Kariyerin için evliliği erteler misin?

İş hayatında hızlı adımlarla yükselebilmek için çok çaba sarf etmen gerekir. Bunun için evliliği erteleyip, kendini işine adar mısın yoksa ikisini bir arada götürebilirim diye mi düşünürsün?

4|2
179|152

En İyi Erkek Görüşü

• Benim çevrem de daha çok evlilik için iş hayatını erteleyenler var

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Çocukta yaparım kariyerde

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 151

• Akli basinda bir insan esas ailesini kurup oyle yikselir kariyerinde.. yillarca kurumsal firmalarda yoneticilik yapmis bir insan olarak sunu soyleyebilitim ki , cogu firma kariyerdeki ilk beyaz yakali yani yonetici pozisyonu olan., ornegin magaza muduru , bolge sotumlusu gibi unvanlara , evli personeli terfi ettirir
    . Cunku evli personelin hsyati duzenlidir.. isini yapar.. karsi cins pesinde kosup tum gun telefonda cikirt cikirt mesaj yazmaz.. is hayatini cogu insanin anlsmamasi ne garip.
    Bekar insani fazla yukseltmez kimse.. cunku bekar insanin , sorumlu oldugu bir ailesi yoktur. kafasina gore yasar. cabuk risk alip pat diye isten cikabilir.. yani kariyer icin aile kurmayi erteleyen. insanlar ancak yerinde sayar.. tum genclere tavsiyemdir.. yillarca siemens , digiturk, pepsico ve ipragazda yoneticilik yapmis bir insan. olarak soyluyorum.. bekar insana terfi vermedim.. veren yonetici de gormedim.. kuraldir buyuk firmalarda.. tek tuk istisnalar haric , bekar personel terfi edemez.. anca mudur yardimcisi ya da saha yoneticisi olur. Ve oyle kalir.. bilmiuorsunuz is hayatini anlarim. Ama atip tutmayin. Sonra cok. uzulursunuz.

0|0
    0|0
  • Evlilik dediğin şey kariyere mariyere mani değildir. Eğer kariyer buna mani oluyorsa o zaman bekarken de kariyer uğruna hayatı ıskalıyorsun demektir. Bu denli işe abanmak da insanlığa yönverecek veya en azından memleketin kaderini değiştirecek bir şey yapmıyorsan pek sağlıklı bir tutum değil.

1|0
    0|0
  • İkisini Bir arada götürebiilirsin. Tabiki Karşılıklı Anlayış ve Destekle Olucaktır. bu. Esasen Eş demekte Bu demek değilmi Anlayış destek ve Hayatta birbirine kol kanat germek. Bir çok ları sözlerimi duygusal ca karşılasada Hayatta karşılaşıcağımız zorlukları Yanımızda bize seven ve değer verenle Atlatmak istemezmıyız. Eeee Olgun bir İnsansan Eşinden Hayat Arkadaşından destek almayı hangi kadın istemez BEKLEMEz söylesene Bana. Doğru İnsan Tam Destek Olayın Özü Aslı Bu ;)

1|0
    0|0
  • Yeterli hatrı sayılır kazanıyorsan 3-4 bin yeter kariyeri napıcaksın mutlu olmadıktan sonra başlarım kariyerinden yanında sevdiğin kadın olmatıkdan sonra neyleyim kariyeri akşam oturur türk kahvesi içersin kariyerinle :)

3|1
    0|0
  • Gerekli koşullar mevcutsa evlilik kariyere engel değildir.

3|0
    0|0
  • erteledim
    mutluyum

2|0
    0|0
  • Hımm bilmem olabilir.

0|0
    0|0
  • abi ertelemesine ertelenir doğrusu bu zaten çünkü bir ömür boyu berbat işlerde az paraya çalışarak yıpranmak söz konusu fakat kariyer yapacam diye yaş da geçiyor. Sonra kızlar abi amca demeye başlıyor. evlenecek hatun bulamıyoruz. Hadi diyelim evlenip kariyer yapcan, ama anlayışlı eş bulmak da çok zor. şıp diye bulunmuyor.

0|0
    0|0
  • Kariyer için evliligi hali hazirda 3 4 yıl erteledim. Özellikle erkeklerin is hayatının ilk yıllarında evlenmesini mantıklı bulmuyorum. Çünkü hayatın zorluklarıni ya baştan yaşar rahat edersin ya da sonradan yaşar sıkıntı cekersin. Ben eşime rahat bir hayat yaşatmak istediğim için Şu an sıkıntıyı kendim cekiyorum. İşin maddi boyutundan hiç bahsetmiyorum bile, Şu an ayda kenara 4 5 bin tl koyabiliyorum ama evli olmuş olsam bin tl bile koyamazdim heralde

1|1
    0|0
    • Kesinlikle katılıyorum. bunu anlayamayan çok insan var. 2 gönül bir arada olunca samanlık seyran olur mantığı çok hakim ama aptalca. sen 1 kira parasını geciktir bakalım halin noluyor.

