Mültecilerin gelmelerine bakış açınız nedir?

Almanya da dogdum büyüdüm. Buranin dogu tarafinda herzaman yabancilara karsi, bir korku, bir endise vardi. Kafasini yormayan birisi, herzaman yeni gelen, taninmayan seylerden korkar zaten bence.. mültecilerin gelmesiyle, konakladiklari yerleri bile yakmaya basladilar. Ben bati tarafindanim, okadar yaygin degildi bu tür olaylar, burda da zaten yabanci sayisi daha fazla.. yalniz son zamanlarda buralarda da daha fazla camilere saldirmaya basladilar, kundaklama olaylari oldu.. artik almanyada ki naziler kendilerini cok acik ve net bir sekilde belli ediyor, kilif uydurmaya gerek kalmiyorlar ne yazikki, sucu mültecilere atip, yabanci düsmanligini bu sekilde savunan cok.. peki sizin bakis aciniz nasil bu konuyla ilgili?

Güncellemeler:
Kusura bakmayin ama, türkiye de ki cogu kisiler kurban rolünü oynamayi hayat felsefesi edinmis durumunda bence. Eger bir problem var ise, cözüm üretin. Daha cok problem degil
Ilk defa ks beni övüp süper bir soru sordugumu diyor. 😁🙆🙈

0|0
11|15

En İyi Erkek Görüşü

• Bütün Ümmet-i Muhammede kapılarımız açık. Allah (c. c) ` ın dünyasında Allahın kullarını mı geri çevireceğiz.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• insan hakları evrensel beyannamesinin 14. maddesi ile hakları korunan insanlar...
    her ne kadar anlaşılmasını beklemesek de, bir kez daha hatırlatmak gerekir ki;
    "14/1. herkes, zulumden kurtulmak icin ba$ka ulkere iltica etme ve bundan yararlanma hakkina sahiptir."
    kendini elitist addeden insalık düşmanı yaratıklar tarafından baskıya ve zulme uğradıkları için mülteci olmuşlardır ve yine bu elitist (!) grubun çeşitli ırk ve kültürlerdeki sefil uzantıları tarafından hedef gösterilip hakaret edilmesi malesef günümüz toplumlarında normal karşılanmaktadır. bu da her geçen an büyüyen toplumsal yozlaşmaya güzel bir örnektir.
    ancak en önemlisi, ne kadar aşağılanmaya çalışılsa da, ayrımcı, insan haklarını tanımayan, ırkçı, insan görünümünde aşağılık yaşam formlarından çok daha değerli kişilerdir bu pis kokan, dişlerini firçalamayan ama herşeye karşın güzel insanlar. zira sadece en temel hakları olan yaşama hakkını korumaya çalışmaktadır mülteciler.

2|1
    0|0
    • Helal olsun. Demekki türkiyede hala kalbi güzel olan insanlar varmis. Katiliyorum sana. Kimse kimsenin yasam hakkini elinden alacak kadar cok güce sahip degildir.

Erkekler Ne Diyor 14

• Hiç bir ülke başka ülkenin vatandaşlarına bakmakla yükümlü değil. Sadece savaştan kaçan, sicilleri temiz ve gittikleri ülkeye adapte olmak isteyen kişiler ülkeye alınmalı ve bir süre boyunca her hafta yerel polis karakoluna imza atmalılar. Sorun çıkaranlar derhal sınır dışı edilmeli. Bu şekilde hem ülkenin güvenliği sarsılmaz hemde insanlara yardım edilir.

1|0
    0|0
  • Yabancıları sizin ülkeniz kontrollü şekilde aldı ve bir kısımda topladı yani size pek sıkıntı olmaz sizin devletiniz adam gibi devlet
    Ama bizim suriyeli diye aldıklarının yarısı mossad, cia, muhaberat ajanları ve aralarında hertürlü terör örgütü üyesi bombacı var.
    Halkın güvenliğini hiçe saydılar oy uğruna güvenlik zaafiyetlerini artırdılar.
    Birgün türkiye yok olacak gerizekalılar yüzünden

0|0
    0|0
    • Evet burda hak veriyorum sana. Suriyeli bir arkadas da anlatti bu durumu...

