Allah'dan geldiğine inanıyor musun?

inna lillah ve inna ileyhi raciun

"şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."

evet öldükten sonra yok mu olacaksınız yoksa hesaba çekilecekmisiniz senin gibi harika bir bedene sahip kişi nasıl olurda bilinmezliğe gider bence allah a geri döneceğiz

0|0
12|9

En İyi Kız Görüşü

• Tabikide Allaha geri döneceğiz...

Aklımız ve irademizle hayvanlardan ayrılmışız,,
    Azıcık aklı olan zaten ateist olmaz..
    Hayattan sıkılan ben deistim ateistim diyor yaa
    çok yazık,,,
    aksin savaşacaksınız hayatınızdaki olumsuzluklar için, Alınan bir nefes için şükredeceksiniz,,
    Tek olumsuzluklar sana gelmiyor,,, Koskocaman birimtihandayız yaa
    bu engeller Mümin lerin derecelerini yükseltecek,, günalarına kefaret olacak İnşallah,,,

en çok kızdığım nokta,,, dinin emirlerini bilip kabul edip,,,,
    Yaşadığı kötü şeylerden dolayı Kadere isyan edebilirsin (etmemelisin savaşmalısın) ama Allah ı suçlayamazsın!!! hemen ben deistim gibi düşüncelere sapan insanlara çok üzülüyorum...
    Evet hayır ve şer Allahtandır.
    Ama yol ayrılıklarını kendin seçiyorsun ,,,
    Sen neyi istersen Rabbin onu veriyor,,
    Bunu da biliyorlar yaa..
    Hakikat zor gelipte deist olanlar ,,, Lütfen bir düşünün,,, Hangi sınavda zorlanmıyoruz ki?
    ve hangi sınav sonuçsuz kalıyor?
    Hangimizin hataları yok yaa?

Allah hidayet versin yaşayan herkese,,

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yunusun dediği gibi, " Ölümden ne korkarsın? Korkma ! Ebedi varsın. Ben sorduğum sorulara dürüstçe, düzgün cevap verebilen bir ateist ile karşılaşmadım. O çok sığındıkları, bilim onları haklı çıkarmayınca malesef bazıları (hepsini kastemtiyorum) hakarete başlıyor, çünkü bilmeyen, bağırır." Big bang" diyorlar, " bizdede var sorun yok entropi diyorum ( Her patlama bir düzensizliği oluşturur, bir düzensizliği, düzenli hale getirebilmek için, daha büyük bir kuvete ihtiyaç olduğunu kabul eden fik kanunu) kızıyorlar, "evrim diyorlar" "adaptasyon diyorum" bir kuşun gagası uzuyorsa bu adaptasyondur. Bu canlı halâ kuştur, ama bir kuş maymuna ya da yarasaya dönerse işte o vrimdir. Buna kanıt varmı" diyorum yine kızıyorlar. Bazen cevap gelmiyor onlara saygım var. Okuyun araştırın. Adam 15 yıl Kuran'da hata aramış sonuç adam şimdi müslüman.

2|0
    0|0
    • Sen gerçekten bir ateistle konuşmuş olsan bunları söylemezsin. Ben bir ateistim istediğini sorabilirsin ve şu yazdıklarının en ufak doğruluk payı yok. Adaptasyonun daha evrimin bir parçası olduğunu bilmiyorsun.

• Sen yaratıcı olsan ve bütün kötülükleri bitirme gücün olsa bitirmez misin, sonsuz gücün olsa küçücük cocukların tecavüze ugramasına engel olmaz mısın, ben insan halimle bile imkanım olsa tüm kötülükleri durdurmak isterdim. Allah'ın tek vasfı yaratmak değil ki her şeye kadir, bu kadar canlıyı yaratıyorsa neden sınıyor neden herkesi cennete göndermiyor. Şimdi bana insanların bunu haketmesi gerekiyor diyeceksin, ben de sana şunu söylüyorum haketme duygusunu bile Allah yarattı istese yaratmayabilirdi her şey onun elinde değil mi? Istese cehennemi de şeytanı da yaratmazdı bizi direk cennete koyardı sınamazdı, sonucta cennette; namaz kılmak, ibadet etmek, dua etmek yok demek ki Allahın duaya ihtiyacı yokmus

• @Resentful sanırım bunları kendisine sorman gerekecek. Ama irade verdiğinin safını, irade verdiklerde görmeli. Zaten melekleri yaratmış onların iradesi yok, ben bunları kendi bakış açımla anlatırım ama sen benim bakış açımdan anlamayabilirsin çünkü inamıyorsan gördüğünle görmediğini yorumlayamazsın, bende bunu sana direterek haksızlık ederim.

Kızlar Ne Diyor 11

Erkekler Ne Diyor 8

• Bir anda kendimi hayatta buldum.. sonra ne kadarayik. kalmaya calissam da istem. disi uyuyakaldim... sonra ne kadar uyumaya calissam da birden bire yine uyandim.. demek ki bir sekilde benim istegim. disinda beni surekli dirilten bir guc var ortada.. ki bu guc, ben bir hicken , yoktan varedip beni bu dunyaya getirdi.. yoksa ben secmedim. burada birden bire ortaya cikmayi. ve ayni guc , beni tekrar ortaya cikarabilir.. birden gozlerimi acarim ve eyvah derim.. beni kim. uyandirdi... bu yuzden olum bir sondur diyenlere pek. anlam veremiyorum.. hangisi istemedi de buraya gelmedi, kac kisi uyumayacagim deyip uyumadi , kac kisi de uyanmayayim deyip uyanmadi.. Allaha dondurulecegimiz bir kesinlikyltir benim. icin.

0|1
    0|0
  • Öldükten sonra uykudan uyanacağız

#Türkerkeğii

0|1
    0|0
  • Tabiki de Allah a geri dönecez panpa şüphe yok :P

0|1
    0|0
  • evet inanıyorum

0|1
    0|0
  • Yok ben topraktan geldim

0|0
    0|0
  • Bencede

0|0
    0|0
  • özel isime gelen ekleri ayırıp soru eklerinin ayırmaman güzelmiş :)

0|0
    0|0
  • Yok olucam bn

0|0
    0|0
Yükleniyor...