Türk milliyetçilerine sorum var?

bu soru kesinlikle provoke etmek amaçlı sorulmuş değildir, öncelikle bunu belirteyim , zira cevaplayabilecek kimse yoksa zaten türk milliyetçiliği kuru bir gürültüden ibaret demektir. çünkü bir ideoloji ancak muhalefetinin sorularına tatmin edici cevap verecek ve ihtiyaçlara karsılık verebilecek ölçüde ise güçlüdür... bende bir muhalif olmamakla birlikte muhalefetten gelmesi olası soruları yineleyerek sormak istiyorum. buyrun ;

1. kürtlerin ayrılma talebi hainlik olarak adlandırılırken çeçen ve uygurların ki haklı görülüyor. bunu sadece türk olmalarından ötürü mü böyle değerlendiriyorsunuz , yoksa akli , bilimsel ya da tarihi , siyasi bir açıklalaması var mı?

2. kürtler sizce neden ayrılmak istiyor? bu isteği bile genetik kodların hainliğe ayarlı oldugu şeklinde saçmasapan şekilde bilimi de ideolojinize ortaya atan kişiler var içinzde (bknz:ülkücüler) hainlik cesaret gibi şeyler genetik kodlara işlenmiş değildir öncelikle , böyle saçma yanıt vermeyecek kişiler cevaplasın , bu adamalr niye ayrılmak istiyor?

kürt değilim , onu söyleyeyim , geçen kürtlerin neden bu kadar cahil ve kavgacı olduklarını sormuştum , provokatif bulundu , kaldırıldı , ancak bu tip soruların özgürlük kapsamı içinde sorulması gerektiğini düşünüyorum

0|0
1|6

En İyi Kız Görüşü

• 1) tarihten gunumuze kadar kurtlerin hic bir devleti olmamistir hep baska devletlere bagimli yasamislardir simdi gelipde bizim devletimizde bizim topraklarimzda devlet kurmak istemeleri cok yanlis yedigi kaba isemek gibi bisey
    2) Şu an ki kurtlerin cogu 1. Dunya savasinda zorunlu goc yaptirilan ermenilerden olusuyo gitmek istemedikleri icin kimliklerini degiatirdiler suanda yanlarina kurtleri alarak bolmeknistiyolar
    Yani bana gore boyle umarim yarsimci olmusumdur

0|0
    0|0
    • 1) iyi de türkler bu topraklara gelmeden evvel kürtler burada yaşıyordu , yediği kaba işemek nasıl olur?

• Ulkeye yararlinolunmadigini nerden biliyorsun ki herkes kendini isini basarili bir sekilde yapsa zaten ulkeye katkisi olur

• boş teraneler bunlar

En İyi Erkek Görüşü

• hainlik cesaret güç korku bir ırkı etkileyebilir kardeş soyaçekim diye bir olay var senin içinde atalarının etkilendigi özellikleri taşıyorsun. kürtler ve çeçenleri aynı kefeye koyma. kürt dediklerin yer içer sıcar 25 tane çocuk dogurur aile içi fıtış seks berdel görgüsüzlük ne varsa yapar içlerinden iyileride vardır bende tanırım yedikleri kaba idrarlarını yaparlar ülkelerine zarar verirler amaaaa.. çeçenler arnavutlar bosnalılar ayrıdır bunlar özgürlükleri için mücadele ederler kimseye saldırmazlar kendi üstlerine gelinmedikçe kendi topraklarını korurlar kimsenin topraklarında gözü yoktur zaten amaçlarına ulaşıp özgürlüklerine kavuşmuşlardır. bu ülkedeki a k mun solcuları biraz şeyh şamili bilge kral aliya izzetbegoviçin direnişini örnek olacaklarını halkların kardeşligi ayagına teröristleri savunuyor

0|0
    0|0
    • iyi de kardeş, türklerde de gecen yüzyıla kadar ailede 25 cocuk vardı , aşiret bağları kürtlerden farklı olsa da beylik tanımlamaları vardı , bir klan bir aşiret etrafında birleşirlerdi , tek eşlilik türkler içinde daha cumhuriyet sonrası oturdu. yani kürtler türklerden daha geç aydınlanıyor veya hiç aydınlanmamış diye onlara aptallık görgüsüzlük yakıştırması yapmak ne kadar dogru? ki şu an türklerde aydınlanmış değillerdir, o halde yabancıların seni dışlaması da dogrudur.

