Evdeki yemekleri kadınlar yapmasına rağmen iyi aşçılar neden hep erkeklerdir?

Güncellemeler:
...

2|0
14|6

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 13

• Erkekler genelde yedikleri için belki de gurme kadar iyi ayırt edebiliyorlardır artık lezzetleri fakat şakayı bir kenara bırakırsak burada veya çoğu meslekte cinsiyet ayrımı yapılmasını mantıksız buluyorum. Herkes ötekinden daha iyisini yapabilme potansiyeline sahiptir bence. Bu yüzden cinsiyete değil yeteneğe bakmalı 😉

0|1
    0|0
  • Çünkü o sektörde güce dayalı olduğuna dair bir inanış var ama gel gör ki artık bayan aşçılar ciddi anlamda sektörde kendini belli ediyorlar canısı 😄.

1|1
    0|0
  • Kadinlarin bu konuda da en iyiye yukselmelerine izin verilmez. "bilim adami" , "siyaset adami" , "din adami" vb. ornekler kulaga ne kadar basit gelse de, fark ettirmeden bu islerde profesyonellesmesine izin verilmez kadinin. Biri cikip "x din kadini..." Diye bir aciklamaya baslasa herkes yadirgar. Maalesef kadinlarin imtihani.

1|1
    0|0
  • Erkekler yaparsa en iyisini yapar. Ama yapacak birisi varken neden kendilerini yorusunlar ki?

0|1
    0|0
  • Beni de hep dusunduren soru ) Kadinlar bu isi zorunlu, erkekler zevk icin veya is olarak yaptiklari icin olabilir. ya da bizden daha yetenekliler )

0|1
    0|0
  • Bu aynı neden kadın şair yoktur gibi oldu. Boşa demiyolar mideden kalbe diye

0|1
    0|0
  • Ben yemek yapmasını bilmiyorum yemek yapan bir eşim olursa memnun olurum.😌

1|1
    0|0
  • Evde yemeği sevgilim yapıyor, kurabiye pasta alanında da ben iyiyim. Uzmanlık alanlarımız farklı.

0|1
    0|0
  • Midelerine düşkün oldukları için olabilir

0|1
    0|0
  • o zaman yemekleri erkekler yapsın niye kadınlara kaldı yemek yapma işi

0|1
    0|0
  • Cunku yemek yapmak kadının kocasına ikramıdır. Ama erkeklerin daha iyi aşçı olabildiği bir gerçek.

0|1
    0|0
  • Ben daha iyi yemek yaparım

0|1
    0|0
  • Çünkü kadınlar hiç bir işte fazla ilerisini hayal edemezler, fazla büyük dusun (e) mezler. Dikkat ederseniz dünyada belirli alanlarda başarılı kadınların sayısı , aynı alanda başarılı erkeklerin sayısından kat ve kat azdır. Çünkü kadınlar ne yazık ki işin kolayı kaçmaya meyillidirler. Buna neden olan sebepler tartisilabilir ama genel olarak durum böyledir.
    Şimdi belki kadınlar üzerime çullanacak "Ama sen de kadınsın" diye ama ben gerçekleri söylüyorum. Dost acı söylermiş. Bundan memnun da değilim açıkçası. Ben de isterim hemcinslerimin başarılı işlerle adlarını taçlandırmalarını; ama ne yazık ki durum böyle değil. 😞😞😞

0|1
    0|0
    • düşünürler ya bence kadınlar daha mücadeleci

• Benim çevremde hep güçlü kadınlar var ve nereye baksam birşeyleri başarmış veya uğruna mücadele veren kadınlara rastlayorum. Yazdıklarından sende aşağılık kopleksi olduğunu düşünüyorum.(Kişi kendinden bitirmiş işi demekki sen beceriksiz, muhtaç ve zayıf birisin) Senin adına utandım.
      Dipnot: Beni tanımıyorsun diye başlama sakın çünkü seni tanımak vakit kaybı ve gereksizdir.

• @Yeşilbaşlıördek seni çevrende öyle kişiler olmana sevindim açıkçası , çünkü ben çevremde öyle tiplere rastlamadım. Beni tanimiyorsun diye kusura kalma diyeceğim çünkü sadece dediklerime kızdigin için beni yargiliyorsun hunharca. Daha objektif düşünmenin beklerdim. Ayrıca asagilamana gerek yoktu, inan bana hiç gerek yoktu. Ben merak etme görüyorum başarılı olanları ama istisnalar kaide bozmuyor ne yazık ki. Şimdi bunları yazma sebebin bu yazdıklarıma sinirlenmen ve hoşuna gitmeme olduğunu düşünüyorum. Gerçekten kadınlar çok mücadele verebiliyor ama %80 i kendi islerini başarmak yerine başkalarını fitnelemek , Kıskanmak , işlerini bozmak... vs. için harcıyorlar enerjilerini. Öyle olmasa dizilere bile konu etmezlerdi bunu. İstediğini düşünebilirsin kimbilir belki de haklısın ama inan bana "seni tanımak vakit kaybı ve gerekesizdir" kimin sonradan ne olacağını bilemezsin. Sonuç olarak şimdiki başarılı insanların çoğu bir zamanlar başarısiz olan insanlardır.

Erkekler Ne Diyor 5

• çünkü yıldızların ışığı ay çıkana kadar 😎

0|2
    0|0
  • Cinsiyet ayrımı yapmak istemem ama ne iş olursa olsun erkekler her zaman daha iyi yapar :))

0|1
    0|0
  • Daha kurallı ve düzgün yaptıkları için.

0|1
    0|0
  • Çünkü erkekler bir şeyi yapmayı seviyorsa onu aşkla şevkle yapıyor

0|1
    0|0
  • Erkek evde yemek yapmaz tüm enerjisini işe verir ondan

0|1
    0|0
Yükleniyor...