• Bizim burda da öyle. Bo* gibi sartlar altinda yasiyorlar, ama yine de hor görülüyorlar. Benim anlamadigim sey bu

• Gel senle mülteci sorununu çözelim p (i) renses ahah

• Mültecilerin canı cehenneme geldikleri yeri 40 sene geriye götüryorlar Antalya bölgesine geldiler Turistler taciz/tecavüz özellikle tecavüz fena şekilde arttı (Türke korkudan yanaşamadılar) en sonunda vali bunları Antalyadan sepetledi rahatladık derken Türel denen şahıs geri getirdi Antalya bölgesinin şirazesi kaydı önceden Türkten korkuyolardı şimdi çeteleşiyorlar. kadınlara kızlara aşırı derece asılıyorlar döve döve bir hale geldik ya medeniyet desen zaten yok benim ülkemden uzak dursunda ne b*k yerlerse yesinler

0|0
    0|0
    • E sikayet edin polise? Insan haklari diye birsey var. Burda da köln de büyük olay oldu. Artik bazi bölgelerde yüzme yasagi getirildi, bu zamaninda da yahudilere karsi yapilan bir olaydi hitler zamaninda. Bu duruma mi gelmesini istiyorsunuz gercekten? Dünya irkci kisilerle yeterince doluyken, siz bare biraz insanliginizi koruyun hemen ayrim yapmayin. Kadinlara öküz gibi baktiklarini ilgilendiklerini bende farkettim ama bu bizim türklerde de var yani.

• Zaten onların Bizim milletimize verdikleri zararları gördükce anlıyorsun bazı şeyleri

• "Nasil sadece milletini seven insan oluyosun" demişsin cevabım Soyculugun ne oldugunu en iyi bilen yerde yaşıyorsun onun için tanımını yapmayacam Milletini sevmek onun için çabalamak onu yükseltmeye çalışmak ve gelecek tehlikelerden korumaktır. Hep milletime saldırıp hoşgörüsü kötüye kullanıldı horgörüldü kendi ülkesinde 3. sınıf vatandaş muamelesi gördü o zaman anladım bazı şeyleri

• Sene 1911 osmanliya karşi savaşan suriyeliler, sene 2o1o dan ilerisi, 3 milyon suriyeli Türkiyeye sıginda,
    Türkü arkadan vurdunuz. Askerlerini, savas aninda esir alip. Gözlerini oydunuz, işkence ettiniz. Peki ya şimdi?
    Türk milleti sana kucak açti, açmamasi lazmda ama açti.
    Bizler öyle bir milletiz ki. Merhametimiz sonsuz.

0|0
    0|0
    • Kac yeni nesil geldi gevti, sirf dedeninin dedesinin dedesi bilmem nesi zamaninda zulüm etti diye, yeni nesillere karsi ayni seyi yapmak, adaletsizlik olur bana göre.

• Gercekten bu sekilde düsünüyor isen, ozaman hic bir yahudi malini, ingiliz malini vs.. kullanmaman gerekir. Bu ne demek biliyomusun? Yiyeceklerin ypzde 60-70 ini unut. Yahudi firmalarindan üretiliyor. Hatta sosyal hesaplari, whatsappi kullanma, bir ingilizden satin alinmis,.. daha neler var neler yani.

• Bizim derdimz yahudilerle degl.
      Bizm derdimz. 1 dunya savaşinda, filistinin yaninda savaşa giren. Gardaş bilip ingilzlerle beraber savaşacagizi sanip. Tearruza gectiqimizde, filistinlilerin Türklere saldirmalaridir ihanet etmeleridir. Bizim davamiz, 1 dünya savaşinda, suriyenin , araplarin Türk askerlerine iskence edip, oda savas anindayken. Ustune ustelik, esir alip. Diri diri yakanlar varya onlarla bizm derdimz. Seni biraz ögrenmeye davet ediyorum.

• Sen onların yerinde gelmez misin

0|0
    0|0
  • Gelsinler sıkıntı yok gelmelerinde.

0|0
    0|0
  • ülkesinden ayrılmak zorunda kalan insanların dramı bu. bu insanlar savaşın oluşturduğu koşullardan dolayı ülkesini terk etmek zorunda kaldı bizim gurbetçiler de ekonomik koşullardan dolayı ülkesini terk etmek zorunda kaldı hemen hemen aynı şeyler gibi

0|0
    0|0
    • Aynı şey değil, Almanya işçi alıcam isteyen gelsin dedi. Adamların planı programı belliydi kimler nerede çalışacak belliydi. Hadi 3 milyon arap sokalım ülkeye ne bk yerlerse yesinler demedi.

