Ateistim ve başörtülüyüm peki insanlar neden şaşırıyor?

Ateistim ama başörtülüyüm peki insanlar neden şaşırıyor? Madem herkes istediğini giymekte özgür o zaman örtünürümde,çarşafada girerim. Nedir bu insanların ön yargısı. Müslüman bir kız açılmakta ne kadar serbestse ateist bir kızda örtünmekte o kadar serbesttir.

Güncellemeler:
kızlar hepiniz hakaret etmişsinisiniz sişz misin özgürlükten bahseden

1|0
18|36

En İyi Erkek Görüşü

• Istedigin şekil yaşa
    Kafana göre yaşa
    Inanmak zorunda degilsin, toplumda çok şeyin degişmesi lazim

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sana destek veriyorum her zaman da şu fikri desteklerim ; başörtüsü dini amacı dışında da takılabilir ve kimseyi ilgilendirmez bu bir , eşarp da hem dini hem de aksesuar olarak kullanılabilir 70'lere bakarsanız görürsünüz zaten..

1|0
    0|0
    • Tesekkur ederim gorusunuz icin :)

• Ben teşekkür ederim , nasıl ki rahibe kıyafeti giyince rahibe olunmuyorsa türban veya eşarp takılınca da müslüman olunmuyor..✌🏼️

Erkekler Ne Diyor 35

• Teknik olarak elbette tesettür kullanıp kullanmamak sana kalmış ama ; ateizm genelde tesettüre zihniyet olarak karşıdır. Seni bilemem ama genel olarak ateistlere göre , biz inanan insanlar olmayan bir varlığa tapınıyoruz çünkü biz onlara göre aptalız. Toplumdaki bazı zeki insanlar güya toplumu kontrol altında tutmak için Allah diye bir yalan uydurmuş ve güya bizde saf ve cahil olduğumuz için buna inanmışız. Ve son olarak ; önüne gelenle yatmak , uyuşturucu madde kullanmak ve çeşitli kötülükler dahil olmak üzere insanın canının her istedigini yapması dururken dine inanıp bunları kendine yasaklaması büyük aptallık ve onlara göre biz hayattan tat alamayan aptallarız. Bunca şeye karşı çıkan ateizm doğal olarak tesettürede hoş bakmaz. Bana kalırsa sen arada kalmışsın. Ne ateistsin ne mümin (İnanan kişi)

0|0
    0|0
    • Bende dedigin tip ateistlere karsiyim sevmiyorlarsa bile kabullenmek zorundalar

• Bir şey demedik, istediğin gibi giyinebilirsin.

2|1
    0|0
    • Pardon akıllı telefonla aşağı inerken yanlışlıkla beğendim.

• Başı örtmek zaten sadece İslamiyette yok zaten. Bir çok dinde ve kültürde çeşitli örtünme koşulları var. Mesele zaten zihin olarak o örtünmenin bilincinde olmak. Sen takma milleti boşver gitsin genç 😉

2|0
    0|0
  • Haklısın. Sekülerist olabilirsin. Ben de ateistim fakat seküleristim. İnsanlar inancı olmayınca namussuz olduğunu falan düşünüyorlar :V

1|0
    0|0
  • ironi yapmak istedin sanırım.
    baş örtüsünü güzel göründüğü için takıyorsan sıkıntı yok ama günah vs diyorsan kendinle çelişiyorsun

0|0
    0|0
  • haklısın da ateistler genelde mantıklı olur neden örtülüsün hani benim örtünmekte göremedigim mantık nedir :)

0|0
    0|0
  • peki neden kapalısın merak ettim

1|0
    0|0
    • çevre baskısı diyelim yoksa kolay değil çevremde açık gezmek

• çevreme söylemem zaten az çok başka insanlar biliyor

• anladım.. ama tabi dediğin gibi açık giyinen giyinir kapalı da ama bence hani kapalı giyinmesen daha iyi olur.. yine de hayat senin

• Hiç şaşırmadım ben..

