Kürdüm ama Pkklı değilim. Önyargı oluyor sanki insanlarda?

Kürt olduğumu duyduklarında önyargı oluyor insanlarda. Şiveli konuşmuyorum ama. Ve Pkklı değil Atatürkçü bir gencim ama önyargı olsun istemiyorum ne yapabilirim. söylemesem mi tanistiklarima kürt oldugumu?

2|2
13|26

En İyi Kız Görüşü

• Faşist düşünceli insanlarla konuşurken saklayabilirsin ancak benim çok kürt arkadaşım oldu. Hiçbirine de ön yargılı olmadım. Sorun yok yani. Şu an da en tontik hocam da kürt çok severim kendisini. :D Neyse işte, türklerin genel özelliği türk olmayandan nefret etme özelliğidir. Yapacak bir şey yok

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Turkum kurtum olayına girildiği surece bu normal.. tabi ki önyargı olacak.. yaşananlar ortada.. Kürtün dediğinde boynuna sarilmalRini beklemek pek gerçekçi bir beklenti olmaz

0|0
    0|0
    • Boynuma sarilmalarini bekledigimi mi sandın bu sorumda. Okuduğunu anlayamıyorsun sanırım.

• Ben degil. de sen anlamiyorsun sanirim. Baksana yazdiklarimi saldiri gibi yorumlayip atar yaptigina gore
      .

Kızlar Ne Diyor 12

• Tabiki soyleyeceksin gizleme senin gizliycek saklayacak biseyin yok kardeşim bizler kürt kardeslerimizi PKK ile aynı kefeye koymuyoruz

0|0
    0|0
  • ben de öyleyim. Kürt kökenli Türk vatandaşıyım. ATATÜRKÜ , Vatanımı ve bayrağımı, sürekli hakaret eden ülkücülerden daha çok seviyorum (!)
    ama aşırı derecede eleştiriyorlar. önyargılar kırılmaz cam malesef...

0|2
    0|0
  • Hayır sakın saklama hem niye saklıcaksın ki? Bırak ne düşünürlerse düşünsünler takma kafana. PKK ile Kürt olmak aynı şey değil sadece cahiller der tersini. O yüzden rahat ol boş boş insanlar için yorma kendini. Hz. Mevlana "Ne olursan ol yinede gel" demiş anlayana ;)

1|0
    0|0
  • Hayır söyle bu şekilde ırkçılık yapan insanları farkedersin ve onlarla bir daha konuşmazsın

0|1
    0|0
  • Niye Kürt olduğunu saklicakmişsın? Kim ne düşünürse düşün sen asla ve asla aslını inkar etme!

0|0
    0|0
  • bence önyargılı davranacak insanları sen hayatından sil kimse kürtlüğü türklüğü almanlığı seçmiyo doğarken. neysen direk söyle.

0|0
    0|0
  • Bu zamanda normal insanların boyle anlaması.. ama ne olduğunu da gizlemek zorunda değilsin .. seni bilen biliyordur zaten

0|0
    0|0
  • Yoo bence söyle. Yalanla kabul edecek olan bir zahmet etmesin yanii..

0|0
    0|0
  • Aslını inkar etme bende doguluyum evet kars liyim dedigimde hemen tepki aliyorum ama gurur duyuyorum Doğulu olmaktan sende duy bence

1|0
    0|0
  • niye özünü saklayacaksin ki bırak insanlar istediğini düşünsün

0|0
    0|0
  • Off ne soylemiycen ya saçmalama insan kimliğinden utanmamali birak karşındaki ön yargılı olmasindan utansın cahillik diz boyu kendini üzdüğüne değmez benliğini kaybetme asla kendin ol hür ol

0|0
    0|0
  • Aslını inkar eden gavurdur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Ya bu işin Kürdü Türkü Lazı Çerkesi olmamalı Vatanını seviyor musun pkkya karşı mısın bana ne istersen Mozambikli ol. Sırrı Süreyya Kürt değil Türk kökenli diye onu çok mu seviyor bu ülke. Bu dönemler zor dönemler sıkma canını geçer bunlarda.

0|0
    0|0
  • arkadaşım bence bu kadar insanı bekleyen en büyük tehlike
    her doğuluya
    her kürde terörist gözüyle bakılması.
    o zaman memlekette 15-20 milyon terörist olması gerekmezmi?
    iç savaş çıkartmaya çalışıyorlar
    kimsenin gaza gelmemesi gerekiyor

1|1
    0|0
  • hiç saklama eğer önyargılı biri olursa hatta bu önyargı bile değildir Kürtler temiz insanlardır pkk lılar vahşidir ki sana böyle bir yakıştırmada bulunan olursa o utansın

0|0
    0|0
  • dostum 10 numara adamsın bırak saklama kürt olduğunu

önyargı gösterenler cahil aptallardır.