• İşini ileri götürdüp hayatının yarısından fazlasını heba ettin ne uğruna bir hiç için bu gerçekten tam bir saçmalık

1|0
    0|0
  • İş ve ilişki apayrı şeylerdir. Denge olmazsa mutlu olamazsın, işin de yeterince çalışırsan zaten yükselirsin, akşamları da evliliğe zaman ayırırsın, eşinle kaliteli zaman geçirirsen bu hiç bir şeyi etkilemez işi ve sevgiliyi hoş tutmayı öğrenmelisin :)

1|0
    0|0
  • ben ertelemem şahsen heee öyle bir söz gibi birşey verilse sabr ederim yanii mevzuyu uzatabilirim ama sonrasında evlenirimmm

0|0
    0|0
  • eğitiminde gidebildiği yere kadar gitmeli insan... her şey olur.. evllik sonuçta beraber alınan bir karar.. eşim olacak insan bu durumda olsaydı ona anlayış gösterirdim...

0|0
    0|0
  • Kariyer bir erkek için çok önemli bir vasıftır.

Nasıl bir erkeğin giydiği şık bir takım elbiseyi kolundaki kaliteli bir saat tamamlıyorsa bunların tümü kariyer sayesinde olmaktadır.

Kariyeri güzel olan bir erkeğin koluna taktığı aksesuarıda guzel olur.

0|0
    0|0
  • Evlenmeyı dusunmuom kanks

0|0
    0|0
  • Kendimi Şu an işe adamış durumdayım
    Çevrimdışıyım

0|0
    0|0
  • Türkiye şartlarında kesinlikle kariyer. Çünkü kariyer olmadıktan sonra karşı taraf yaş ilerledikçe farklı gözle bakmaya başlıyor. İkinci olarak da kariyerin seni terketme ihtimali, partnerin terketme ihtimalinin yanında neredeyse yok.

0|0
    0|0
  • İkisininde yeri ayrı tabisi

#Türkerkeğii

0|0
    0|0
  • Eş, Eş olabildikten sonra, Kariyerin kralını yaparım evliliğimde.

Kariyer yapacam diye, Çocuğumla top oynayamayacaksam batsın o kariyer.

1|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Ertelerim tabiî ki.

0|0
    0|0
  • Erteliye erteliye yaşı 35, ettik halada erteliyoruz. Yazılım mühendisiyim.

0|0
    0|0
  • Ikisi bir arada.

0|0
    0|0
  • Asla sevgimin önüne geçemez ikisi bir arada yürütürüm 😉

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Zaten bir kariyerim kariyer yapcak durumumda yokta olsaydı yine uğraşmazdım, evlenir normal işime bakardım, kariyer biyere kadar en iyisi aile hayatını doya doya yaşamak

0|0
    0|0
  • Eee bu iş niyet ile alakalı. Amaç sırf bu dünya ise başarılar. yok evlenip imanın yarısını garanti altına alıyım dersen Allah (C. C) muvaffak etsin
    (Dünyayı ahirete tercih eden, üç şeye maruz kalır. Üzüntüsü hiç eksilmez. Zenginlikteki refahı göremez, hep fakirlik sıkıntısı çeker. Doymayan bir hırsa tutulup öyle meşgul olur ki, hiç bir zaman boş vakti bulunmaz) hadis-i şerif

0|0
    0|0
  • Kız olsam ertelerdim. kadınlara herşey çok zor çünkü.

0|0
    0|0
  • gerekirse evlenmem

0|0
    0|0
  • Birinci seçenek. hep erteliyorum zaten. çeşitli nedenler de var elbet ama çocuk da yaparım kariyer de diyenlerden değilim ne yazık ki. 😄

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    121

Kızlar Ne Diyor 178

• Evlilik bitebilir ama kariyer bir ömür insanın elinden tutar. Mantıklı olan kariyere öncelik verip, evliliği ertelemek. İkisi bir arada gidebililyorsa tabii o en güzeli.

2|3
    0|0
  • zeki bir kadın fakir bir kocayla da geçinir , kariyerinide yapar çocukta bakar onun önüne engeller koyan sadece yine kendisidir..

