Hem namaz kilip hem alkol kullanmak, dovme yaptirmak ne demek?

yani gunah isle isle sonra namaz kilip duzelecek mi?
namaz kabul olur mu ki

0|0
13|27

En İyi Erkek Görüşü

• Bunun +/- yapıp birbirini götüreceğini düşünemeyiz. Ama her birinin bir değeri olduğunu düşünebiliriz. Ki şöyle bir durum var bu paradoks haline gelmiş oluyor bu şekilde.
    Namaz seni kötülüklerden koruyor ise günaha yaklaşmaman, ya da yaklaştırmaması lazım. Günah seni iyiliklerden ve ibadetten alı koyuyor isede, ibadete yönelemiyor olman lazım.
    İkisi bir arada olabilirmi diye bana sorarsan, kişisel fikrim evet olur, bu sadece kişiyi ilgilendirir. Ama dinin genel bakış açısı, bu durumu bir paradoksa sürükler.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kel basa simdir tarak demek

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Her insan yaptıklarından sorumludur bu yüzden bunu Allah bilir kabul edecek olanda o etmeyecek olanda.

1|0
    0|0
    • tamam bunu bende biliyom :D

• Ee tamam işte. Bu yüzden herkesin ibadeti kendine neticede günahsız insan yok hangimiz kul hakkı yemiyor ki? Mesela kul hakkı yiyenin namazı kabul olur mu? diyede sorulabilir yani her canlı günahkardır bu yüzden en az hasarla atlatmak lazım :)

• ben bile bile yapmaktan bahsediyom karsesim
      onlar oyle bir yapiyo ki
      hani sanki her halti yerim sonra Allah affedir gibisinden

• Bırakta Bunun Kararını allah versın. Kul Kim ki Allah adına Karar alıyor onun adına konusuyor. ALkol iç ince Sapıtıyormusun Tmama gunah Elin kızına sarkıp Rezaletmı cıkarıyorsun gunah Haaa Alkol içiyorsun Sofradan kalkınca adam gıbı evıne gıdıyormusun Sosyal ıcıci dedıgımız gıbı davranıyorsan adamsın
    Gelelım Dovmeye Abdestı tutmaz Dovme derının altında kalıyorsa Abdesti tutmaz dıye bırsey yok Abdest te esas Suyun derıyı temızlemesı , ustunu tabıkıde, Vucudu temızlemesıdır. Geçici dövmelerde derının ustunde yapıskan olarak kaldıgı ıcın abdest tutmamsı var buda kulagına kupe olsun benden. Aç Araştır Googledan dostum

0|0
    0|0
  • herturlu rengi tatmak demektir

1|0
    0|0
  • İnsan gibi yiyip at gibi s. çmak demek

1|0
    0|0
  • Namazla eşitleyeceğini zannediyor

1|0
    0|0
  • namaz kabulu Allaha kalmış

1|0
    0|0
    • dogrudur fakat adamin yemedigi halt kalmamis ustelik yani her cuma namazda

• :D :D otur 5

• Ben de namaz kılıp Allah'ın adını ağzına alıp, her türlü ahlaksızlığı, dolandırıcılığı ve kul hakkına girmeyi cidden anlamıyorum.. Sizce bu ne demek?

1|0
    0|0
  • Kabul olur ama sevap alamiyor

1|0
    0|0
  • Mallık bence

1|0
    0|0
  • Bunu sorgulamak bize düşmez Allah bilir kabul olup olamayacağını sonuçta adam ibadet ediyor çoğu kisi namaz kılmıyor...

1|0
    0|0
  • Hiçbirimizin haddi olupta laf söyleyeceği bir durum değil.

1|0
    0|0
  • Bazı kızların başını kapatıp altına sıktırmalı kot pantolon giymesine benzemiş bu iş..

Bişeyi yapacaksan ya hakkını vereceksin ya da hiç başlamayacaksın..

0|0
    0|0
  • Günah ayrı sevap ayrı, soru saçma

1|0
    0|0
  • Ne emmeye geliyo ne gömmeye geliyo iki taraftan birini secmek gerek

1|0
    0|0
  • Allah bilir tabisi
    Ama namazın kabul olacağını sanmıyorum

#DetaylaEvleniyoruz

0|0
    0|0
  • allah bilir

1|0
    0|0
  • Hatalardan ders çıkaran en güzel kişiler tevbe edenlerdir gibi bir hadis vardı sanki

1|0
    0|0
  • Hiçbir şey namazla bitmez, herşey namazla başlar.

1|0
    0|0
  • Günah işlemek namazın kabul olmasına engel değildir elbette bunları yapmadan namaz kılmak daha güzeldir ama bunları yapıyorum diye namazı da terk etmek doğru değil tabi namazın anlamını bilen bunları işlemez o ayrı mesele

0|0
    0|0
    • namaz kabul olmaz demiyom
      sadece namaz kurtarir beni diye vara yoga gunah isleyenler var
      yani her halti yiyola sonra gunahsiz gibi camiye gidyola
      ertesi gun yine gunah isliyola bilerek

• Tabi ki haklısın Allah bilir ama onlar hüsrana uğrayanlardan olabilir

• hem namaz kılıp hem alkol mü kullanıyor yoksa alkol kullanıp dövme yaptırmış eskiden sonra namaza mı başlamış. eğer 2. gibiyse allah affeder.

0|0
    0|0
  • Pazar günü kiliseye de gidiyo mu

0|0
    0|0
  • Hayatı dolu dolu yaşamak 😀

0|0
    0|0
  • En tehlikeli insan tipi ama kendi bilecegi is tabi dini vazifeleri

0|0
    0|0
  • bir gunde dort mevsim yasiyor

0|0
    0|0
  • Allahla kulun arasına 3. Kişi giremez karışma sen

0|0
    0|0
  • Allah bilir

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Bilemem. On uç on dort senedir namaz kilmiyorum ama dediğin şartlarda namaz kılan insanlar da hoşuma gidiyor. Günah sevap ayrı ayrı. İçerek allahi reddetmiyor sonuçta.

1|0
    0|0
  • dövme ve namaz bir arada olmaz

1|0
    0|0
  • Namaz kılmak kimseyi cennete götürmez. Ama günah işliyor diye ibadet etmeside yanlıştır demekte olmaz. Allahla kul arasında...

1|0
    0|0
  • Toplama bilgisayar gibi bişey

1|0
    0|0
  • Onu sadece allah bilir

1|0
    0|0
  • Allah bilir kardeşim kurcalama..

0|0
    0|0
    • kurcalamadim sadece sordum

• Alkol icen birinin 42 gündü sanirim yanlis olmasin namazi kabul olmaz.. dovme abdest geçirmez.. Ama Allah bilir

• Alkol olayı için halk arasında 42 gün cünupsun diye fetva verilir ama hiç bir kaynakta böyle bir şey görmedim. Ayrıca dövme abdest geçirir. Gusüle engel değildir. Lakin günahtır...

• Kabul olmaz

0|0
    0|0
  • Niye kabul olmasın. Icki genelde dertten içilir.

0|0
    0|0
  • altı k*rhane, üstü tophane.

0|0
    0|0
  • BEN ZİLLİYİM DEMEK

0|0
    0|0
  • Ya Camiye gidin ya da kiliseye

1|0
    0|0
  • hepsinin günahı ayrıdır birbirine bağlanamaz ama