İleride doğacak olan çoçuğunuzu söyleyeceğeniz nasiat ne olurdu?

Ögeday Oğlum veya Börte kızım ;

Bugün tam bir buçuk yaşındasın. Vasiyetnameyi bitirdim kapatıyorum. Sana bir resmimi yadigâr olarak bırakıyorum. Öğütlerimi tut, iyi bir Türk ol!

Komünizm bize düşman bir meslektir. Bunu iyi belle. Yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. Ruslar, Çinliler, Acemler, Yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.

Bulgarlar, Almanlar, İtalyanlar, İngilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, İspanyollar, Portekizliler, Romenler yeni düşmanlarımızdır.

Japonlar, Afganlılar ve Amerikalılar yarınki düşmanlarımızdır.

Ermeniler, Kürtler, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Lazlar, Lezgiler, Gürcüler, Çeçenler içerideki düşmanlarımızdır.

Bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı.

Tanrı yardımcın olsun

Bu dizeler Hüseyin Nihal Atsıdan alınmıştır ve aynısını çoçuklarıma yazacağım

0|0
6|0

En İyi Kız Görüşü

• Sevgili kızım, aypaçam. Sana en büyük tavsiyem hiç bir zaman erkeklere güvenme. Seni seviyorum ayağına evlenicez ayağına senden faydalanmaya çalışacakların kıçına topuklu ayakkabınla bir güzel tekmeyi bas. Bu hayatta senden daha değerli kimse olmadığını bir , l. Oku, kendini eğit, gelişir ve kimseye muhtaç olma.
    Sevgili oğlum, Umudum. Erkekliğini hiç bir zaman üstün bir vaziyet olarak görme. Zira 3 5 cm fazlan değil, zekandaki gelişmişlikler seni üstün hale sokar. Hiç bir zaman bir kadını ezme. Karın da olsa, kızın da olsa, çalışanın da, sokaktaki herhangi bir kadın da olsa asla ezme ve kimseye de ezdirme. Kadın anadır, seni doğurandır. kıymetini bil. Kızın olursa da benim adımı ver ona göre.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...