Biz Türk milleti olarak neden herşeyde birbirimizi kandırmaya çalışıyoruz?

Neden hırsızlık, dalavere, yalancılık bizim toplumda almış başını gidiyor? Her şeyin kısayoldan bir çaresini bulmaya çalışıyoruz?
Avrupa müslüman olmadığı halde her konuda bizden daha iyiler.
Arkadaşımın evine hırsız girmiş İngiltere de hiç sorun etmedi... Benim beyanım yeter şu kadar malım vardı dediğinde ödüyorlar dedi.

• Tembel bir milletiz.
    11% (1)29% (2)19% (3)Oy Ver
  • Eğitim sisteminden kaynaklanıyor.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Ekonomimiz iyi olmadığı için.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Demokrasi ve adalet kültürü yerleşmemiş
    33% (3)0% (0)19% (3)Oy Ver
  • Hepsi
    56% (5)71% (5)62% (10)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• özümüzden uzaklasıyoruz.
    müslüman değiller ama müslüman gibi yaşıyorlar.
    cogumuz müslüman ama müslüman olarak yasamıyor. bundan kaynaklı

0|1
    0|0
  • Hepsi

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Nerden tutsan elinde kalıyor. Varan 1. Ben ağız kokusu çekiyorum. Para kazanıyorum. Araba almaya karar veriyorum. Gidiyorum alıyorum arabayı. Adam arabası hasarlı temiz diye bana satıyor. Ulan şerefsiz köpek senin arabandaki senin zamanında olan bir zararın bedelini ben niye ödüyorum. ya da arabayı tamire götürüyorum benim sağlam arabama zarar veriyorlar. ya da hasar sorgusu atıyorum hasar kaydı gelmiyor sonra kaskolayacam araba pert çıkıyor. Benim günahım ne. Varan 2. İnternet hizmeti alacağım açma bedelini ödüyorum açtırıyorum. Bir türlü bağlanmıyor. Hizmet aldığım servis suçu ttnete atıyor o elektirkçiye o internet sağlayıcısına. Ama arada mağdur benim. Ve ben iptal ettirmek istediğimde telefon trafiğine tutuluyorum. Açtırırken bir ehliyet fotokopisi ile açtırdığım hizmet kapatırken 70 yoldan uğraştırıyor. Ulan şerefsizler benim emeğimle kazandığım para ile rezil olmak zorunda mıyım? Varan 3. Arabayı sigorta yaptırdım. Benim hiç kazam yok. Expertizle tamirci ortak olarak 300 liralık parçayı 1500 lira saydırmışlar. Bunlar birikip en sonunda dürüst insanların cebinden fahiş fiyatlarla sigorta yapıyorlar. Varan4 Arabamı sattım sigorta iademi 4 ay alamadım. Varan 5. Et aldım zehirlendim. Varan 6. Bana dürüstlük ahkamı kesen adam benim cebimdeki iki kuruş paramı çalıyor. Bu dürüstlük nedense başkasına zorunluda insanın kendine değil mi? Varan 7 Adamın evine hırsız giriyor adamın malına kastettiği yetmiyor birde canına kast ediyor. Varan... Bitmiyor aklıma gelenleri saydım. Sağcısı solcusu chplisi akplisi koministi liberali inançlısı ateisti alevisi sunnisi lazı çerkezi Türkü Kürdü farketmez. Hepimiz dürüst olacağız. Yoksa gidişatımız hayra alamet değil. Sorunun temeli insanın kendinde başlar. Aile çocuğuna ufakken yerde cüzdan bulduğunda ya da bir bahçeden geçerken dalda asılı meyve görünce almaya yeltendiğinde bırak onu evladım bizim değil sahibinden izinsiz almamalıyız ya da sahibini bulup iade etmeli yoksada polise teslim etmeliyiz dediğinde başlar düzelmeye.

0|1
    0|0
    • Avrupalının biri bizim elimizde sadece Kuran ı Kerim yok demiş.

• Boşuna demiyorlar onların işleri bizim dinimiz gibi. Dinleri bizim işimiz gibi.

Yükleniyor...