Atatürk'ü sevmek zorunda mıyım?

Atatürk'e karşı aman aman bir sevgi beslemiyorum fakar saygım sonsuz. Asla bir ortamda hakaret nefret söyleminde bulunmuyorum. Tapınan insanlarda çok yapmacık geliyor bana. Sıkıntı bende mi onlarda mı anlamıyorum.

0|0
20|44

En İyi Erkek Görüşü

• atatürkü putlaştırıp tapmak yanlış. sevmek zorunluluğunda yok ama, saygı duymak şart

6|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 43

• Sevmiyorum da,
    Saygı da beslemiyorum.
    Sadece gerek duymuyorum ileri geri konuşmaya...
    Diyecek tek bir cümlem var;

"Geçmişe ait gerçeği nereye gömerseniz gömün,
    Eninde sonunda ve sizin beklemediğiniz bir anda,
    Pat diye ve ansızın ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır. Ama erken, ama geç. .."

1|0
    0|0
  • Simdiki Ataturkculer o ismin hakkini veremiyor sadece elit kesim olmak adina prim yapiyorlar chpnin hali ortada degilmi zaten?

1|1
    0|0
  • Rabbimiz varken zaten fani birini o duruma getirmek yani tapınma derecesine taşımak yanlış, saygı duyulur. Yad edilir o kadar ama, tutup ta her işi o kişiye bağlamak problem bence. Bu zat kim olursa olsun.

1|0
    0|0
  • Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama saygı şarttır diye düşünüyorum 😊

0|0
    0|0
  • ATATÜRK' ü sevmek zorunda değilsin ama SAYGI duymak zorundasın. ATAMA karşı edilen her türlü saygısızlığın karşısına dikilirim. SAYGISIZLIĞA Tahamülüm yok.

1|1
    0|0
  • saygidan fazlasina gerek yok

1|0
    0|0
  • Zorla sevgi olmaz. fakat neden insan kendi kahramanını sevmez.

saygı duyuyorsan sorun yok üstüne konuşmazsın olur biter.

0|1
    0|0
  • koyu bir atatürkçi olarak şunu söylüyorum kimse atatürke tapmaz ya da tapınmaz atatürkü sevmek zorunda değilsin ama bunu dile getirmemelisin ama merak ettim neden sevmiyosun atatürk ü?

0|0
    0|0
    • Sevmek için sebep bulamıyorum. Yaptıkları zekası ileri görüşlülüğü vs hep saygı gerektirirdi ama sevgi için sebep yok benim için

• Olabilir. Belki de etrafımda bildiğini sanan insanlar çok olduğu için

• sen herkezin ne düşündüğünü boşver kendi fikirlerini kendin yarat oku araştır öğren herkez bişeyler söyler ama çok azı hakitten bişeyler bilir :)

• Sevmek zorunda değilsin senin kararın.

1|0
    0|0
  • Sevmek zorunda tabiki değilsin ama bir Atatürkçü olarak saygı duymak zorundasın. Yaptıkları ortada vefa borcu diye birsey olduğunu unutmamalı sonuçta.

0|0
    0|0
  • Sevilecek bir adam olsaydı, sevme yasası olup, tek parti ülke yönetmezdi. Sevme zaten.

0|0
    0|0
  • Atatürk bu Ülkeyi savunma konusunda göstermiş olduğu askeri beceri ve başarılarına saygı duyarım zaten duymayanda bir terslik vardır ama yaptığı devrimlere vb konulara hatta eksik kalan yerler konusunda sevip sevmemek bizim hür düşüncemizdir saygı duyup duymamakta da hakaret etmeden olumlu veya olumsuz anlamda eleştri yapılması herkesin hakkıdır.

0|0
    0|0
  • Hayır sevmek zorunda değilsin.. Ve tapmak zorunda da değilsin.. Tapma derecesinde hareket etmekde zorunda değilsin.. Ama saygı duyulmanın doğru bir davranış olduğunu söylemeliyim :)

0|0
    0|0
  • tarihten ders çıkar
    sonuçta o zaman halk subaylara güvenmek zorundaydı
    başka yol yoktu

0|0
    0|0
  • Kimse kimseyi sevmek zorunda degil

0|0
    0|0
  • Tabiki hayır, ama saygı duyman lazım

0|0
    0|0
  • Zorunda değilsin. Iftira atmadıkça, aşağılamadıkça sorun yok.

0|0
    0|0
  • İki taraftada sıkıntı yok bence.