1|1
    0|0
  • Saklarsan eğer senin gibi Kürtlerin varlığına da gizlemis olursun bende kurdum ve senin düşünce yapın yakınım saklama ki gerçekte Kürtlerin lanse edilenden farklı olabildiklerini görsünler

1|0
    0|0
  • Ön yargılı degil Soycuyum (ırkçı) kaç kere doguda o sözde halk denen gruhun saldırısından kurtuldugumu bir ben bide ailem bilir

0|0
    0|0
  • Hayır sölye ne alakası var.. Köken önmli diil sen de böyle düşünüyosan Türk milletinin parçasısın, bizden birisin. Ne mutlu Türk olana demiyoruz, Ne mutlu Türküm DİYENE diyoruz farkındaysan, Ne olursa olsun kökenn bu milleti, vatanı sahiplendiysen aksini düşünenlerdir şerefsiz vatan hainleri.

0|0
    0|0
  • Bunu şey gibi düşün şimdi lazları komik biliyoruz ama hepsi komik değil çoğunluğuk azınlığı asimile ederek tek bir görüş ve isim yaratır

0|0
    0|0
  • Kürt olmak sorundegil asıl ermeni görünümlü kürt terörist olmak sorun aslında ermeni piçi grliyor doguya ben kürdüm diyor kandırıyor insankarı pkk olup karşımıza çıkıyorlar

0|0
    0|0
  • Ben ön yargıyla bakıyorum benim gözümde her kürt vatan haini olabilir ama bu benim suçum degil kürtlerin suçu

0|0
    0|0
    • Bu senin suçun. Bir tez vardır bilir misin. Bütün kuğular beyazdır diye. Bu tez sadece 1 tane bile siyah kuğu görünceye kadar doğru sayılırdı. Siyah kuğu bulunduğu an yanlışlandı. Eğer sen hâlâ bütün kuğular beyazdır dersen bu bilimin değil senin suçundur.
      sen de benim gibi vatanina bağlı bir kürt gördügünde hâlâ butun kürtler vatan haini derslen bu senin suçun.

• Yıllardır bir arada yaşayan insanları malesef bu duruma getirdiler

2|0
    0|0
  • Kardeşim bende kürdüm ve bende aslımı söylediğim zaman yüzlerin de ki ifade neyse..

0|0
    0|0
  • Aslım kürt ama asla PKK li değilim.

0|0
    0|0
    • Hadi yargılayan yargilasin beni. Ben bir Türk vatandaşıyım. Ve bu ülkenin bir karış topraginda gözü olan şerefsiz kimse önce benim gibileri bulur karşısında.

• Türkiyedeki bazı kafalar Aynı benito Mussolini gibi düşünenelerdir. Faşizan kafalar yüzünden kendini saklama. Kürte Türkte kardeşimizdir sıkıntı yok.

0|0
    0|0
  • Ya boşver faşist insanlar gözümde bit kadar bile bir değeri yok.

0|0
    0|0
  • sen öl lan şerefsiz benamus. kürt olduğundan utanacak kadar adisin. senin gibi itlere ihtiyacımız yok. bıji kurd u kurdıstan !!!

0|0
    0|0
    • Kürt oldugumdan utaniyorum demedim. Pkklı sanmalarından utaniyorum dedim.

• Kardeşim kendin ol. Övün ben Kürdüm diye. İstediklerini desinler.

0|0
    0|0
  • Valla bir sürü kürt akrabam ve arkadaşım var şikayetim de yok. Hiç biri vatan hainide değil

0|0
    0|0
  • Benim çok kürt arkadaşım var aynı evi paylaştığım arkadaşlarım da oldu hiç pkk yı sevmezler belli yani adam gibi adamlar güvenilir insanlar ama doğuda maalesef arada çıkabilir bu hepsi Örgütçü anlamina gelmez

0|0
    0|0
  • Çerkes Ethem'den dolayı çok uzun yıllar çerkesleri hain ilan ettiler. pkk dan dolayı da kürtleri hain ilan ediyorlar. aslında bu ülkeye en çok ihanet edenler yine türkler.

0|0
    0|0
  • Ön yargının nedeni biz Türk'ler degil si Kurtlersiniz sizin yüzünüzden bu hale geldik.

0|0
    0|0
  • Türk kürt kardeştir ayrım yapan ise kalleş

1|0
    0|0
  • Bende kurdüm kardeş rahat ol kim ne düşünürse dusunsun

0|0
    0|0
  • Malum ırk olduğu içindir, içlerinde güzel insanlar da var ama.

0|0
    0|0
  • Bence bu ayıbı saklamalısın

0|0
    0|0
Yükleniyor...