Kapat

Erkek oluşumdan utanır oldum, haksız mıyım?

Dün Kayseri'de 18 yaşındaki Cansel tecavüze uğrayıp sonra intihar etti. bir bir değil iki değil artık bıktım tecavüz haberi duymaktan. Bunlar sayesinde erkekliğimden utanır oldum kendimi potansiyel suçlu hisseder oldum. Haksız mıyım sizce? Fikirleriniz neler bu olay hakkında?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Akp iktidarından sonra kadına şiddet tecavüz suçları %1600 arttı git gide daha da ataerkil bir toplum yapısı oluştu. Akp'yi destekleyenler sapık zihniyet utanmalı bence.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 1

• Bende öyle

0|0
    0|0
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 4

• Ben erkek olduğumdan utanmıyorum. Şu güne kadar çoğu çıktığım kızla belirli ilişkilerim oldu ama ben demedim yapalım falan diye. Artık malesef ki toplumumuzda kadın da erkekte kötü ve roma topluluklarına dönmüş durumda. Tecavüz olaylarının nedeni bilgsizlik, cahillik ve uvuzu kontrol edememekten çıkıyor. Bu kardeşimize üzüldük. Sürekli kınamak yerine toplum birşey yapsa daha etkili olur diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • Türkiye gerçeklerini gördükçe üzülüyorum kardeşim. Elden ne geliyor ki? Eylem yapsak kadınlar için yürüsek ne yazar bu zihniyet değişmeyecek olduktan sonra? Kafa yapılarının tamamen değişmesi lazım.

• Niye suçlu hissediyorsun, dünyanın dört bir tarafında para karşılığı erkeklerin altına yatan kadınlar var, normal kadınlar kendini potansiyel fahişe olarak hissediyor mu sen bunu söylüorsun nası lbir erkeksin, kadınlar taciz tecavüze uğradığı zaman ilk koşan biziz, sen git bir öl bir zahmet

0|0
    0|0
    • Kardeş ! bizde senin gibi erkekler den utanıyoruz emin ol

• Utanmaya devam et o zaman. Hiçkimsenin kimseye tecavüz etme hakkı yok. O kadınların da kendi tercihi yargılayamayız. Yardım etsek koşsak ne olur? Ülkedeki kafa yapısı geri bir kere fazla söze gerek yok.

• Kardeşim çocuğuna işkence eden kadınla tecavüz eden erkek arssında fark yok herkesi sorumluluğunu üstümüze alacaksak ölelim biz

• Erkeklik bir seçim değildir. Seçim olan adamlıktır

1|0
    0|0
  • haksızsız kendinden utanacağına git o piçin kes ver eline dünya adam olduğuunu görsün sende kendinden utanacağına gurur duy

0|0
    0|0
Yükleniyor...