• @kutsalsavaş evt haklisiniz. Bu bir dram. Ama her gün yasam mücadelesi veren insanlar bunlar, kendi ülkelerinde haftada bir gün su bulabilen, o suyu da bazen yikanmak icin kullanabilen insanlar. Her saniye, her dakika aceba nezaman ölecegiz diye korku altinda uyuyamiyan insanlar bunlar. Arkadasimin babasi doktor, buralara gelmek icin geri kalan ailesini geride birakmak zorunda. Cünkü istenilmiyor lisanssiz kisiler burda! Bu sirf insan gibi yasamak icin, verilen bir hayat mücadelesi. Hala kiyaslamayi dogru bulmuyorum yani. Ama bu sizin fikriniz, saygim var.

• @nikbulamadim evt söylediklerinde hakli olabilirsin ama türkiye santaj falan yapmadi, aksine avrupa istemiyor artik mültecileri, onlar oara verelim dedi ki baska careleri de yok, bir sekilde kendi pacalarini kurtarmak icin. Gercekten bilerek mi hicbirine bakmadan aldilar bunlari iceri, bunu bilemem. Cünkü insan bilerek, mermiyi kendi bacagina sıkarmı, iste bunu bilemem..

• Kötü

0|0
    0|0
  • Umarım hepsi geberir. Bu mülteciler nereye gitse orayı batırıyor

1|0
    0|0
  • Nazilere katılıyorum.

1|0
    0|0
    • Nedenlerin ne?

• Ben de onu diyorum, Almanya kimi alacağını bilir ama Türkiye'de öyle değil sınırlar yolgeçen hanına döndü isteyen girip bomba patlatıyor. Eğer Almanya'da bir bomba patlarsa bunlar yüzünden Almanyadaki Türkler olarak üzgünüm ama siz de bundan çok etkilenceksiniz. Size de saldırılar olacak. Yahu yurtdışında milyonlarca Türk gurbetçi var bunların arasından ne zaman bir intihar bombacısı çıkmış? Ama Arap olunca işin rengi değişiyor. kültür farkı kafa farkı...

• Kendilerini cihad ugruna öldürmek isteyen, ve yanindaki masum kisileri de ölüme sürükleyen olaylar burda da oluyor. Ama sanirim türkiye de hata gercekten. Senin dedigin gibi herkesi almalariydi. Burda daha fazla hiristiyanlari aliyorlar. Müslüman olanlarin sayisi cok az..

• gelmesinler

0|0
    0|0
    • Belki senin soyundan da zamaninda göc etmis insanlar vardir? Onlara da gelmesinler demesi seni mutlu edermiydi?

• gelmesinler çok pis kokuyorlar

0|0
    0|0
  • bence iyi yapıyolar

0|0
    0|0
    • Size de sira gelicek, hic merak etmeyin. Bugün baskasi icin kafa yormayana, yarin de sizin icin kimse kilini kipirdatmaz.

• terbiyesiz sizede sıra gelecek ne demek sevinecenmi sıra bize gelince hain

• Türkiyeye buzamana kadar ilerliyemediyse, sizin gibi kisiler yüzünden. Kendi ülkenize yarariniz olmadiki hicbirzaman. Düsünce tarziniz berbat, medeniyet anlayisiniz da daha da kötü. Tebrikler 👏👏

• Yokki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Bende almanyanin batisinda yasiyorum. Acikcasi düsününce senin de dedigin gibi insanlar taniyip bilmediklerinden korkarlar ve almanyada yasanan da bu. Insanlar korkuyor. Bu konuda ne kadar haksizlar iste o tartisilir.
    Diger yandan da tabiki yine nazilere malzeme cikti. Belki isin ucu bize de dokunur bir gün

1|0
    0|0
    • Aynen.. o zaten kesin. Hele bir ipin basi gelsin. Sonunu da getiririz derdindeler. Allah sonumuzu hayretsin

• Evet bende kendimi bazen bunu düsünürken buluyorum. Almanya eskisi gibi degil, bu dogru. Ama her insanin iyisi kötüsü var. Aynen dediklerine katiliyorum. Türkiye de ki kisilerin ama her sucu politikaya atmalari, komigime gidiyor artik. Hep kurban rolündeler, herzaman.

