Sizce feminizm nedir?

Öncelikle bir feminist olarak, feminizmin "erkek düşmanlığı" olmadığını belirtmek istiyorum. Bu yanlış düşünceyi düzeltmek için bu soruyu sordum. Feminizm; cinsiyetlerin sosyal, politik ve ekonomik eşitliğini savunmaktır. Yani bir erkeğe eşitsizlik yapılırsa onu da savunmaktır. Doğrusu budur. Bu yanlış düşünceyi lütfen kafamızdan silelim. Feminizmi "erkek düşmanlığı" sanan hemcinslerime de doğru açıklamayı yapmış olayım. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• BENCE feminizm; erkek egemen toplumlardaki, hakları ve özgürlükleri kısıtlanan kadınların kısıtlanmaması için çaba sarf eden fikir birliğidir... bu insanlar erkek düşmanı değillerdir ama dediğim gibi erkek egemen toplumun yanlış davranışlarına karşı duran tavırlarından dolayı cahil kesimlerce erkek düşmanı olarak nitelendirilirler... hatta durumun farkında olan erkekler bile feminizme destek verebilir

1|0
    0|0
    • Harika açıkladın çok teşekkür ederim.

• rica ederim... cahillik zaten en büyük sorun, elden geldiğince aşmaya çalışıyoruz kendimizce.

En İyi Kız Görüşü

• Feminizm ile misandry i karıştıran çok. Kadınların toplumda eşit hakka sahip olmasını savunan bazı kadınlar bile maalesef toplum içerisinde ben feministim demeye çekiniyorar, artık kelimenin anlamı toplum içerisinde bozulmuş.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Maalesef Türkiye'de senin dediğin gibileri çok az. Geneli erkek düşmanı.

1|0
    0|0
    • Çok yanlış buluyorum. Tamamen cehalet maalesef ki...

• Bak mesela şu tecavüz olaylarında bile sorulan sorulara bakıyorum, bütün erkekleri bundan sorunlu tutan ve aşağılayıcı açıklamalar yapılıyor. Olay kişisellikten çıkarılıp, cinsiyetçiliğe getiriliyor.

• Alakası yok. Öyle namuslu, terbiyeli, düzgün erkek arkadaşlarım var ki o tecavüzcülerle cinsiyetlerinin bir olmasından utanan; ben utanç duyuyorum erkekler hakkında genelleme yapılınca.

• Ezilmişliğin eyleme dökülmüş isyanıdır

1|0
    0|0
  • Bence erkeklerin sahip olduğu bütün haklara kadınlarında sahip olmasıdır Eşitliktir

1|0
    0|0
  • sen öyle san tamamen öyle olduğunu belirtiyorumn bende

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Feminizm subjektif değildir, yani ne olduğuyla ilgili farklı görüşler olamaz. Ve senin tanımladığın gibidir, cinsiyet eşitliği.

1|0
    0|0
    • Evet tanımı bir tane ben de acaba insanlar feminizmi ne olarak görüyor diye merak ettiğim için siz ne düşünüyorsunuz diye sormak istedim.

• Anladım.. :)

Yükleniyor...