Neden sistemin köleleri olmak uğruna hayatımızdan vazgeçiyoruz?

10 sene çalışıp ev almak için uğraşırsın bir 10 sene daha araba almak için tabiri caizse köpek gibi çalışır insanların ağız kokularını çekersin. Çocugun olur onu okutmak için bir 20 sene daha çalışırsın yaşlanınca emeklilik adı altında size çay kaşığıyla para verirler enerji bitmişken ölünceye kadar onunla idare edersin. Bu nasıl yaşamak?

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• Maddi açıdan istediklerime sahibim hiçbir yerde de çalışma zorunluluğum yok fakat yine de mutsuzum. Bunun sistemin kölesi olup olmamakla ilgisi yok mutluluğun içten gelmesi lazım.

1|0
    0|0
    • Bende maddi açıdan iyi durumdayım. Fakat ne kadar iyi olursan ol sistem sana birşeyler olmak için mutlaka hedefler dayatıcaktır.

• Benim babam da senin gibiydi, o da otostop ile dünyayı gezmiş, kendimi iyi hissedersem birgün bende yaparım. Peki Şu an sinema televizyon okuyor musun, yoksa o bölümü okumadan mı olmayı düşünüyorsun?

• Hazırlanıyorum

• Cünkü insanlar bu sayede düsünmek eyleminden olabildigince kacıp köle ruhlarına sımsıkı sarılabiliyorlar.

1|0
    0|0
  • Başka çare mi var

0|0
    0|0
  • Başka önerin?

0|0
    0|0
  • köleler özgür olamazlar da ondan.

0|0
    0|0
  • aynen isi gücü hemen bırakalım.

dunya ruruna ciklim.

holeyyy

0|0
    0|0
    • keşke öyle birşeye cesaretin olsa

• ahahah ben sadece baslıgı okudum biliyor musun?

• sıkıntı yok o zaman

Kızlar Ne Diyor 1

• Devletler bunu yapar.
    Faydali sandigimiz okullar en son model isci cikarir zenginlere. Sinavi kazanamayan ogrenciler bu ugurda intihar eder vs.
    Fakat biz devlet (resmi evraklar) icin savasip olmeyi bile goze almisken, neden kole olmayida kabul etmeyelim ki. Gayet yapiyoruz bunu.
    Elimizde devletimizden baska neyimiz var ki 😊

1|1
    0|0
Yükleniyor...