Sevgiyi nasıl tanımlarsınız?

Herkese günaydın öncelikle :) Sevgi nedir? Günlük hayatımızın koşuşturmacasında çoğu kez aklımıza gelmez, aslında sevdiğimiz insanlarla kavga ederiz.. Belki de yoğun hayatımızın içinde sevgiye yer vermeye vaktimiz yoktur. Bunun için çocuk olmak gerek. Küçük çocukların sevgiyi tanımladığı cümleler sizi ister istemez şaşırtacak : https://onedio.com/haber/cocuklarin-sevgi-hakkindaki-dusunceleri-680787

Beni en çok etkileyen ise, sadece 6 yaşındaki Nikka'nın paylaştığı; "Nasıl daha iyi seveceğinizi öğrenmek istiyorsanız, işe nefret ettiğiniz bir arkadaşınızdan başlayın." cümlesiydi..

Sevgiyle kalın..

0|1
6|11

En İyi Erkek Görüşü

• sevgi sadece sevgiliye gösterilen sevgi değildir sevgi kişisel değer ve yargılara gösterilen bir değerdir örneğin anne sevgisi vatan sevgisi mesela bir yemeği çok sevmek ya da ben bu özelliğimi çok seviyorum gibi

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sevgi cok degerli bir duygudur. Kalpten gelir sevmek. Hissettirmesende sevebilirsin. Karsidaki canli olsun cansiz olsun farketmez sevilebilir. Sadece sevmeyi bilenler guzel sevebilir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Fedakarliktir

1|0
    0|0
  • Sevgi, akılda olmaktır, aklında olmasıdır.

1|0
    0|0
  • Sevgi, yeni doğan bir çocuğun annesine sarılmasıdır.

0|0
    0|0
  • ulaşmak için kafayı yediğin ulaştığındaysa artık gerek kalmayan olsada olur olmasada olur bir ihtiyaç.

0|0
    0|0
  • tanımlayamam :S

0|0
    0|0
  • tanımlayamam

0|0
    0|0
  • Sevginin tanımı yok. O bir duygu. Bir his. İçinden gelen bir şey.

0|0
    0|0
  • buları yaşayan insan ölmez yaa

0|0
    0|0
  • zorda yanında olmak

0|0
    0|0
  • sevgi=masumiyettir. en masum olduğumuz yıllarsa çocukluğumuzdur :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• sevgi adımdan ibaret bilirim :)

0|1
    0|0
  • en mnenkş leyçç

0|0
    0|0
  • Bokkk

0|0
    0|0
  • Hiç sevmedim

0|0
    0|0
  • sevgi varsa adalet sadakat güven ve saygı vardır. hatta saygı tanımını yaparken derler ya sevmiyorsan da saygı göstermelisin diye o nokta işte samimiyetsizliğin çıkış noktası

0|0
    0|0
    • Sevmeden saygı göstermenin samimiyetsizlik olduğunu mu düşünüyorsun?

• Zorunluluk samimiyetsizlik iste

• Samimiyetsizlik duygu ve duşuncelerinde dürüst olmamak yapmacık davranmaktır

Yükleniyor...