Nietzsche'nin sözü geldi aklıma,"kim namus ve ahlak şövalyeliği yapıyorsa, bilin ki en namussuzu o'dur?

Tecavüzcü öğretmenin profiline baktım şimdi. Berkin'e terörist demiş, Rabia işareti yapmış, kadınlara nasıl giyinmesi gerektiğini söylemiş, namus bekçiliği yapmış. Öğrencileri, sınıfta da ahlak dersi verirdi, sadece cansel'i değil, birçok kişiyi de taciz etti demiş
Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• Dervişin fikri neyse de zikri de odur.

İlber Ortaylı'nın Kanuni Sultan Süleyman hakkında muazzam bulduğum bir lafı vardı onun üzerinden izah edeyim:

Kanuni'nin devrindeki biri, sanırsam din alimiydi tam aklımda değil, aşırı titizmiş. Yani kirden, mikroptan, hastalıktan falan acayip çekinen, temizlik ve hastalık hastası, abuk bir adammış. Neyse bir gün hasta düşmüş, Kanuni ferman yollamış 'Kendisinin hasta düşmesi bizi derinden yaraladı, kendisinin bakımı için haslarına terakki ve bilmem kaç okka sabun gönderiyoruz. Artık ruhundaki hangi kir onu bu kadar dellendiriyor ise, dileriz ki artık temizlemeyi başarır' diyerek.

Kanuni'nin bu gözlemi, günümüzün ahlak kumkumaları için de aynen geçerli.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• O yazdığın başlığı görünce aklıma eski matematik hocamın anlattığı/söylediği birşey geldi. Yine Türkiye de bu tarz olaylar olmuştu falan üzerinden zaman geçti benzer bir konu açıldı. Dedi ki eğer bir adam durup dururken karşısındakine X benim dünya ahiret bacımdır derse inanmayın. O onun bacısı olsa zaten öyle bir konuyu düşünüp bacım deme gereği duymaz o konu aklına bile gelmez.

O adamın kadınlara yönelik şiddetle ilgili ders almış olması da ayrı bir durum zaten. Şerefsiz..

0|1
    0|0
  • Aynen katılıyorum

0|1
    0|0
  • Rabia işaretiyle alakasını çözemedim. Oluşturmaya çalıştığın algı gayet açık, haddini aşma bence.

0|0
    0|0
    • Sen daha anlayamazsın çocuk büyüde gel.. Senin benle siyaset konuşman için ya da islam la ilgili tartışman için biraz büyüyüp gelmen lazım önce bir oy kullan sonra tartışırız.. Cvp vermene gerek yok sen kendince haklısın ok

• Konudan uzaklaşmak için bin takla atmana gerek yok, kısaca tartışmayacağım desen anlardım. Daha fazla yazmazsan sevinirim, iyi akşamlar.

• Geri z.. lı ufaklık benim soruma yazıp bide bana yazma deme hadi oradan git sütü nü iç sinirlerimi hoplatma

• Aynen öyle. burdaki kezolar yarın evlenir anne olur akıl hocası kesilir ler

0|1
    0|0
  • Bu soz zaten bana hep dogru geldi cunku insanlar hep oyle yaptı

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Kötü ne çıkarsa bunun gibi yobazlardan çıkıyor işte. Kim namus bekçiliği yapıyorsa ondan korkucaksın.

0|1
    0|0
  • dün gizli kullanıcı bayan bir üye, o öğretmeni savunuyordu. neymiş kız iftira atıyormuş.

0|1
    0|0
  • Hz. Mehdi zamanında bile en büyük sorunu fıkıh hocaları yaratacak

0|1
    0|0
  • Simdi bende berkin terorist desem ya da baskasi ki bence terorist ayni kabami koycaksin

0|1
    0|0
    • hayır tabikide kardeşim ama burda anlatmak istediğim ağzıdan hep ahlak kelimeleri dökülen kendilerini hep iyi düşünüp karşısındakilerini kötü gösteren zihniyetin asıl kendi içinde ve dünyasında nasıl olduğunu anlatmaya çalıştım

• Yoo bu durumu iyi incelersek soyle bir analiz yapabiliriz. Bu kisi berkine terorist diyorsa, rabiaciysa ve namus bekciligi yapiyorsa kesin akplidir. E simdi bu kisi sanal medyada bunlari rahatca yaziyorsa zorla akpli olmamistir heralde. Yani bu dusuncelerini bilerek ve kafasindan gecirerek desteklemistir. Bu bize en azindan sunu gosterir. Demekki bu karaktersiz insan hukumetin ve ulkenin yarisinin destekledigi seyleri destekliyorsa , bu kizilerin icinden en az 1 kisi boyle karaktersiz cikmistir. Istersen bu tecavuz ve taciz olaylarinda isi yapan kisilerin hepsinin siyasi gorusunu soralim. Eger cogu akpliyse ki oyle. Bu bize akpnin destekcilerinin ortalamaya gore daha dusuk kalitede bir insan oldugunu gosterir. Daha dusuk kalitedeki insanlarin sectigi bir partinin de duzgunlugunden suphe ederim.

• @zorlurakip berkin terorist onu destekleyende terorist ama akp yi elestir saygim var vatanini satma yarin namusunuda satarsin sen karaktersiz

• Yanlış düşünüyorum niçe yi severim ama bu söz yanlış onu savunan yani #canseliçinsusma tagından destek veren herkes de o zaman namussuz anlamına gelir bu söz ile

0|0
    0|0
    • sen detayı atlamışın kardeşim detayda yazdıklarımı okursan ne demek istediğimi anlarsın

• Onu okuyarak cevap verdim zaten? Yani insanın içinde kötülük varsa vardır bunu gösterişte namus için yaptığı için değil o adamın zihniyeti kötü zaten ne kadar rabia işareti de paylaşsa ne kadar ahlak dersi de verse değişecek değil. Ama bu sözde geneli kastetmiş bende herkes böyle değildir öyle olsa bu durumda bunu savunanlar da o zihniyetin içinde olur demek istedim

• Hayır geneli olarak söylemedim elbette o doğru değil ama bakıldığı zaman bu tarz insanlar dışarda senden benden daha çok ahlak bekçiliği yapıyor onu anlatmaya çalıştım

• Valla ne dusunelim ki kardesim. Onun ve onun gibilerinin namusunu s*kiyim ben. Aslinda bu durum akpli olan tum kesimin cahil oldugunu gosterir de simdi bunu nasil analiz ettigimi anlayamazlar bu dini butun cahil tayfasi. Soyle ki.
    Eger ki boyle namus bekciligi yapan hiyar bu dedigin tipteyse ve berkine de terorist diyorsa, bu durum bize sunu gosterir. Berkine terorist diyenlerin de boyle bir potansiyeli olabilir. olmasa bile bu durum en kotu ihtimal berkine terorist diyenlerin hakliligini sorgulatacak bir durumdur.
    Bana gore akp li insanlarin nasil cahil oldugunu kanitlayan bir baska durum. Ezikler yemin ediyorum 😃. Dinin ve dindarlarin dogal secilimle nasil yavas yavas yok oldugunun farkinda bile degiller.

0|0
    0|0

• Gizi kullanici nasil yaptim la kendimi. yanlisla gizli kullanici yapmisim.

• Nasi oldu bu mk

Yükleniyor...