibi kadının o. pusu etrafta çokça var, senin yapabileceğin başarabileceğin en yüksek mertebede olsa olsa geleceğin manukyanı olur, seni s. rtük.

• haha bak ben sana engeli şimdi koymamışım çok önceden koymuşum artık naaptıysan bende baktım s. kik s. ikik konuşuyosun açtım profilimi engelin kaldığı yerden devam etti g*t :D ayrıca sen bu sitenin sertifikalı yobz trolusun galiba cevaplar hep aynı p. çlikte bence sen geysin arkadaşım bu kadar kadın düşmanlığı başka bir nedenden olamaz ;) milletin yatak odasınada karışma otur usl uslu çükünü okşa sen :D

• @rumuzyok07 bende kadın düşmanlığı yok senin gibi piyasa k*şarlarına düşmanlığım, sen tescilli or. pusun kodumun motoru, patlak c. ndom çocuğu seni bendeki aleti görsen dibin dşer kanı bozuk motor seni, erkeklğimi denemeye kalkma sülalende kız kalmaz haberin ola.

Kızlar Ne Diyor 5

• Namussuzluk sadece bakire olmayanlara kullanılmaz.
    Tecavüze uğramış bir kız namussuz değildir.
    Zar olaeak adlandirdigimiz şeyi korumak namuslu olduğumuz anlamına gelmez.
    Kimisi onsuz doğar kimisi çok spor yaparak kaybeder.
    Onu koruyup her haltı yiyen namuslu değildir benim için. Herşey kafada bitecek.
    Onu koruyup geçmişi kirli olan çok.

0|0
    0|0
  • Dürüstlük, doğruluk.
    Kelime anlamı..

0|0
    0|0
  • Namustur.

0|0
    0|0
  • Çok şey söylemek istiyorum bu konuda ama yazarak ifade etmekte zorlanıyorum

0|0