Haddimizi biliyor muyuz?

İsmet Bozdağ Kemal Tahir'in sohbetleri isimli kitabında anlatır.
Bir gün Kemal Tahir'in yanına cengaver bir genç gelmiş. Devrimci kardeş üstadın karşısına geçmiş ahkam kesmeye başlamış. İşte devrim, mücadele, marksizm filan. inceden Kemal Tahir'e de bazı eleştiriler yöneltmiş. Kemal Tahir yakasına sarılmış yiğidimizin "bak" demiş, "islamın şartı beştir. marksizmin şartı ise birdir. o da haddini bilmektir"

Bu anektod ta ki gibi Marksizm kominizm v. s degil, sadece ikili ilişkilerde acaba "Haddimizi Biliyormuyuz" diye sormak istiyorum..

Kendi adıma ben "Çok iyi biliyorum" :)

0|1
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• insanın kendinde belirlediği çizgiler vardır.. ve nerde duracağını bilir.. bir adım sizi boşluğa sürükleyebiliyorsa , yalnış bir sözde sizi yaralayabilir...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• insanlara anlayışla karşılıyorum kırmamaya çalışıyorum eleştirmemeye çalışıyorum sinirlendiğimde bazen bu sınırı aşabiliyorum ama haddimi biliyorum her zaman...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Kesinlikle evet, iman açısından şüphesiz, dünyevi açıdan hatalar olabilse de , Bilmezsek bildirirler elbet.. Çünkü HAK her şeyi görür...

1|0
    0|0
  • Hadsizligin ölçütü nedir? Bence haddini bilip bilmedigini sen bilemezsin, karsindakinin ölçütleri belirler bunu. Kendince bilmen de cok onemli degildir acikcasi :)

1|0
    0|0
    • Dediğin gibi herkes had dini yani sınırlarını kendi belirler.. Önemli olan o sınırları görüp durabilmektir durması gerekilen yerde..

• hadi bilmezlere hep değer yüreğimiz

1|0
    0|0
  • had benden sorulur,

1|0
    0|0
  • Bilirim :)

1|0
    0|0
  • bildikte noldu teyze

0|0
    0|0
  • Hadimi bilirim kimsenin hadsizliğinide alttan almam. Deveye sormuşlar neren eğri oda demiski sizene * . k

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Evet. Ama haddini bilmezler benim sınırımı zorlarlarsa hadlerini gösteririm. Öyle duruarda hadsizleşebiliyorum.

1|0
    0|0
Yükleniyor...