0|0
    0|0
  • Dunyada en cok heykeli olan adam. Putlastirmislar hasaa Allah mi ataturkmu desen ataturk der cogu ataturkcu kesim. Guzel seylerde yapti guzel olmayan seylerle de yapti

0|0
    0|0
  • Atatürk e tapınan falan yok zaten. Tapınma meselesi Atatürk dusmanlari tarafından uydurulan aptalca birşeydir. Atatürk ü sevmemek icin nedenin ne

0|0
    0|0
  • Kimsede sıkıntı yok ama herkes saygı duymak zorunda ve sahiplenmek zorunda

0|0
    0|0
  • Zorunda değilsin

0|0
    0|0
  • Sevmeme özgürlüğün var tabiiki.. Saygı duyuyoruz. -.-

0|0
    0|0
  • Bu adama çok şey borçluyuz ama abarmamak lazım bence sevmek zorunda değilsin ama kesinlikle ve kesinlikle bu adam saygıyı hak eden birisi.

0|0
    0|0
  • Bizde mevcut c. başkanını sevmiyoruz. Sorun yok.

0|0
    0|0
  • bende sevmıyorum

0|0
    0|0
  • normalsin ben sevmiyorum binlerce nedenim de var.

0|0
    0|0
  • Saygı duyman kafii

0|0
    0|0
  • neden sevmiyorsun atatürkü naptı sana o

0|0
    0|0
  • bençe sende adami sevmiyorsan cek git adamin kurdugu Ülkeden

0|0
    0|0
    • Bu ülkenin kuruluşunda benim dedelerimin kanı var. Sen ne sıfatla bana bu cümleyi kuruyorsun :)

• Yani simdi sen diyorsun ataturk Allahtan buyuk hasaa. Diyorsunki ataturk laikligi getirdi peki Allahin emretigi seriyati neden sevmiyorsun

• @Zaza233 ben sevmiyom demedim aslada demem

• Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 19

• Atatürkçüyüm. Atatürk harika bir lider, ileri görüşlü ve gerçekten vatansever. "Dinsiz" diye taşlayıp sevmeyenleri anlamıyorum. Neyse bu başka bir konu. Dediğim gibi Mustafa Kemal müthiş bir liderdi, nitekim bunu tüm dünya kabul eder. Lâkin Tanrı değil. Tapınmak da yanlış. En az dinsiz diyerek sevmemek kadar. Siz neden sevmiyorsunuz bilemem tabii, üstünüze alınmayın kelimelerimi.

0|1
    0|0
  • abartılıyor bana göre ben de severim ama asla bir fatih süleyman kadar değil :)

2|0
    0|0
    • fatih süleyman ne yaptida onunkadar sevmezsin?

• Ahahah 😀 Yani Fatih sultan Mehmet ve Kanuni sultan Süleyman sadece virgül koymayı unutmuşum o kadar @sacooo

• İkinizde birden yazınca bende dedim tarihte yeni bir padişah ortaya çıktı da benimmi haberim yok acaba :)

• Sevmek zorunda değilsin ama onun olduğu paraya tapıyorsun?

1|0
    0|0
  • Değilsin ama saygı duymak zorundasın.

0|0
    0|0
  • ben de atatürkü sever saygı duyarım ama herşeyin fazlası saçmalamaya sebep oluyo tabi.

0|0
    0|0
  • Kimseye tapmayın zaten. Tapmak acizlerin işidir. Saygı duymak ve çizdiği yolu takip ediyor olmak yeterli bence.

0|0
    0|0
  • Sen al eline bir papatya "seviyor sevmiyor" oyna. Daha ne düşündüğün bile belli degil

0|0
    0|0
  • sevmek zorunda değil kimse ama saygı göstermek zorunda

0|0
    0|0
  • Saygı göster yeter ama o adam da sevilmicekse kim sevilecek..

0|0
    0|0
  • Bizde seviyoruz tapinanlardan değiliz.. milliyetçilik suurunu bize ilk ogreten öğreten öğretmen 😊

0|1
    0|0
  • Tapınan ne demek ya. Aydın bir insanın yaptıklarına, fikirlerine hayranlık beslemek tapınmak olmuyor.

0|0
    0|0
    • Neden gocunuyorsun ki? Hayranlık ve tapınma farkını öğren önce

• Ayy :D oldu öğrenirim

• Atatürkte tapan yokki zaten. Ben tayyipe tapanları çok gördüm yanlış konuyu açmışsın sen kanka :D

0|0
    0|0
  • Hayır değilsin
    saygı duyuyorsan sorun yok

0|0
    0|0
  • Kendimden baskasini sevmem.

0|0
    0|0
  • Saygi duymak zorundayiz sadece

0|0
    0|0
  • burada ne yazdığını kimse anlamadı. derdini mi anlattın ne demek istedin

0|0
    0|0
  • Sevmek zorunda değilsin ama bu topraklarda bu zamana kadar refah içinde bir şekilde yaşadıysan saygı göstermek zorundasın. Zaten sonsuz saygın varmış sıkıntı yok :)

0|0
    0|0
  • sevmek asla bir mecburiyet olamaz hele tapmak tam yanlış saygı duyuyorsan hakaretli söylemlerde bulunmuyorsan bence bu bile yeter

0|0
    0|0
  • Ben de sevmiyorum ama saygi duyuyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...