1|5
    0|0
  • Bence bu biraz karsindakine de bagli. Eger dogru kisiyi bulduysan ve o ertelemek istemiyorsa ya da ertelemek mantikli değilse kariyeri bir kenarda tutup dusununce bence ertelememek gerek. Ha evet karsidaki kisi anlayisliysa olabilir. Ama bence kariyer uzun bir surec ve bunun icin evliligi ertelemek dogru olmaz. Ve zaten dogru kisiyi bulduysaniz ki zaten bunun icin o kisiyle evlenirsiniz, size ve kariyerinize saygi gosterir hatta destekler. Ve aksine sevdiginiz kisinin destegi de size yardimci olur.

Ama evlilik zor mudur? Elbette basli basina bir sorumluluktur ve ozellikle ilk yillari, iste evde bir duzen oturtana kadar ve esinizle birbirinize evlilik baglaminda alisana kadar bir sure daha zor olabilir. Ama kariyer icin zor olup olmayacagi kisiden kisiye degisir diye dusunuyorum.

0|0
    0|0
  • İkisini bir arada yürütebilirim. Yapıyorum da :) Evlilik bana engel dğl tam tersi eşim de yanmda oldğu sürece benim dayanağım olur o. Bu yüzden kişiden kişiye değişir önce eşine güvenebilmelisin.

1|2
    0|0
  • Ertelerim. Evliliğin sonsuza kadar sureceginin garantisini kimse veremez. Ayrıldığında "O olmasaydi şimdi şunları bunları yapmıştım" lafını ne ben ne de partnerim söylememeli. Hayallerini kovalarken seninle uyum sağlayabilen biriyle evliliği düşünebilirsin tabi ama bu sefer de çocuk konusu beklemek zorunda :)

1|0
    0|0
  • Eş anlayışlıysa, işinde destekçinse ikisi bir arada yürür. Eş köstekse, o zaman birini tercih etmen gerekir.

0|1
    0|0
  • Tabi ki de ertelerim. Bende aksam 6da gelip yemek yapacak kadar enerji yok 😄 İsimi sabitleyip sonra evlenirim. Bana kalirsa hic evlenmem. Ne gerek var o kadar sıkıntıya simdi.

1|0
    0|0
  • Benim bildigim tek kariyer adam calisir #kariYER :D

1|1
    0|0
  • Ertelemem. Paranın canı cehenneme. Ben evliyken de okuyup kariyer yapabilirim.

1|2
    0|0
  • Çok seviyorsam ertelemem.

0|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • Evet ertelerim

0|0
    0|0
  • Erteledim artik bilmiyorum iyi mi kotu mu oldu ama birlikte gitmesi icin cok anlayisli bir ese ihtiyacim var bunu anladim :-)

0|2
    0|0
  • Bazı kadınlar erkeklerin peşinden koşar. Bazı kadınlar hayallerinin peşinden. Ne tarafa koşsam diye meraklandığınız an şunu hatırlayın. Kariyeriniz bir sabah uyanıp da artık sizi sevmediğini asla söylemeyecek ✌

1|1
    0|0
  • Kariyerim için değil, ama eğitim hayatım için evet.. Eğitim önemli :) Bir kızın evlenmeden önce bilgili olup bir alanda da olsa kendini geliştirmiş olmasının daha önemli oldgu düşüncesindeyim

0|0
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|0
  • Ertelemem

0|0
    0|0
  • İkisini bir arada götürebilirim.

0|0
    0|0
  • yani sanırım evet :D

0|0
    0|0
  • Olabilir. Evlilik icin kariyeri de erteleyebilirim. Zamani gelince gorucez

0|0
    0|0
  • hiç düşünmeden ertelerim

0|0
    0|0
  • Kariyerim için evliliği ertelerim

0|0
    0|0
  • ertelemem

0|0
    0|0
  • Ikisini bir arada gotururum

0|0
    0|0
  • tabiki ertelerim

0|0
    0|0
  • Ertelerim

0|0
    0|0
  • İkisini bir Arada götürürüm

0|0
    0|0
  • Ikisini bir arada gotururum.

0|0
    0|0
  • Ertelemem gerekiyosa ertelerim niye ertelemiyim. Iki insan birbirini sevdikten sonra, resmi olmus olmamis ne acelesi var evlenecek insan zaten evlenir hemen oldu oldu olmazsa evlenmem falan yapmaz zaten destek çıkar.

0|0
    0|0
  • ertelenebilir.. yaşam boyunca o iş için çalışıp bir yerlere geliyor ki insan yaşamının geri kalanındada daha rahat olabilmek için.. evlilik bekleyebilir .. işleri rayına oturttuktan sonra ikisi bir arada olabilir

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    148
Yükleniyor...