Adana diyince aklınıza ne geliyor?

Arkadaşlar Adana diyince ilk aklınıza ne geliyor veya gidenler olduysa nasıl bir yer insanları nasıl biraz anlatırmısınız?

0|0
31|48

En İyi Erkek Görüşü

• Yorumlari okudumda bazıları krolar diyarı tecavüzcüler veya saçma sapan olumsuz şeyler yazmışlar. Kötü hatırası olanlar vardır onlara bişey diyemem ama insana insan gözüyle bakılan tek şehirdir burası. Kapalı kadınların hor görüldüğü bir İzmir sokağı değildir burası veya Türkiye'deki on tecavüz vakasından dokuzunun gerçekleştiği bir İstanbul değil. Doğrudur çılgın ve sınır tanımayan insanlar baya fazla ama, herkes birbirine değer verir burada. Öyle televizyondan bakıpta önyargı biriktiren mahlukatlardan başka bişey değilsiniz yanlış anlamayında... Ya da isterseniz anlayın dert değil. Ben 20 senedir bu şehirdeyim. 200 sene yaşayabilsem bu şehirde yaşarım. Yok değil tecavüzcüsü var esrarcısı var cinayet işleyenleri var. Ama onlar esas Adanalı insanlar değil be. Bize burda kadına haksızlık yapmayı öğretmiyorlar. Bize burda kadına saygıyı öğretiyorlar. Ankara gibi önümüzdeki kadının gö*üne baka baka yürümüyoruz biz. Yolda bir kadın görünce bacımız aklımıza gelir. Saygı gösterir başımızı önümüze eğeriz. Bir Antalya değil burası. Karataşta veya Yumurtalıkta Ruslar Fransızlar olmaz. Anadolunun emeklisi olur. Ama edepli insanlar olur. Burada tuttuğunu koparan insanlar olur. Bir yerde Adanalıyım diye bir şey duyuncada iki adım geriye çekilenler olduğunu duyuyoruz; Biz alçak gönüllü insanlarız bize iki adım ileri gelin. Geri adım atmanız gereken bir durum olursa biz adım atmanıza fırsat tanımayız zaten. Bunuda buraya bırakiyorum. Öyle geveze geveze yazmazsınız artık memleketim hakkında.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 47

Kızlar Ne Diyor 31

Yükleniyor...