• kardeşim senin daha ülkenden haberin yok. sivas kürt mü , kayseri kürt mü , kaç arkadasım varsa türk olduklarını ve ailelelrinin 9 10 çocuklu oldugunu söylediler, kürtlerde de bu civardadır zaten. batı türkleri de türk gelenekleri sonucu değil artık modern hayatın getirdiğine uyum zorunluluklarından ötürü az çocukludurlar

• yav ben sana diyorum ki 15-20 çocuk yapıyorlar hepside vatan haini düşünceleri şu ben nasıl yapsam da tc ye zarar versem diyorlar ama çeçenler uygurlar öylemi

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 5

• Çeçenler ve uygurlar zulüm altında

Günümüzde kürtsün diye zulme uğrayan yok

0|0
    0|0
    • nerden biliyorsun zulum altında olmadıklarını

• onların penceresinden baktın mı birde

• Nerden mı biliyorum? Kolombiya da yaşamıyorum
      Hem doğuyu hem batıyı gördüm , eskiden yapilan yanlışlar olmuş su an ne var sen biliyorsan söyle

• 1 çeçenler ve uygurlar cidden işkence görmüş milletlerdir
    burda 30 yıl öncesine kadar Türk Kürt ayrımı yoktu
    2 emperyalizmin silahı olarak görüyorum zaten churcill yıllar önce lozandan sonra Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı kürtleri kullanacağından bahsediyordu bugünde ortadoğuda egemen olabilecek bir kuvvet olmamızı engellemek için pkk yı eğitiyorlar ve silahlandırıyorlar

0|0
    0|0
    • tamam da kardeşim , diyelim ingilizlerin kışkırtması iyorsun , bu adamlar niye kışkırıyorlar , mesela ingilizler ne diyor , haklarınız eliniziden alınıyor diyorda , kürtler hakları ellerinde iken yokmuş , hakları verilmemiş gibi mi algılıyorlar? demek ki ortada birşey var ki kışkırıyor bu adamalr

• hayatımın yarıdan fazlası doğuda geçti bende bilmiyorum sorun ne? devlet düşmanları betıdaki vatandaşlardan daha iyi şartlarda yaşıyor

• 1. Çeçenler ve uugurlar bizim ulkemizden toprak koparip ayrilmak istemiyor bu yuzden onlarin bagimsizligini destekliyoruz... Ayrica cecenlere ruslar tarafından uygurlara ise çinliler tarafindan zulüm yapiliyor biz zulme herzaman karşı olan bir milletiz.. Bu ulkede hicbir zaman kurtlere zulüm yapilmadi onlar bizim kardeslerimiz bölücülük yapanlar zaten kürt değil bunu bil... 2. Kurtlerin ayrilmak istedigini sen nerenden cikardin anlamadim ayrılmak isteyen yok ayirmak isteyen pkk var pkk'yi da kullanan ermeniler, yahudiler ve hriatiyanlar var yani soyle diim guzel kardeşim bizim kimseyle bir sorunumuz yok ayrilmak isteyen kürt de olursa gitsin kuzey irak'a orada zaten kürt yönetimin de olan bir devlet var bu ülkeden gram toprak verilmez kimseye... (Haa sen ben türküm demissin bende kürdüm sende bunu bil)

0|0
    0|0
    • ha senin topragından değil baskasının topragından toprak koparmak istemesi normal oluyor yani. cecenlere ruslar tarafından herhangi bir işkence uygulanmıyor hemde hiç. tamamen şeriat istemlerinin sonucunda isyan ediyorlar tıpkı ışidin yaptııgı gibi. ayrıca ben soruda türküm demedim burdan bile nasıl anlama yetinin düşük oldugu kendini ele veriyor

• çok basit
    1- onlar bizim aleyhimize değil düşmanımızın aleyhine
    2- uygurlar kan kardeşimizdir çeçenler ise bize destek çıkan kardeşler
    3- uygurlar rahat bir şekilde dini ibadetlerini bile edemiyorlar çeçenleri bilmem

peki kürtlerin sorunu neydi?
    sen hangi hastaneye gittin de sen kürtsün seni iyileştirmeyiz dediler
    veya hangi okul bir kürde sen kürtsün okuma demiştir?

0|0
    0|0
    • hangi hastaneye gittin de kürt diye iyileştirilmedi olmadı ama türkçe bilmediği için doktor tarafından azarlanan hastayı bizzat gördüm , ayrıca hastane ve eğitim koşulları dogu ve batıda bir mi , eşit önem veriliyor mu buna da dikkat etmek lazım gelir

• sen bu hastane'de gördüğün olayı anlat
      eğer o hasta TC vatandaşı değilse zaten Türklerin kendisi bizzat tepki verir

ayrıca doğu batı başka konu
      doğu'da Türkler de var bunu da unutma
      eğer bu doğu batı Türk-kürt yüzünden farklı olsaydı bu olay böyle olmazdı

ondan ötürü d. bakır hakkari gibi yerlerden bahsediyorsan oralar polise taş atıldığı bölgelerdir. elbette ki orda gelişim olmaz.

• Dostum onlar zaten Özerk bölgelere sahipler. Kürtlerin hiçbir zaman devleti olmadı hak talep etmeleri saçmadır. Onun dışında bütün Türk devletleri savaşmışlardır, toprak kazanmışlardır. Birden bire hortlayıp bizim hakkımız var hewal foşik dövlet tc demek saçma kardeşim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...