Evlenince soyadını değiştirmenin mantığı ne?

Bu konuda ne düşündüğünüzü merak ediyorum sizce bunun gereği ne

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• Eminim ki Mr & Mrs Smith veya Mr & Mrs Brown bu soyadı konusunu bizim Türk kızları kadar dert etmiyorlardır..
    Bizim kızlar nedense hep isyanlarda.. Hep bir sorgulama, hep bir muhalefet etme çabası..
    Kişisel görüşümü sorarsan bir kadının, bir adamın, ve ikisinden doğan çocukların bir "aile" olduğunu temsil etmek için ortak soyadını kullanmaları gayet güzel bir şey..
    Ha ille soyadını almak istemiyorsan alma.. ama biliyorum ki bu sefer de "çocuk neden soyadını babadan alıyor" tartışması olacak.. Ve en son erkek karısının soyadını alana kadar sürecek bu dırdır..

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• aile kavramını korumak aslında

0|0
    0|0
    • Elbette aile kavramını korumak için ama neden erkeğin soyadına geçiyoruz

• bazı evlerde bayan çalışmıyor yani okusa, işi bile olsa çocuğu oluyor onunla ilgilenmek istiyor veya iş+ev sıkıntı yaşıyor bırakıyor bu durumda eşinin imkanlarından faydalanıyor. Mesela hastane sigorta için düşün kendi soyadını kullansa kalır ama eşininki sayesinde faydalanıyor. Hayatın pek çok alanında bu durumlar var. Sebeplerden biri bu.

Erkekler Ne Diyor 6

• Kadın erkeği himayesine aldığı için Nüfusuna geçirdiği için Kaba olacak ama Kadın artık o eve, o aileye, o bireye ait olduğu için, o soya dahil olduğu için, soy adıyla yeri belirtiliyor kaydediliyor

0|0
    0|0
  • Sen değiştirme

0|0
    0|0
  • kimin olduğun belli oluyor

0|0
    0|0
  • edepsiz kadına zırh, edepli erkeğe zulüm elin kızı bir edepsizlik yapınca benim soyum niye lekeleniyor bu saçmalık kalkana kadar sperm bankası + taşıyıcı anne + 9 ay bekle sonra + onu dehle + evladını yetiştir oh mis. no dırdır no kapriz no woman no cry soyadımla mutluluklar...

0|0
    0|0
  • Benim soyadımi. almayacak kizi sutlarim

0|0
    0|0
    • Böyle düşünen bir erkeği şutlarim

• Üstünlük arayisindasin

• Alakası yok isterse benden fazla maaş alsın kendş ayakları üstünde dursun sorun etmem ama soy adı başka bir şey

• kabul ederim istemezse

0|0
    0|0
    • Sadece neden böyle bir şey var onu merak ediyorum

• Ben de ortak soyad kullanılmasından yanayım ama bu bana dayatilan bir şey olmamalı

• haklısın belki dayatılmadığı günleri görürüz öyle bir toplum oluruz bir gün o zaman şirinleri de görürüz :D

Kızlar Ne Diyor 3

• Aile butunlugu bence.. garip bulmuyorum.. meslek geregi soyadi kullanmak isteyenler zaten 2 soyadida kullaniyor..

0|0
    0|0
  • bence çok saçma erkekleri yüceltiyorlar bu düşünceyle :/

0|0
    0|0
    • Değiştirecek misin peki

• Sırf erkeği yuceltmek istemediğin için mi sacma buluyorsun

• bunun gibi ve kadının hayatı yaşam tarzı özgürlüğü kısıtlanıyor erkek himayesi altına giriyor peki neden? kadınların kaybedecek birşeyi var namus. peki erkekte ne var topluma göre hiçbir şey ama bana göre şeref haysiyet adamlık kaybetmek başlı başına bir unsur

• Kanun

0|0
    0|0
Yükleniyor...