1|0
    0|0
  • AHAha iyi troll :D

3|0
    0|0
  • Dünya yuvarlanıyor artık.

0|0
    0|0
  • baş örtüsü dinlerde emredilen bir şey olduğu için şaşırıyordur belki insanlar ve gerçekten garip bir durum bu.

0|0
    0|0
  • kenndini doğru anlatmamışsın soruda çevre baskısından dolayı kapalı olduğunu belirtmen lazımdı kendi isteğinle örtündüğünü düşünmüyorum çünkü

0|0
    0|0
    • çevre baskısıda var ama birde taciz falan azaldığı için

• o tacizde çevreyle alakalı tabiki oturduğun semtle felan

• "Tanrı varsa onu kim yarattı?" cevabı olmayan sorusu kadar saçma istediğini giymekte özgürsün yakışıyor diye giymek olabilir en az yakışıyor diye kapanan müslüman geçinen bir kız kadar senin ki en hayırlısı olur

0|0
    0|0
  • Maşallah 😃

0|0
    0|0
  • Karakter meselesi

0|0
    0|0
  • Senin gibi ilahiyatçı arkadasim var

0|1
    0|0
    • Olabilir ama insanlar bunu anlamiyor gercekten insanlardan biktim

• :( saol artik alismam gerek bu insanlara

• Alisirsin artik

• Kıza bak hem kapalı giyinmek özgürlüktür diyo hem de çevre baskısı yüzünden kapanıyorum diyo hayatın ful çelişkili kızım kendine bir yol seç

0|0
    0|0
  • Alışılagelmiş bir durum olmadığındandır. Ben bile merak ettim örtünme sebebini...

0|0
    0|0
  • enteresan geliyor evet :)

0|0
    0|0
  • işte klasik ateist kafası mantıksızlıkda son nokta.

1|0
    0|0
    • seni hep cinsellik kategorisinde buluyorum. peki bir musluman olarak buda mantiksizlik değil mi

• yooo değil ben müslümanım ama dindar olduğumu iddaa etmedim.

• cennetteki babamiz isa seni korusun..

0|0
    0|0
  • Arkadaş inanç için tesettür lü değil giyim tercihi için tesettürlü

0|0
    0|0
  • kafan çok iyi kank

0|0
    0|0
  • Hayat çok garip insanlar acımasız bayan

0|0
    0|0
    • birde kızlar özgürlükten bahsediyor. bizim kızlara özgürlük çok bile kendini bişey sanıyorlar

• yok ya kadın tribini bende çekemiyorum kastettiğim oydu

• Hıhım bende çekmiyorum kadın tribi 😊

• eee napalım şimdi, her kapalı müslüman her açık gayri müslim değilya olabilir

1|0
    0|0
  • Başörtüsü Allah'ın emri olduğu ve asıl amacının onun rızasını kazanmak olduğu için tuhaf geliyordur insanlara.
    Bu durumda sende çelişiyorsun.

0|0
    0|0
  • ateistsen nasıl örtünüyorsun anlamak güç

0|0
    0|0
  • Başını örtme sebebin nedir peki? Hani baş örtüsü dini simgedir, herkes o yüzden farklı düşünmüştür

0|0
    0|0
    • çevreme ayak uydurmak için hemen hepsi örtülü bizimkilerin ben açık olunca rahat olmuyoır

• Biliyorlar mı peki ateist olduğunu

• Bilmiyorlar yinede farkli olmsami istemiyorlar

• Aferin

0|0
    0|0
  • Allah bağışlasin kaç aylık?

