Türkiye'de yasamak nasil :)?

Biliyorum, bu sorunun farkli farkli cevaplari olabilir. Ben yurtdisinda kaliyorum ve master'i bitirdikten sonra Turkiyeye kesin donus yapmak istiyorum. Avrupa diye hayal eden cok insan var ama gercekten burada hayat yok. Saat 18:00'dan sonra hayat bitiyor. Herkes evine cekiliyor, yemegini yiyiyor ve yatagina giriyor. Her gun ayni gun, monoton hayat. Tabiki benim Turkiyeye tatile geldigim gibi, orani vatandasi olarak yasamak ayni degildir. Kesin donus yaptigimda nerede yasamayi tavsiye edersiniz? :)

0|0
2|15

En İyi Erkek Görüşü

• Geliş sebebin hayatın monotonluğu ise buradaki alışma evresinden sonra burası daha sıkıcı gelecek. İnsanlar burda da robot gibi eğlenmek için parası olur, vakti olmaz, vakti olur parası olmaz. Kalabalık bir şehir dersen İstanbul her milletten insan mevcut, hem kalabalık hem insanları sıcakkanlı olsun dersen İzmir, yok ben kalabalık istemiyorum dersen Bursa, Eskişehir olabilir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Biz burada çok eğleniyoruz boşu boşuna sıkılma oralarda.
    Yozgat - Çorum tarafları çok süper, oraları özellikle tavsiye ederim...

2|0
    0|0
  • Türkiyeye gelinir mi ya eve döneceğim meçhul onuda geçtim evde bile garanti değil daha demin haber okudum 23 yaşında ki kızı öldürmüşler yaşanacak gibi değil gelme

0|0
    0|0
  • Gel gel bizim buralar çok hareketli, terör, taciz, tecavüz kopuyoruzzz gelll. saat 18:00''den sonra çok aktifiz biz.

haşırt.

1|0
    0|0
    • Haha biliyorum, her gun buradan haberleri takip ediyorum. Turkiyenin gidisati cok kotu. Allah sonumuzu hayir eylesin.

• Avrupa da ülke mi varmış. Türkiye gibisi yok.

0|0
    0|0
  • Harika

0|0
    0|0
  • Harika

0|0
    0|0
  • çok zor

0|0
    0|0
  • Bizler secilmisleriz herkese nasip olmaz 😄

0|0
    0|0
  • Yaşamak yaşamak olalı böyle yaşamak görmedi.(TÜRKLER çıldırmış olmalı ) :))

0|0
    0|0
  • Kötü :)

0|0
    0|0
  • Gel bizde yaşa

0|0
    0|0
  • Hangi ülkede yaşıyorsun?

0|0
    0|0
    • Hollanda. Vergileriyle cebimizi kuruttular. Ondan ziyade burada bir yerlere gelmek icin iki yuzlu olman gerekiyor. Evinde Turk, disarida gavur gibi yasaman gerekiyor maalesef. :(

• Aynı şeyi burada biz yaşıyoruz. Eğer mülteciler gitmezlerse 15-20 sene sonra burada dükkan kuracaklar, şirket kuracaklar. Ellerinin altında Türkleri çalıştıracaklar. Hepimiz bundan nefret edeceğiz. Yani onların yaşadıklarını biz yaşayacağız.

• Zamaninda disaridan gelen iscilere cok ihtiyaclari oldu, örnek olarak babam mesela. Cok farkli kulturlerle bir arada yasiyoruz, birbirimize destek cikiyoruz. Bu elke gercekten yabancilarla (bizler) ayakta duruyor.

• seninle evlenip hollanda vatandaşı olmak var asdasd

0|0
    0|0
    • Sandigin gibi kolay degil burada yasamak. Turkiyeden buraya gelen damatlar cok. Bir kac sene dil skintisini cekiyorlar ondan sonra fabrikada surunuyorlar. Burada Hollandaca dilin yoksa, meslegin olmasida okadarda zor.

• öğreniriz canım ne olacak :D

• Hadi bakalim :D

• biz her akşam diskodayız zaten burda. Hergün işinden olan insanlar oluyor, haberleri açtığımızda hergün üzülüyoruz, eğitim için para bulmakta zorlanıyoruz ve ailemizin zor durumda kalışını izliyoruz, 5 liraya benzin alıyoruz birde arabamız varsa tabi. keşke 6dan sonra herkes evinde oturup tv'sini izlese. huzur lüks bu ülkede. Okuduktan sonra asgari ücrete çalışır, akşamda diskoma giderim artık.

0|0
    0|0
    • Kesinlikle katiliyorum size. Bende burada her gun haberlere bakiyorum ve cok uzuluyorum. Ne kadar kotu seyler olsada icimde yine bir huzursuzluk var. Vatanimi topragimi cok ozluyorum.

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...