Zengin Olmak İster misiniz?

Zengin Olmak İster misiniz?
Hayattaki amacınız çok zengin olmak ise, endohedral fulleren üretme işine girebilirsiniz – bu madde dünyanın en pahalı malzemesi (Gramı 145 milyon dolar).

İngiltere’deki Oxford Üniversitesi’nden bilim insanları, Designer Carbon Materials isimli şirketlerinde endohedral fulleren üretiyor ve yakın zamanda 200 mikrogramlık ilk örneklerini 32 bin dolara sattılar. Bu ağırlık miktarı, bir adet kar kristalinin ağırlığının on beşte biri veya bir tel insan saçının üçte biri kadar.

İlk kez 1985 yılında keşfedilen endohedral fullerenler, 60 karbon atomundan oluşan katı bir fulleren kafesinden oluşan küresel karbon nanoyapıları ve içlerindeki boşlukta ametal atomları veya azot, fosfor veya helyumu konuk edebiliyorlar.

Bunlar sadece pahalı olduklarından dolayı merak uyandırmıyor, azot atomları içerdiklerinde son derece uzun elektron dönü ömürlerinden dolayı zamanı tutma yeteneğini değiştirebilme özelliğine sahip.

Bilim insanları bunları atom saatlerinde kullanma ihtimalini araştırıyor – atom saatleri dünyada zamanı koruyan en kesin sistemler – Oxford’daki ekip gelecekte son derece kesin sonuç verecek her tür cihazların üretilebilmesinde kullanılabileceğini söylüyor.

Bunun sebebi endohedral fullerenlerin atomik saatlerin boyutlarını bir dolaptan bir mikroçip seviyesine indirebilecek olmasıdır, böylece telefonlarımıza kurabiliriz veya GPS cihazlarımızla eşleştirebiliriz.

The Independent‘den Doug Bolton, bunu nasıl yapabileceğimizi öğrenebilirsek 1 milimetre hassasiyete sahip GPS cihazlarına sahip olabileceğimizi söylüyor. Şu andaki GPS cihazlarının hassasiyetinin 1-5 metre civarında olduğunu da vurgulayalım.

Teknoloji SEIS fonunun müdürü Lucius Cary “Şu anda, atomik saatler bir oda büyüklüğünde. Bu endohedral fulleren, cep telefonunuza yerleştirilebilecek bir çipte çalışmasını sağlayabilecek”. diyor.

Konuşmasının devamında, Cary “bu teknoloji için çok sayıda uygulama olacak” diyor. “En bariz anlaşılanı da kendi kendine çalışan cihazlarını kontrol etmekte yaşanıyor. Bir şehir yolunda iki araba birbirine doğru geliyorsa, 2 metre içinde olup olmadıklarını bilmek yeterli değil, ancak 1 mm uzaklığa gelince yeterli olacak” diyor.

Endohedral fulllerenlerin astronomik maliyetiyle yarışabilecek, Dünya üzerindeki diğer malzeme de antimadde; NASA’ya göre gramı 61 trilyon dolar ediyor ve şu ana kadar hiç kimse antimaddeyi ticari olarak satmayı denemedi.

Mini atom saatlerinin taşınabilir cihazlarımıza yerleşmesi için yine de yıllar var, ancak Designer Carbon Materials şirketinin kurucusu olan Kyriakos Porfyrakis, Ars Technica’ya verdiği demeçte Birleşik Krallık ve Birleşik Devletler’den gelen araştırıcıların ilk endohedral fulleren numunesini satın aldığını ve incelemeye başladığını söylüyor.

#Kaynak: Sciencealert

#SerKan1923

@HalidBinVelid @Hüzün_Kovan_Kuşu @нейтральны @kaptanpırays @NeOlsun55insonu @_Öcüü_ @Sonra_danGurme @TheKerim54 @UntilTheGrave

@adıyook @AsetonAşkına @Asmalı-mescit @benaslındayoğumm @ismiyook @Kızılcıkk @minik_şirine @vuslat_vakti @чαğмυяeятešı

• Evet İsterdim.
    43% (10)69% (11)54% (21)Oy Ver
  • ALLAH (C. C.)'a Şükür Böyle İyiyim.
    57% (13)19% (3)41% (16)Oy Ver
  • Şöyle ki:
    0% (0)12% (2)5% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
12|9

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Paraya ihtiyacım var biraz

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• İsterdim

0|1
    0|0
  • ya zengin olsam kime fayda annemle babam sürekli kavga ettikten sonra barlarda sabahlıyom resmen zengin olunca istediğin her şey olursada bir mutluluk elde edemessin bendede öyle istediğim herşey varsada mutluluğum yok bakmayın benim öyle eğlenceli bişey olduğuma

0|1
    0|0
  • Böyle iyiyim , çok şükür..

0|1
    0|0
  • Evet isterdim

0|1
    0|0
  • Şükür diyelim. .

0|1
    0|0
  • Bana yetecek kadar param olsun yeter yükseklerde gözüm yok

0|1
    0|0
  • Çok aşırı zengin olmasam da istediğimi ve çocucuğuma istediğini alacak kadar param var. Bu dünyada açlıktan ölen o kadar insan varken daha fazlasını istemek haddim değil.

0|0
    0|0
  • İstemem. O kadar paranın hesabını vermek çok zor.

0|0
    0|0
  • kardeş biraz daha kısa tutsaydın iyi olurdu. Onun dışında paranın bereketi olmadığı sürece miktarı ne olursa olsun yetmez insana o yüzden Allah bereket versin

0|0
    0|0
  • istememmmm

0|0
    0|0
  • Zenginim zaten allaha sukur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Ben böyle iyiyim Allah'a şükür. Bu maddeyi de daha önce görmüştüm sanırım Dünyanın en yuvarlak maddesi aynı zamanda.

0|1
    0|0
  • İstediği kadar eşsiz değer biçilemez bir madde olsun bizim memlekete geldi mi eczanenin sigarayı bıraktırma standının yanında satılacak kaderi bu.

0|1
    0|0
  • Çok şükür durumum çok iyi. Böyle antin kuntin işlere de girmem. Allah olmayana daha çok versin. Az verip aratmayıp, çok verip azdırmasın

0|1
    0|0
  • Zenginliği bilmemde yazın yararlı olmuş sayende bir şey daha öğrendik. Mantıklı paylaşımın için teşekkürler dostum

0|0
    0|0
  • Evet İsterdim.

0|1
    0|0
  • Bu maddeyi bulmak aşırı zor; bulunsa dahi işleyecek mekanizma ve iş gücü için geceni gündüzüne katman lazım belki de bir ömür, yeterli hiçbir imkan yok.

0|1
    0|0
  • böyle iyim yazanlarin hepsi yalan atiyor

0|1
    0|0
  • zengin olmak isterim ama zenginliğine karsiyim

0|0
    0|0
Yükleniyor...