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 17

• tatlım islamda tesettür emirdir yani bir giyim tarzı olarak değil inanç meselesidir zaten inançlı bilinçli olarak yapmıyosan bunu herhangi bir hükmü yoktur ama tesettürlü olduğun zaman kendini rahat hissediyosan bence bırak herkesi kendi ateistliğini sorgula beni yanlış anlama sadece ateist olman yanlış bir durum burda örtülü olmandan ziyade

1|0
    0|0
    • yok ablazaten şikayetçi değilim örtünmekten hani örtününce çevre baskısı ve tacizler azalıyor. benim dert ettiğim önyargılar

• gerçekten huzur verdiği doğru çünkü insanların bakış açısı değişiyor bana karşı

• sende islama ölümü ve hayatı yaratan Rabbimize karşı bakış açını değiştirmelisin canım benim emin ol Şu an yaşadığın huzurun kat kat fazlasını yaşıcaksın

• neyin kafası bu ya

1|0
    0|0
  • Neden kapalısın peki inanmıyosun anladım onu peki neye hizmet ediyosun onu anlamadım

0|0
    0|0
  • Haklısın kimsenin karışma yok zaten

1|0
    0|0
  • Başörtü bir giyim tarzı veya bir stil değil önce başörtünün anlamını öğren

1|0
    0|0
    • o zaman müslüman kızlarda açılmasın ok

• , siz önce bir saygıyı öğrenin.

• beyin felan var mi?
    yok galiba...

1|1
    0|0
  • peki neden örtülüsün neye dayanarak

0|0
    0|0
  • bariz troll

0|0
    0|0
  • Bence güzel bir görüşe sahipsin. Hoşuna gittiği için başörtülüsün. Bende kapansam hoşuma gittiği için kapanırım. Dinle minle olacak işler değil bu. Müslümanların çoğu nasıl açık ise Ateistler de başörtülü olmakta özgür.

0|0
    0|0
  • Hm enteresan

0|0
    0|0
  • Bu soruyu sormak dikkat cekmeyi mi çalışıyorsun

0|0
    0|0
  • kusura bakma bu kadar geniş olamayacağım. keyfine mi kapanıyorsun peki? fantezi olsun diye?

0|0
    0|0
  • Erkeklerden korunmak için mi örtünüyosun?

0|0
    0|0
    • Yani o da var

• Haklisin çünkü ön yargi var her konuda

• Ya Camiye git ya da kiliseye

0|0
    0|0
    • Ben onyargilarimi coktan kirdim. kilise, haham vs. bana farketmez. Yani bana heryer trabzon :)

• Sadece şunu merak ettim. Atesit olup da kapanmaktaki amacın ne? Basortusunu rezil etmek falan mi? Dediğin doğru muslumanm diyen bir kız aciyor bu dogru degil. Ama neden kapalisin. Kapandiktan sonra mi atesit oldun.

0|0
    0|0
    • Biraz cevre baskisi. hem ortunmek daha rahat insanlar sana farkli gozle bakiyor. mesela ben acikken kimse sevgilim olmadina inanmazdi simdi yok diyorum tamam diyolar. birde ortunmeyi yakistiipriyorlar bana bende tamam diyorum

• bir kitap var henüz okumadim da kitabın adı tam su anki duruma uydu "Allah'sız muslumanlik" :)
      Peki ateistlik konusunda yeterli bilgi ye sahip misin. Yoksa ibadet etmemekle alakalı mi böyle düşünüyorsun.

• Sanırım süslümanlara gönderme yapmissin :-D geç şarj ediyorda benim.
      Çevre baskısıyla kapanan o kadar insan var ki ve de cazibe aracı olarak kullanan... Kapanmak zor bir eylem olmalı. Çünkü kapanmak somut değil soyut bir fiil...

• sen şaşırmışsın gibime geliyor, bandana tak ama türban inanmayana ne biliyim saçma..

0|0
    0|0
  • İyi yapıyorsun boşver, nice müslümanım diye geçinen kızlar sırf moda olsun diye kapanıyor.

0|0
    0|0
    • bak gördünmü , yazan diğer kızları sorsan hepsi müslüman sözde açılmışlar sonuna kadar bide kalkıp ders veriyorlar bana. örtünseler ilk kendileri modaya göre örtünecekler

Yükleniyor...