Arapları seviyor musunuz?

Biz soy olarak kardeş olmamamıza rağmen nefret ediyoruz bende nefret ediyorum. Siz seviyor musunuz.
not: ahlak dışında görüş yazanlar ailesini düşünsün. Sadece soruma cevap verin

0|0
4|7

En İyi Kız Görüşü

• Şu üç şeyden dolayı Arapları seviniz: Çünkü ben Arap’ım, Kur’an Arapçadır ve Cennetliklerin dili Arapçadır.” (Hâkim, el-Müstedrek, c: 4, s: 87; Beyhaki, Şuabu’l-İmân, c: 3, s: 34). Sahih bir hadistir. Pek çok kere altın ve para kurbanı olup hainlikleri vardır. Şahısların kendi günahı ve âdilikleri deyip millete mâl etmem

0|1
    0|0
    • Klavyem de ayrı biâdi gülücük değilde parantez onlar

• @YakıyosunHany Yazdıklarını okuma gereği duymadım sadece şuna cevap vericem. Muhammed yanlız araplara gönderilmemiştir. Sen diyorsun ki her peygamber kendi kavminin dilinde kitap getirir tamam doğru ama diğer peygamberler yanlız kendi kavminin anlamsını için kitap getirir. Muhammed ise sadece arap olduğu için arapça inmiştir kuran yoksa araplar daha iyi anlasın diye arapça indirlemdi yani Muhammed tüm kaianata gönderilmiştir sadece araplar için değildir arapların anlaması için arapça değildir kuran Muhammedin kendi dili olduğu için arapçadır. Yani Muhammed arap olupta kuran ona başka dilde indirilseydi şaşma olurdu ve bu akla mantığa sığan bir şey değil ayrıca dini inancın yoksa burda yalanlar atma.

• @YakıyosunHany

En İyi Erkek Görüşü

• @YakıyosunHany, İnancın olmadığı halde burada @LaVieEstUnJeu ile kendince muhalefet yapmışsın. Benim dinim bana, senin dinin sana geliyor burada akla. O nedenle,
    Kuran ilmi "dışardan inanmayanın" okuduğu ile, "inananın okuması" arasında dağlar kadar fark vardır. Çünkü Allah, dilediğine o ilmi ihsan eder.
    Sen ansiklopedi gibi bakarsın, inananlar ise hayatın bir sınav olduğunu bilip, ona kullanma klavuzu olarak bakar.
    Hadislere gelecek olursak, cümleye başlarken kendindeki hatanı görmeyip , en azından kaynağını belirterek örneklemiş ve sen gibi düşman değil, aksine eşit bakan kişiye muhalefetinin sebebi de çok "aşikar."
    Bak " Sahih bir hadistir diyen kişiye hiçbir konuda inanmıyacaksın çünkü kafasına göre onu sahih yapıyordur." bunu diyen sensin. Bu ' emin' lik nerden geliyor?

Kimse sana körü körüne inan demedi, her hadis, o zamanın olayları, tarihsel açıklamalarla birleştirilir. Mesele de adaletsizlik var ise, ayetlere yönelinir. Kalben kin tutmayan, zaten iyi yönünden de bakar.. Şimdi Arap olamayan arasında, hırsız, menfaatçi, sapık, hayvandan farksız olanı yok mu? O zaman Araptı Türktü ayrımı mı vardı, yoksa herkesin soyu belli değil miydi? Çoğunluk Araptı diye, onların arasındaki dışlanmışlar Araptı diye hepsi mi kötü? Şu an hangi Irktan olursa olsun, onlardan daha beter olanları yok mu kendi şu gün şu zamanımızda? Hadi tüm ırka düşman ol ve sevme şimdi?

Geçmişsin sonra da
    " İBRAHİM-4 ayet: Biz her peygamberi, ancak kendi kavminin diliyle gönderdik ki, onlara (Allah’ın emirlerini) iyice açıklasın." ( Kel ve NE alakaysa )
    ayetini örnek vererek kendi yorumunu, kendi düşüncelerini yazmışsın. Alakası Yok...
    Çünkü onun anlamı senin ansiklopediye bakışın gibi değil, her ayet Allah kelamıdır, sen ise kul yazısı gibi bakarsın.. Doğal olarak asıl anlamını bilmediğine ters düşene, alakasız cevaplarla muhalefet olursun.
    Dinime söven müslüman olsa derler.. Kimsin?
    Bilmediğine Yanlış ve ya Yalan demek senin haddine değil, ilim sahibi birinin işidir.

0|0
    0|0
    • Sonuç olarak, zamanın para ve altın hırsı ile kendi kendini helak edenler de dahil Kuran da zaten belirtir. Sen bu Hadisten, Açıklamasını yapana olabilecek en alakasız yerden " Arapları yüceltiyorsun" polemiğine girerek zaten İnsanları kendin eşit görmediğini göstermişsin.

Ama Kuranı anlamış olsaydın, Müslümanların "hiç bir ayrım yapmadığını ve onca kötü işler yapan ırkın bile, Allah katında eşit yaratıldığını, iyilikten olana bakılması gerektiğini, kişisel hükümleneceğini" bildiğini bilirdin..

Din, dil , ırk ayrımı olmadan hem de..

İftira ne kötüdür... Hele kalplerde olanı yalnız kendisi bilen Allah' a karşı, sen mi müslümansın diye hadsizleşmek...

• @NetGear @yisrael burda olmadığına göre sana teşekkür edeyim dedim :) hepsini okudum ogüne gittim biraz

• @LaVieEstUnJeu zaten o kadar açıklamamı onun anladığını sanmıyorum :)

Kızlar Ne Diyor 3

• pek sevmem

0|0
    0|0
  • yorumsuz

0|0
    0|0
  • Sevmiyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bır sorunum yok kanks

0|0
    0|0
  • İngilizlerin maşasıdır araplar.

0|0
    0|0
  • ne kardeşi kardeşim.

0|0
    0|0
  • Savaşta ihanet edip yanımızda olmadıkları için sevmiyorum. Ayrıca onlar da bizi sevmez. Kürtlerle yakın oldukları halde kürtler bile onları sevmez diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • soy olarak kardeş mi?

enteresan.

0|0
    0|0
    • hz. ibrahim ilk yahudi kabul edilir. iki oğlundan ishak'ın soyundan yahudi nesli türer, ismail'in soyundan arap nesli. her ikisi sami ırkındandır. Din olgusu bu iki ıkrdan gelir. Tüm peygamberlerde israiloğullarından gelir. En son Muhammed ise haşimoğullarından gelir. Yani Muhammed öz be öz israiloğullarınn kuzenidir

• Sana yahudi olduğunu kim söyledi okumanda sorun var sanırm.
      Biliyoruz her kesin atası birdir ama her ırk ayrılmıştır bir birinden her ırkın özelliği var bu yaratılış gereği.
      O zaman git sskerini öldüren ermeniye kürte kardeş de bağrına bas nasıl olsa aynı soydansınız ya.
      Ayrıca senin beyincik yapına bakarsak benimki gayet normal
      Din bilginde sıfır çok cahilsin

• kardeş sakin. konu çok başka yere gidiyor.

• Nefret ederim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...