• Türkiye yine cok baska bir konu, tartismasi beni asar:) I

• Burda kalbi güzel insanlar çok 😊

1|0
    0|0
  • Hem yaşadıkları çaresizliğe üzülüyorum hem de Ege'de boğulacaklarına, yollarda öleceklerine vatanları için savaşıp ölselerdi keşke diyorum. İkilemdeyim.

0|0
    0|0
    • Iki farkli ölüm sekli. Birak da kendileri karar versinler hangi sekilde öleceklerini. 😕 herkes kendi yolunda

• Zaten kendileri karar veriyorlar. Ben düşüncemi belirttim.

• Addam gibi davransalar kimse kimseye bir şey demicek. Lan bak yorumun altına bana mültecileri savunan olursa alın lan o zaman evinize besleyin bakın banane

1|0
    0|0
  • isteyende var istemeyende

0|0
    0|0
  • Nedense Avrupa'da yaşayan türkler hep ülkemizin aleyhine , bilmedikleri konularda atıp tutan , Akp'ye oy veren tipler. Konuya gelirsek , mültecileri yurtdışında görme fırsatım oldu ve bulundukları bölgeden geçerken yiyecek gibi olan bakışları ve gülüşmeleri , bikinili , açık giyinen kadınları grup halinde göz tacizine tutmalarını unutamıyorum. Bunlar potensiyel tecavüzcü. Keşke farklı diyebilseydim ama zihniyetleri böyle. Sultanahmette bomba patladı , yapan suriyeli. Paris'teki bombacılardan birisi suriyeli , yılbasında kölndeki kadınları taciz edenler? Onlar da mülteciler.

0|0
    0|0
    • Baya baya medyaya cok güvenen bir tipsin anlasildi :D gercekten gülüyorum buna sadece.

• Hayır. Objektif bakabilen birisiyim. Yalan haberleri de anlayabiliyorum. Cumhurbaskanı kendisi de söyledi suriyeli olduğunu. Gözlerimlerime dayanarak da söylüyorum hiç gördün mü mültecileri? Kadınlardan bahsetmiyorum erkeklerine.

• Objektif bakmis olsaydin bana sacma sapan haberlerle gelmezdin. Hangi cihad etmek isteyen kisi passaportunu unutur ve onca karmasanin arasinda cikar. Hemde iki kere charlie hebdo nerdeysr iflas etme durumundaydi, o sekilde parayi yirttilar. Diger 2. Durumda zaten cok sacma bir sekilde pasaport ortaya cikti ki biz bunun böyle olacagini biliyorduk zaten. Bu habere de cogu kisi güldü zaten. Köln olayinin gercekten nasil oldugu hala gercekten cözülmüs durumda degil. Üstü kapali haber yaptilar. Ne sonra dan sorular ortaya cikti ne baska bsy. Bilinrn tek dey 30-40 erkek. Üstelik suriyeli guya! Diye bütün suriyelileri bu suc altinda biraktilar. Birdaha da bu haberle ilgili hicbsy duyulmadi. Evt arap ülkelerinden gelen erkeklerin bakis acisi farkli olabilir. Ama ben bunu türkiyede de farkediyorum! Nereye gidersen git onlar da seni göz banyosundan geciriyorlar. Bu yaptigin sey cok agir bir suclama. Tipki herseyi bu millet. Millet diyorm cünkü almanlar da öyle. Her bo*u suriyelilere atmalari gbi

• Olumlu bakmıyorum

0|0
    0|0
  • benden iyi gezdiklerini düşünüyorm :D

0|1
    0|0
    • Diyosun? Neden?

• nereye gitsem onlar var kendi halkımızdan çok tadını çıkarıyolar ülkenin :D

• Bunu bilemezsin. Kimse kendi ülkesini, anilarinin yerini, ailesini terk etmis birisi olarak mutlu mesut olamaz

• Mülteci neydi ya unuttum ben bilen varsa mesajla küçük hatırlatma lütfen

0|0
    0|0
  • Şahsen rahatsız oluyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...