Herkes insanlıktan bahsediyor. Nedir bu insanlık? Kurtarmak mı? Katlanmak mı? Tahammül etmek mi? yardım etmek mi? Bunları hayvanlarda yapıyor, sahi sizce insanlık nedir?

0|0
9|2

En İyi Kız Görüşü

• İnsanlık demek karşındaki insanı tüm hatalarıyla, kusurlarıyla sevip saygı duymak, onu kabul etmektir. Zorda olanın yardımına koşmak, kötüye kötülükle değil iyilikle karşılık vermek ama yeri geldiğinde de mesafeyi korumaktır. İnsanlık karşındaki insan olduğu için sevebilmektir. İnsanlık ırkçılık yapmamaktır. Karşındaki insanın dini, mezhebi, dili ne olursa olsun onu olduğu gibi kabul etmek ve hani derler ya ''Yaratılanı severim yaradandan ötürü.'' İşte öyle sevmektir. İnsanlık ne kadar darbe alırsan al yine de insan kalabilmektir. Para için kimseyi satmamak, kimsenin önünde eğilmemek, paranın kölesi olmamaktır. En yüce kavramın sevgi ve iyilik olduğunu bilmektir. Kimseye hiçbir şeyinle ; ne paranla ne dininle ne yaptığın ibadetle ne makamınla gösteriş yapmamaktır.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 8

• yardımlasmak ve sevgi göstermek

0|1
    0|0
  • Çok güzel bir soru sormuşsun :) İnsanlık benim için başkalarına yardım etmektir, kendini başkaların yerine koymak ve o kişiyi anlamaktır, egoist olmamaktır ve empati kurmaktır :)

0|1
    0|0
  • Hepsi

0|1
    0|0
  • Farazi bir kavram

0|0
    0|0
  • bilmiyorum jsjsjjssjshdjs

0|0
    0|0
  • İnsanlık ölü ve ben o insanlıgı hicbi zaman ranıyamadm , sanırım tanıyamıcam da

0|0
    0|0
    • Hayatının baharında, ne gördünde insanlığa karşı umudundan oldun, insanlığı gözünde neden öldürdün be kardeş?

• hayatımı biliyor musun da konusuyorsun?

• Bende bilmediğimden sordum

• sallamaktır

0|0
    0|0
  • En az kendin kadar karşı tarafı düşünmek anlamak

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...